18.07.24 Fotogaleria z II Czempionatu Źrebiąt i Klaczy Ras Szlachetnych w Pilchowie

 

     Dziś dodaję obiecaną fotogalerię z naszymi końmi. Koniecznie zobaczcie jak Dimalou Jak Malowana (Dimaggio Black) została Czempionką w grupie źrebiąt ujeżdżeniowych. Te Fiti Jak Malowana (Total McLaren x San Amour) uplasowała się tuż za nią, a Escalinero Jak Malowany zajął IV lokatę z bardzo dobrymi ocenami. Zdjęcia znajdziecie w ich zakładkach, a w Fotogalerii trochę obszerniejszą relację.

Więcej »

11.07.24 Czempionat Dimalou i Te Fiti

 

     W ostatni weekend dwie klaczki naszej hodowli wzięły udział w II Czempionacie Źrebiąt i Koni Ras Szlachetnych w Pilchowie. Dimalou Jak Malowana (Dimaggio Black x So Unique) od pierwszych kroków na trójkącie prezentowała się genialnie. Była bardzo dynamiczna, pchająca się zadem i wysoka przodem co zyskało duże uznanie u sędziów, którzy przyznali jej aż 9 pkt za ruch. Jednocześnie docenili oni jej nowoczesny, żeński typ oceniając go na 9,4pkt, a pokrój na 9pkt. Tym samym Dimalou z łączną notą 9,3, która była najwyższą z całego Czempionatu (ex aequo z najlepszym źrebięciem skokowym), została Czempionką wśród źrebiąt ujeżdżeniowych. Jednak to nie był koniec naszych emocji, gdyż Te Fiti Jak Malowana (Total McLaren x San Amour) także nie można odmówić pięknego typu ocenionego na 9pkt, ruchu na 8,4 i pokroju na 8,7. Z łączną notą 8,9 uplasowała się więc na pozycji Vice Czempionki. Nie mogłam być mocniej zadowolona z ich występów, tym bardziej, że obie zostały bardzo docenione za zdrowie i rozwój uzyskując odpowiednio 9,7 i 9,5pkt, co utwierdza mnie w przekonaniu, że nasza hodowla zmierza w dobrą stronę. Jestem bardzo dumna z moich Źrebiąt Jak Malowanych!

PS. Cała fotogaleria z tego wydarzenia już wkrótce!

Więcej »

24.06.24 Element of love sprzedany!

 

     Mój wymarzony ogierek Element of love (Element of Crime x Bohemian) znalazł nowy dom. Równie wyjątkowy jak on sam. Do ostatniej chwili nie mogłam uwierzyć, że spełnia się jedno z moich największych pragnień tego sezonu. Życzyłam mu by ktoś dostrzegł w nim tą samą unikalność co ja. Odnalazł potencjał na wielkie rzeczy. Odszukał skrywane moce, ukryte pod sympatycznym charakterem. No i ziściło się! Poznałam wspaniałych ludzi o ogromnych pokładach empatii, wysokiej świadomości względem koni, ambicjach sportowych i hodowlanych oraz cudownych planach na przyszłość wraz z Element of love.

     Z Paulą mogłabym rozmawiać godzinami. Miałam wrażenie, że znamy się nie od dziś, a łączyło nas tak wiele przekonań, że aż ciężko było uwierzyć, że poznałyśmy się godzinę temu w mojej stajni.

     Jestem najszczęśliwszym hodowcą na świecie wiedząc, że mój wymarzony 15 lat temu, gdy zaczynałam hodowlę, źrebak, trafia właśnie w najlepsze ręce pod słońcem. Paula, życzę Wam samych cudownych chwil razem i nieskończonej ilości sukcesów. Na zawsze pozostanę Waszym największym fanem i jestem pewna, że obie będziemy nieziemsko dumne z Element of love. Mam też nadzieję, że kiedyś uda mi się znaleźć też trochę mniejszy „element do kochania” w Twojej hodowli :)

Więcej »

21.06.24 Film i fotogaleria z 3 miesięczną Dimalou Jak Malowaną - NA SPRZEDAŻ !

 

Dimalou Jak Malowana – NA SPRZEDAŻ

klaczka | filly HANN

ur. | born: 6.03.2024

ojciec | father: Dimaggio Black (Dimaggio x Furst Heinrich)

matka | mother: Shavalou H (So Unique x Hohenstein)

 

Film w ruchu luzem i fotogaleria ze zdjęciami Dimalou Jak Malowanej w wieku 3 miesięcy już są na stronie. Zapraszam!

Więcej »

14.06.24 Die Fee źrebna Callaho's Benicio na 2025r

 

     Szósta ciąża w sezonie potwierdzona!

     Die Fee (Diamond Hit x Sandro) jest źrebna ogierem Callaho’s Benicio (Belissimo M x Velten Third)

     Termin został wyznaczony na 26.04.2025r. i my już trzymamy kciuki za zdrowy przebieg ciąży, wyźrebienie i cudnego maluszka :)

Więcej »

13.06.24 Kulisy hodowl - maj u KoniJakMalowanych - 3 porody, inseminacje i sprawdzanie źrebności, sprzedaż koni, zawody

 

     Najtrudniejszy miesiąc w sezonie za nami! Oj nie był łatwy... Przywitał nas trzema nie prostymi porodami w ciągu pierwszego tygodnia. Jak się czują matki i noworodki?

     Do tego maj był przepełniony codziennymi badaniami, inseminacjami i sprawdzaniem źrebności klaczy na przyszły rok. Ile mamy już źrebnych klaczy?

     Każdego tygodnia odwiedzali nas też zainteresowani nabyciem naszych koni klienci. Ile z nich znalazło nowe domu?

     Jakby tej codzienności hodowlanej było mało, rozpoczęliśmy sezon startów w zawodach, od wyjazdu na dwie imprezy z naszą Saheylu i trenującym ją Filipem Poszumskim. Jak nam poszło?

     Zapraszam do obejrzenia filmu z wydarzeniami maja w Kulisach hodowli, a na pewno wszystkiego się dowiecie i zobaczycie dlaczego ostatni miesiąc wycisnął nasze siły do cna.

Więcej »

12.06.24 Fotogaleria z miesięczną Bel Ami Jak Malowaną - SPRZEDANA !

 

     Bel Ami Jak Malowana (Bretton Woods x Furstenball) skończyła niedawno miesiąc. Takich perełek jak ona nie spotyka się często. Myślę jednak, że doskonale o tym wiecie, bo w jej przypadku, zaraz po jej narodzinach, ustawiła się do niej taka kolejka chętnych nabywców, jak jeszcze nigdy, w przypadku żadnego źrebięcia mojej hodowli. Ciężko jest mi to wytłumaczyć bo uważam, że wiele źrebiąt wyhodowanych przeze mnie do tej pory, było równie dobrych. Jednak widocznie właśnie ona ma „to coś” co jest tak pożądane i poszukiwane przez większość klientów. Ja zresztą również jestem tego zdania, że jest w niej coś urzekającego i przyciągającego uwagę, a do tego nawet doświadczonemu oku będzie ciężko znaleźć jakąś wadę. Jednak musiałam podjąć decyzję o jej sprzedaży i chcąc być fair dla wszystkich, zdecydowałam się na pokazanie jej Kasi. Poznałam ją w zeszłym roku. Zarezerwowała źrebię (w brzuchu) od innej klaczy jednak umowa nie mogła zostać sfinalizowana ze względu na urodzenie się ogierka, a nie pożądanej klaczki. Zbiegiem przypadków Kasia zamiast z koniem, wyjechała od nas adoptując jedną z naszych kotek, która nie radziła sobie w życiu stajennym. Mikotka została Panią kanapy Kasi, a ja miałam nadzieję, że kiedyś uda mi się odwdzięczyć Kasi za tak cudowny gest. Nie mogłam więc zaprosić nikogo innego do oględzin Bel Ami jak właśnie jej. Decyzja została podjęta niemal natychmiast i choć Bell Ami to materiał hodowlany, który bardzo przydałby się w naszej hodowli, to gdy klamka zapała poczułam, że tak właśnie miało być. Lepszych rąk dla tej małej Księżniczki nie mogłam sobie życzyć, a w głębi serca czuję, że spełniło się jedno z dużych marzeń wspaniałych ludzi co napawa ogromnym optymizmem. Bardzo mocno trzymam kciuki za całą rodzinkę w nowym, powiększonym składzie i mam nadzieję, że czekają Was tony wspaniałych chwil razem.

     A Was zapraszam do fotogalerii z cudowną Bel Ami w wieku miesiąca oraz do filmu z nią w ruchu w jej zakładce. Jednocześnie nadmienię też, że w związku z faktem, którego świadkiem byliście, nasuwają mi się dwa wnioski: czasem warto zadawać pytania o sprzedaż koni, które nie są przedstawione do oficjalnej sprzedaży, bo wiele możemy zrobić, gdy w grę wchodzą prawdziwe marzenia. Oraz, że osoby dokonujące rezerwacji źrebiąt są u nas zawsze traktowane priorytetowo czy było to zapisane w umowie czy też nie. Ot taka filozofia hodowlana zbudowana z marzeń i serca...

Więcej »

11.06.24 15 lat hodowli Koni Jak Malowanych

 

     Dziękuję Tato, że tego dnia, 15 lat temu, uwierzyłeś tak samo jak ja w La Grande E!

Więcej »

7.06.24 Fotogaleria z miesięcznym Escalinero Jak Malowanym

 

     Escalinero Jak Malowany to syn fantastycznie sprawującego się w ostatnich latach w sporcie i rozrodzie, ogiera Escamillo (Escolar x Rohdiamant). Reproduktor ten w połączeniu z naszą Salinerą del Chirone (Salieri x Lungau), która jest pełną siostrą dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego Salinero (Anky van Grunsven), nie pozostawił naturze wyboru. Ogierek o tak topowym rodowodzie, który urodził się na początku maja w naszej stajni, po prostu musiał być wybitny. No i jest! Escalinero w wieku miesiąca prezentuje wspaniałe 3 chody, dużą poprawność budowy i nieprzeciętny charakter, którym urzeka nas wszystkich. To wszystko razem sprawiło, że nasz przyszły Mistrz, został bardzo trafnie określony przez stacje Cichoń Dressage jako „legendarny Pokemon”. Uważam, że to doskonale do niego pasujące określenie! Dlatego też jego oferta sprzedaży jest ograniczona czasowo. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii w wieku miesiąca i filmu z Escalinero w ruchu przy matce, a następnie szybkiej decyzji, gdyż w jego przypadku nie ma co się zastanawiać. Tego potencjału nie możemy zaprzepaścić i czas zrobić kolejny krok by wkroczyć na wyższy level, w tej grze w hodowanie najlepszych z legendarnych Pokemonów.

Więcej »

5.06.24 Fotogaleria z miesięcznym Element of love

 

     Element of love (Element of Crime x Bohemian) to nasz diament sezonu! Jest absolutnie wyjątkowy pod każdym względem. Już od pierwszej chwili gdy go zobaczyłam, wiedziałam, że mam do czynienia ze źrebięciem, na które czeka każdy hodowca. Jest jak koń z moich marzeń. A w dodatku z każdym dniem życia zaczyna przerastać wręcz moje najśmielsze oczekiwania.

     Jego solidna budowa, o bardzo dobrych fundamentach wskazuje, że będzie sporym kawałem konia w przyszłości. Rusza się nieprzeciętnie. Jest bardzo dynamiczny i silny, z ogromną mocą w zadzie. Z charakteru jest żywym srebrem z totalnym zaufaniem, ale i szacunkiem do człowieka. Do tego gdy już nam się wydaje, że pokazał wszystko na co go stać, to z kolejnym krokiem znów udowadnia, że jest gotowym by dać z siebie jeszcze więcej. Mam wrażenie, że jest typem showmana, który doskonale zdaje sobie sprawę, że mimo tylko miesiąca życia, już jest Gwiazdą naszej stajni.

     Teraz czas pokazać go światu i zaprezentować na najbliższych wystawach. A jeśli macie ochotę na przedsmak tych wydarzeń, to zapraszam do dzisiejszej fotogalerii z nim oraz do zobaczenia jego nagrań w ruchu, które dodaję do jego zakładki sprzedażowej. Tak, dobrze czytacie! Ten absolutnie wyjątkowy ogierek jest na sprzedaż, a jego potencjał tylko czeka na odpowiednie ręce, które wskażą mu kierunek na największe czworoboki! Już zazdroszczę jego przyszłym właścicielom!

Więcej »

29.05.24 Fotogaleria z miesięcznym Quintillion Jak Malowany

 

     Quintillion (Quaterback x Diamond Hit) skończył miesiąc. Wygląda jakby miał drugie tyle. Mimo karmienia z butelki przez pierwsze dwie doby, jest okazem zdrowia. W każdej minucie emanuje energią i pozytywnym nastawieniem do świata. Uwielbia ludzi i prowokuje stadko rówieśników do niekończących się zabaw. Pomysły na organizację czasu koniom i ludziom wydają się u niego nie mieć końca.

     Czas było więc zadać mu zadanie, w postaci równej prezentacji przy matce, biegnącej w ręce. Jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się, że w kłusie najwolniejszy jest prezenter. Quintillion nie miał ani grama problemu by nadawać szalone tempo, wyciągając każdy krok z całą mocą. Nie mogłam się napatrzeć, bo nie jest to często spotykane, by źrebię w jego wieku było tak zrównoważone w ruchu. Nagrania trwały więc 2 minuty, a film z nich możecie zobaczyć w jego zakładce. Nie mogłam się też oprzeć by cykać mu zdjęcia bez końca. Umieszczam je w fotogalerii.

     Jak dla mnie źrebię to jest wyśmienitym kandydatem na reproduktora czy sportowca wysokiego ujeżdżenia, a do tego pretendentem do bycia wspaniałym przyjacielem dla człowieka. Jestem dumna, że udało mi się wychodować konia takiej klasy i jest dokładnie taki, jakiego sobie wymarzyłam.

Więcej »

24.05.24 Rozalinda Wood źrebna Furstenball na 2025r - OPU / TG do surogatek

 

     Czwarta i piąta ciąża w sezonie potwierdzona!

     Rozalinda Wood (Bretton Woods x Christ) jest źrebna ogierem Furstenball (Furst Heinrich x Donnerhall)

     Termin został wyznaczony na 4.03.2025r. i my już trzymamy kciuki za zdrowy przebieg ciąży, wyźrebienie i cudnego maluszka :)

     Ale chwila, chwila… Jak to podwójna ciąża? Bliźniaki nie są pożądane u koni, więc jak do tego doszło? Otóż już na końcu poprzedniego roku opowiadaliśmy o nowoczesnych metodach rozrodu koni, którymi chcemy uzyskać kolejne potomstwo od Rozalindy. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie z nich zastosowaliśmy i jak nam się to udało to zapraszam do dzisiejszego filmu w Kulisach hodowli. Dzięki nim na świat przyjdą dwa źrebięta o materiale genetycznym od Rozalindy i Furstenballa, ale urodzą je matki zastępcze. Dzisiejsza biotechnologia mnie nie przestaje mnie zadziwiać!

Więcej »

22.05.24 Saheylu wygrywa eliminacje do MPMK 6cio latków

 

     Saheylu wygrała eliminacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni w grupie 6cio latków. Brzmi dumnie prawda? Jednak od razu sprostuję, że była konkurencją sama dla siebie. No ale jakby nie było pucharek zdobyła i to bardzo cieszy. Jeszcze bardziej zadowolona jestem z jej ocen i super dumna z przyjęcia tych startów z ogromnym opanowaniem. Przyznam szczerze, że z góry wiedzieliśmy, że nie jest jeszcze w pełni gotowa do tego trudnego programu kwalifikacyjnego. Decyzja o próbie dostania się na MPMK 6cio latków została podjęta niespełna 7 miesięcy temu. Z konia znającego podstawowe chody i pomoce jeździeckie, dzięki ciężkej pracy i zaangażowaniu Filipa Poszumskiego, dziś prezentuje wszystkie elementy klasy C. Nasz cel udało się osiągnąć zdecydowanie szybciej, niż się spodziewaliśmy. Saheylu bowiem podczas zawodów na Osowie w ostatni weekend, przekroczyła w obu przejazdach wymaganą liczbę punktów do zdobycia. Choć w pierwszym starcie zabrakło trochę swobodniejszej odwagi do pokazania obszerności chodów, tak w drugim udało się już zaprezentować galop na 7,7pkt, a kłus i potencjał ujeżdżeniowy zostały ocenione na 7,5pkt. Uważam, że to bardzo dobre noty mając na uwadze, że Saheylu pracuje pod Filipem tak krótko i były to jej 2 zawody w życiu. Czy będziemy gotowi jechać na Mistrzostwa, czas pokaże… Dziś cieszę się z tego co już udało się osiągnąć i rozpiera mnie duma, że tak dzielnie przyjęła kolejne wyzwanie, zachowując się przez całe zawody wzorowo. Jednocześnie dziękuję przeogromnie Filipowi za cały wkład pracy w tą klacz i prowadzenie jej na codzień w odpowiedzialny, miły dla oka hodowcy sposób. To jest moja największa radość!

Więcej »

21.05.24 Shavalou H sprzedana !

 

     Shavalou H (So Unique x Hohenstein) sprzedana! Nabyliśmy ją jako źrebię na aukcji w Niemczech. Zdecydowanie wyrosła na piękną klacz i dała nam w tym roku cudowną klaczkę po Dimaggio Black – Dimalou Jak Malowaną. W końcu stanęłam przed potrzebą podjęcia decyzji o dalszych planach na nią. Czy ją kryć dalej (co było bardzo kuszące, patrząc po tegorocznym źrebięciu), czy zajeżdżać i wysłać w trening pod kątem sportowym. Jak to zwykle jednak w moim życiu bywa, gdy nie jestem czegoś pewna, decyzja podjęła się sama. Pola zadzwoniła i w żołnierskich słowach przekazała mi informację: „od dłuższego czasu obserwuję Shavalou i jest absolutnie idealna jak dla mnie! Gdy przyjeżdżam do stajni to zawsze przykuwa moją uwagę. Mam teraz opcję spełnić marzenie więc błagam, powiedź, że mi ją sprzedasz?!”. Polę znam od dziecka, ma już też jednego z moich Koni Jak Malowanych. Wiem, że dla Shavalou to doskonała partnerka i wspaniały, kochający dom. Nie miałam więc wątpliwości, że przystanie na tą niespodziewaną prośbę, jest najlepszym co mogę zrobić. Tak więc dziś z całego serca chcę pogratulować Poli nowego członka rodziny. Trzymam przeogromnie za Was kciuki i wierzę, że razem spełnicie wszystkie marzenia, zarówno te codzienne jak i sportowe. Dziękuję też za możliwość publikacji waszego pięknie uwiecznionego, pierwszego, wspólnego dnia. Nie mogłam się oprzeć by nie dodać kilku zdjęć z tych pierwszych chwil razem (kliknj "Czytaj więcej").

Więcej »

19.05.24 Fotogaleria z narodzin i pierwszych spacerów Bel Ami Jak Malowanej

 

     Bel Ami (Bretton Woods x Furstenball) ma się wyśmienicie! Wszelkie słowa są zbędne. Ją po prostu trzeba oglądać! Jest absolutnie przepiękna i od pierwszych chwil na dworze prezentuje się po prostu TOP. Zapraszam Was więc do obszernej fotogalerii z jej narodzin i pierwszych spacerów. Ja jestem zachwycona i zauroczona totalnie! A Wy?

Więcej »

17.05.24 Narodziny Bel Ami Jak Malowanej

 

     Nareszcie jest! Bardzo wyczekiwane źrebię od Brix Furstiny (Furstenball) po ogierze Bretton Woods przyszło na świat. Mimo wyczekiwania 5 dni po terminie uznaję, że to źrebię było naszym zaskoczeniem roku. W wielu zakresach spodziewaliśmy się czegoś innego.

     Po pierwsze Furstina to bardzo terminowa klacz, a tym razem kazała nam czekać i urodziła klaczkę (obalmy proszę raz na zawsze mit, że „po terminie pewnie urodzi się ogierek”).

     Po drugie, z nieznanych mi przyczyn zakodowałam sobie, że będzie ogierek i zupełnie nie spodziewałam się, że jeszcze z tego połączenia może być dziewczynka, którą możemy chcieć zostawić w naszym stadzie matek.

     Po trzecie porody Furstiny to zawsze książkowa akcja i tym razem miałam na taką nadzieję. Jednakże ze względu na gabarytu źrebaka, już tak nie było.

     Po czwarte dzieci Furstiny to także wzorowi obywatele końsko – ludzkiego świata od pierwszego oddechu. A w jej przypadku już oddech okazał się inny… Szczęśliwie to nie pierwsze nasze źrebię, które nie miało łatwego startu i już wiedzieliśmy jak trzeba działać. Udało się i nad ranem odetchnęliśmy z ulgą, że szóste i ostatnie źrebię zdrowo rozpoczyna kolejny dzień w naszej hodowli.

     I w tym momencie dotarło do nas, że po piąte, mamy do czynienia z absolutne wyjątkowym źrebakiem. Żeńsko przepięknym, o długich nogach, okrągłej i nabitej szyjce wygiętej w śliczny łuk, szczupaczej, delikatnej główce, ładnie „ulanej” kłodzie i fantastycznym malowaniu. Stałam nie mogąc się nadziwić, że Furstina urodziła kasztanową klaczkę. Wtedy dopiero uświadomiłam sobie jak bardzo nie spodziewałam się tego wszystkiego i jak miłą serią niespodzianek okazała się ta cała noc.

     Jedyne czego byłam pewna i w 100% wyszło zgodnie z planem to fakt, że źrebięta Furstiny to zawsze genialne, sympatyczne dzieci, o dużej otwartości do człowieka. Ta mała Dama musiała więc dostać imię Bel Ami (fr. piękny przyjaciel). Bo choć zaskoczyła nas nieziemsko to jest najcudniejszą niespodzianką jaka w tym roku otrzymałam od losu.

Więcej »

15.05.24 Quintillion sprzedany !

 

     Ale historia! Nasz cudowny chłopiec Quintillion (Quaterback x Diamond Hit) został niedawno sprzedany. Jednak do teraz nie mogę uwierzyć jak do tego doszło! Któregoś dnia robiliśmy rutynową korekcję zębów naszych klaczy z lek. wet. Martą. Podczas tych zabiegów wyprowadzałam Die Fee na padok, a Marta rzuciła tak mimo chodem, że bardzo podobały jej się zawsze od niej źrebaki i jest ciekawa co urodzi się tym razem. Zrobiłam jej wtedy zdjęcie z brzuchem Die Fee nie wiedząc jeszcze, że będzie to pierwsza fotka do rodzinnego albumu. Gdy Quintillion przyszedł na świat, a Marta znów przyjechała coś działać przy naszych koniach, to musiałam jej pokazać jaki przystojniak się urodził. Gdy boks się otworzył Marta powiedziała tylko, że zawsze marzyła o kasztanie, a on jest idealny. Zrobiłam kolejną foteczkę jak nasz Weterynarz głaszcze leżącego źrebaczka i zamknęłam boks. Jakież było moje zdziwienie, gdy po kilku dniach dostałam info, że Quini jest marzeniem Marty, a te są po to by je spełniać. Czy miałam się nad czym zastanawiać w takim układzie? Czy ten wyjątkowy źrebak mógł trafić lepiej? Odpowiedzi są tak jasne jak determinacja Marty do spełniania marzeń. Kocham to w mojej pracy!!!

     Marta, nawet nie wiesz ile radości mi sprawiłaś i jak bardzo jestem wdzięczna losowi, że tak cudownie ziściło się także moje marzenie! Jestem pewna, że przepiękna przygodna przed Wami. Pierwsze kartki albumu tej historii już są wypełnione magicznymi zdjęciami, które wierzę, że są początkiem więzi, jaka miała Was połączyć, byście razem podbijali świat! Trzymam nieziemsko mocno kciuki!!!

Więcej »

14.05.24 Samedi Jak Malowana źrebna Furst Toto na 2025r

 

Trzecia ciąża w sezonie potwierdzona!

Samedi Jak Malowana (Sir Donnerhall x Diamond Hit) jest źrebna ogierem Furst Toto (Furstenball x Totiilas)

Termin został wyznaczony na 29.03.2025r. i my już trzymamy kciuki za zdrowy przebieg ciąży, wyźrebienie i cudnego maluszka :)

Więcej »

12.05.24 Fotogaleria z narodzin i pierwszych spacerów Escalinero Jak Malowanego - NA SPRZEDAŻ !

 

     Trzy, dwa, jeden, start! Escalinero już na pierwszy spacer ruszył z kopyta, jak na prawdziwą Gwiazdę przystało. Długo wyczekiwany przez nas ogierek, o absolutnie wyjątkowym rodowodzie nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. No może poza faktem, że na razie nie kończy radosnych bryków i ciężko mu zrobić jakiekolwiek fotki, bo nie nadążam za nim aparatem. Ale absolutnie mnie to nie martwi. Jestem pewna, że jego zdjęcia w przyszłości zdąrzą obiec Świat, a Escalinero wykorzysta swoje pokłady energii w prawidłowy sposób.

     Escalinero jest bowiem kolejnym owocem, już wieloletniej współpracy, z Cichoń Dressage. Od początku byliśmy pewni i zgodni, dokonując wyboru Escamillo, który zasłynął jako świetny sportowiec (dwa medale MŚMK) i jeszcze lepszy reproduktor (ojciec takich sław jak Bundeschampion Escanto PS, zwycięzca Pavo Cup Extreme U.S. czy Ebano, zwycięzca MPMK) dla naszej Salinery del Chirone (pełnej siostry słynnego Salinero, który pod Anky van Grunsven wywalczył 4 medale Igrzysk Olimpijskich). Teraz jesteśmy tak samo pewni, że uda się wykorzystać jego potencjał w sporcie czy może też jako ogier rozpłodowy. Czas pokaże! Na razie jest małą i bardzo uroczą Gwiazdeczką naszej stajni, ale sami rozumiecie, że z takim koniem jak on, już nie możemy się doczekać czasów, gdy dorośnie i wszystko to, co zaprezentował mi na pierwszych spacerach, pokaże też szerszej widowni. A dziś zapraszam wszystkich do jego fotogalerii z narodzin i pierwszych spacerów, by już miał na koncie swoich pierwszych fanów.

Więcej »

10.05.24 Narodziny Escalinero Jak Malowanego

 

     Salinera del Chirone nareszcie się oźrebiła. To źrebie było bardzo przez nas wyczekiwane, gdyż jest połączeniem najlepszych, sprawdzonych w najwyższym sporcie genów. Jego matka jest bowiem pełną siostrą Salinero, który wraz z Anky van Grunsven sięgnął aż dwa razy po złoty medal Olimpijski (oraz 2 drużynowe). Z kolei ojcem, jest Wice Mistrz Świata wśród koni 6 i 7mio letnich, niebywały Escamillo. Sami więc rozumiecie, że gdy u Salinery pojawiły się świeczki to wszyscy zaczęliśmy „obgryzać paznokcie”.

     Salinera to doświadczona klacz, która doskonale wiedziała co się dzieje i wraz z nami nie mogła doczekać się by zobaczyć swoje dziecko. Choć było to bardzo urocze to momentami przestawaliśmy oddychać, gdy zamiast przeć oglądała się do tyłu i koniecznie chciała zobaczyć czy to już. Musieliśmy też rozszyć jej Caslicka i zdecydowaliśmy się trochę pomoc, by nie przedłużać już bardziej akcji porodowej. Wszystko przebiegło bardzo pomyślnie, a klacz nareszcie mogła przywitać na świecie cudownego synka.

     Uwielbiam oglądać doświadczone matki, których porody są takie spokojne, intuicyjne i przebiegają gładko (film w Kulisach hodowli). Do tego ta świadomość, że ona tez już nie może się doczekać, sprawia, że czuję potrzebę podziękowania jej, że mogę uczestniczyć w tak pięknych momentach jej życia i narodzinach bezgranicznej miłości. Dziękuję Sali i obiecuję, że dołożę wszelkich starań by Twój Escalinero otrzymał najlepsze z możliwych żyć i stał się topowym koniem, tak jak zapisane ma w gwiazdach!

Więcej »

9.05.24 First Fabiola źrebna ogierem Opoque na 2025r

 

     Druga ciąża w sezonie potwierdzona!

     First Fabiola (First Wilhelm x Full Speed) jest źrebna ogierem Opoque (All at Once x Davino)

     Termin został wyznaczony na 22.03.2025r. i my już trzymamy kciuki za zdrowy przebieg ciąży, wyźrebienie i cudnego maluszka :)

Więcej »

8.05.24 Kulisy hodowli - Kwiecień u KoniJakMalowanych - wyźrebienia, inseminacje, źrebność, korekta zębów koni, nowe kurki

 

     Wyczekiwanie na kolejne porody, pierwsze inseminacje, sprawdzanie czy udało się uzyskać ciąże. Kwiecień to zawsze dla nas bardzo pracowity miesiąc. Wszyscy mieliśmy ręce pełne roboty szczególnie, gdy na świat przyszło źrebię z konfliktem serologicznym, które musieliśmy karmić co godzinę z butelki. A tymczasem do stada Jak Malowanego dołączyły też kolejne kurki zbiegiem śmiesznych wydarzeń, nadal wykonywaliśmy rutynowo planowane zabiegi jak korekta zębów koni i zgodnie z moim celem na ten rok, przyjechało pierwsze nasienie mrożone z Holandii. Jeśli ciekawi Was jak wygląda hodowla w naszej stajni w jednym z trudniejszych miesięcy w roku, to zapraszam do obejrzenia podsumowania wydarzeń kwietnia w Kulisach hodowli.

Więcej »

7.05.24 Isis sprzedana !

 

     Jakiś czas temu z naszej stajni wyjechała klacz hodowlana Isis (Johnson x Ferro). Ta doświadczona matka jakich mało, wzbogaci stado hodowlane nowych właścicieli, na drugim końcu Polski. Jestem bardzo szczęśliwa, że trafiła w cudowne, odpowiedzialne i kochające konie, ręce. Będzie jej tam dobrze i na pewno odwdzięczy się cudownym potomstwem. Już trzymamy kciuki i nie możemy się doczekać by je zobaczyć. Tym bardziej, że sprzedaży towarzyszyła ciekawa historia dotycząca wyboru ogiera dla Isis. W związku z tym, że była akurat w rui i rozpoczynaliśmy krycie mieliśmy już wybranego kandydata. Pani Milena chciała jednak użyć swojego wyboru żeby nie stracić rui. Obawiałam się jak się dogadamy, bo transakcja nie była jeszcze sfinalizowana, a klacz do krycia „na już”. Zapytałam się jakiego ogiera chciałaby użyć. Nie mogłam uwierzyć gdy spośród setek reproduktorów dostępnych na świecie, Pani Milena wymieniła imię tego, który był też naszym celem. Cudownie! Ten, tak zgodny wybór, musi zakończyć się prawdziwym Czempionem! I tego właśnie życzę nowym właścicielom Isis.

Więcej »

6.05.24 Fotogaleria z pierwszych spacerów Element of love - NA SPRZEDAŻ !

 

     Jakie konie chciałabym hodować? Ano właśnie takie jak Element of love (Element of Crime x Bohemian)! Jak dla mnie ma absolutnie wszystko czego mogłabym sobie zażyczyć. Urodą powala na kolana. Piękna maść i 4 skarpety, z wąską strzałką oraz malowaną chrapką. Całość zwieńcza przepiękna główka z bystrym oczkiem. Delikatną, szlachetną, bardzo poprawną budową, od samej chwili narodzin zachwyca, choć widać, że będzie sporym kawałem chłopaka w przyszłości. W ruchu ekspresyjny, dynamiczny i pchający się zadem tak bardzo, że wydaje się, że brakuje mu miejsca pod kłodą. Przodem ciągle stara się wynosić wyżej. Super osadzona, łabędzia szyjka od początku daje mu pole do popisu. A do tego wszystkiego przyjacielski, ciekawski charakter ze świetnym nastawieniem do człowieka. Nie jest nachalny, ale garnie się do kontaktu szukając nici porozumienia.

     Mówi się, że ideały nie istnieją, ale jak dla mnie on nim jest! Przypieczętowuje to fakt, że dodatkowo ma tą iskierkę w oku, kipiący potencjał i emanuje radosną energią w każdej sytuacji. Czyżbym znalazła definicję na „to coś” co jest moim celem hodowlanym? Od dzisiaj będę to nazywać Element of love!

     Dodaję fotogalerię z jego pierwszych spacerów i zachęcam Was do odnalezienia na prezentowanych zdjęciach dowodów na mój opis Element of love. Jednocześnie oficjalnie informuję, że ten kary diamencik hodowli Konie Jak Malowane jest na sprzedaż, ale tylko i wyłączne w najlepsze ręce, które będą dostrzegać w nim to co ja!

Więcej »

4.05.24 Narodziny Element of love

 

     Trudny poród jaki 17 dni po terminie zafundowała nam Be in love (Bohemian x Christ) przysporzył tonę nerwów. Minuty mijały jak szalone, a źrebię wciąż był w kanale rodnym i nie było żadnych postępów akcji porodowej. Mimo naszej pomocy i chwytania się wszelkich sposobów, klacz była wykończona i niestety doznała nie małych obrażeń. Gdybyśmy przy niej nie byli to pewnie teraz ona lub jej źrebie nie byłoby przy nas. Jednak wspólna z Be in love walka o życie, pozwoliła nam przywitać wprost idealne źrebię, które nie wykazywało żadnych uszczerbków na zdrowiu w związku z przedłużającym się porodem. Było wręcz niesłychanie silne, energiczne i zmotywowane do życia. Wspaniały syn Element of crime (Escamillo x Bretton Woods) to koń moich marzeń: kary, 4 skarpetki, bardzo urodziwy, lekki w typie i o przepięknej głowie. Do tego bystry i ekspresyjny. Zakochałam się w 3 minuty. Był dla nas wszystkich najwspanialszą nagrodą za cały trud, a Be in love okazała się fantastyczną mamą. Mimo obrażeń, które wyglądały makabrycznie i w kilka godzin zostały zaopatrzone przez weta, nie pokazywała ani grama dyskomfortu będąc w 100% skupioną na swojej nowej roli. Ona też się zakochała, a jej synek dostał imię Element of love. Na cześć wszystkich matek, które poświęcają się dla swoich dzieci, bo jest to nieodzowny element miłości.

     Dziś zapraszam Was do słodko gorzkich materiałów z tej nocy. Przepięknej fotogalerii pełnej miłości i ciepła, gdzie Element of love wita się ze światem oraz drastycznych scen z porodu w filmie dodanym do Kulis Hodowli. Obrazu ostrzegam: zakochacie się w tym cudnym chłopcu do cna, ale jeśli jesteście wrażliwi to absolutnie nie podchodźcie nawet do oglądania filmu!

Więcej »

3.05.24 Fotogaleria z miesięczną Te Fiti Jak Malowaną

 

     Te Fiti skradła moje serce od pierwszych chwil, tak samo jak jej matka gdy się urodziła. Nie wiem co dokładnie przyciąga mnie w tym małym koniku, ale chciałabym by został ze mną w hodowli i wspierał w przyszłości stado matek. Klaczka jest bardzo konkretna zarówno w budowie jak i zachowaniu. Jej rysy są tylko i wyłącznie okrągłymi liniami. Mimo szlachetnej nogi i zgrabnej główki jest masywna, ma ogromne stawy, potężną jak na źrebie w jej wieku szyję i rozłupany zadek. Dlatego w stajni szybko zyskała przydomek Tufcia.

     Natomiast charakterologicznie to koń, który stawia warunki za każdym razem. W 3 sekundy rozpoznaje co może, a czego nie ii z kim ma do czynienia. Bardzo przypomina mi tym swoją matkę za młodu. Jeśli umiesz się dogadać jest koniem idealnym, chętnie „rozmawia” i współpracuje. Jednak błędów nie lubi i szybko pokazuje, że jeśli ma być grzeczna to my też musimy być fair i zrozumiali w przekazie dla niej. To bardzo motywujące i edukacyjne. Zresztą od zawsze powtarzam, że Starling w życiu nauczyła mnie najwięcej ze wszystkich moich koni właśnie dzięki takiemu temperamentowi.

     Te Fiti ma ogromne szanse na bycie w przyszłości też wspaniałym sportowcem. Już teraz uwielbia się pokazywać z przytupem, ma nie spożyte pokłady energii i wydaje się znać swoją wartość, emanując pewnością siebie. Wspaniale się ją obserwuje.

      Wprost nie mogę się doczekać przyszłości z nią u boku, a dziś dumnie prezentuję jej zdjęcia w fotogalerii w wieku miesiąca i film w ruchu dodany do jej zakładki.

Więcej »

1.05.24 Pierwsze zawody Saheylu

 

     Saheylu wystartowała w swoich pierwszych zawodach w miniony weekend. Od kilku miesięcy jest w treningu u Filipa Poszumskiego. Czas był bardzo odpowiedni, by wreszcie pokazać ją na czworoboku i sprawdzić co do tej pory udało się osiągnąć. Saheylu (San Amour x Londonderry) na swój debiut została zgłoszona do cyklu zawodów „Zachodniiopomorskiej Ligii Jeździeckiej”, której pierwsza rozgrywka odbywała się na pobliskim Osowie. Dużo niepokoju wywoływał we mnie nie sam start, a cała otoczka wyjazdu i rozmyślania jak udźwignie nowe miejsce, dużą ilość koni i widownię. Moje obawy okazały się zupełnie bezpodstawne, bo zachowywała się wzorowo. Już w tamtej chwili dla mnie była wygraną!

     Jednak to nie był koniec moich zaskoczeń, bo choć mocno ostrożna i trochę wycofana, przejechała swój program klasy P w bardzo dobrym i prawidłowym stylu. Tworzyła wraz z Filipem przyjemny dla oka obrazek mimo, że nie ustrzegła się małych błędów czy braków w rozluźnieniu. Ich przejazd został oceniony na prawe 67%, a ja byłam bardzo miło zaskoczona słysząc, że zajęli 3 miejsce w dość licznej stawce. Miód jednak zalał moje serducho już kompletnie gdy przeczytałam komentarz sędziego na notach: „Piękny koń z obiecującym ruchem”. Przemiła pochwała dla pracy hodowlanej, za którą bardzo dziękuję!

     Dzień na zawodach z koniem sprawił mi dużo radochy. Dawno nie byłam w takiej roli. Czuję, że ta przygoda dopiero się zaczyna, a ten start otwiera drogę do stawiania kolejnych wyzwań. Saheylu jak dla mnie wykonała swoje zadanie najlepiej jak było to możliwe i jestem z niej bardzo dumna! Koniecznie zobaczcie fotogalerę z tego wydarzenia.

     Dziękuję Filip, że tak dobrze się nią zajmujesz zarówno z siodła jak i na codzień!

Więcej »

29.04.24 Bonjour Cherie źrebna ogierem Sky na 2025r

 

     Pierwsza ciąża w sezonie potwierdzona!

     Naszej hodowli Bonjour Cherie (Callahos Benicio x Diamond Hit) jest źrebna ogieremSky (Sezuan x Sir Donnerhall)

     Termin został wyznaczony na 11.03.2025r. i my już trzymamy kciuki za zdrowy przebieg ciąży, wyźrebienie i cudnego maluszka :)

Więcej »

26.04.24 Fotogaleria z narodzin i pierwszych spacerów Quintilliona Jak Malowanego

 

     Quntillion urodził się tydzień temu i już w drugiej dobie życia poszedł na pierwszy spacer u boku swojej mamy. Okazał się bardzo silnym i chętnym do wyścigów z wiatrem, chłopcem. Jedyne co rzucało się w oczy to ogromne gabaryty i długość nóg. Czasem wydawały się go wręcz nie słuchać, albo ponosić gdzie indziej niż było zamierzone. Ale mimo tego bawił się świetnie. Obserwowałyśmy to z tak dużym uśmiechem na twarzy, że z każdego z codziennych spacerów miałam tylko po kilka fotek, bo zapominałam je robić. Dlatego dopiero dziś dodaję je na stronę. Wybaczcie ale to jedne z najpiękniejszych momentów hodowli. Te chwile gdy możemy się zatrzymać i po prostu patrzeć, jak owoc naszej pracy tryska energią, radością i cieszy się życiem. Ach… A do tego tak cudny owoc! Ktoś w przesłanych mi gratulacjach nazwał go „ciasteczkiem oblanym lukrem”. Czy to określenie nie pasuje do niego idealnie? Zobaczcie sam w dziś dodanej fotogalerii z narodzin i pierwszych spacerów.

Więcej »

21.04.24 Narodziny Quintillion Jak Malowanego

 

     Wyjątkowe źrebię przyszło na świat w ostatni czwartek. 16 dni po terminie Die Fee (Diamond Hit) urodziła ogromnego ogierka po Quaterback (Quaterman). Nie małam jednak czasu poinformować o tym wczesnej, gdyż źrebię wymagało specjalnego traktowana za sprawą konfliktu serologicznego jaki został stwierdzony między nim, a matką jeszcze przed porodem. Przez ponad dwie doby było odizolowane od możliwości pica siary od Die Fee, a my karmiliśmy go co godzinę, z butelki. Podawaliśmy mu siarę zbankowaną od innych naszych klaczy w przeszłości. Dzięk niej udało się uzyskać maksymalny pozom przeciwciał w krwi źrebięcia i zapewnić mu zdrowy start w przyszłość.

     Cała ta sytuacja była bardzo niecodzienna, ale i sam ogierek to koń jakich nie poznaje się często. Jest niesamowicie urodziwy, gigantyczny, przyjacielski, a do tego fantastycznie, oryginalnie umaszczony. Jak dla mnie to prawdziwie Jak Malowany chłopak!

     Chciałabym umilić Wam dzisiaj dzień i pokazać film z narodzin tego wyjątkowego źrebaka (w Kulisach hodowli), który utrzymał równie unikalne imię Quintillion Jak Malowany. A co oznacza dowiecie się oglądając oglądając film.

Więcej »
<< poprzednie 12345678910...26 następne >>
pixel