3.06.2023 Fotogaleria z miesięczną Damaris Jak Malowaną - NA SPRZEDAŻ !

 

     Damaris (Dream Boy x Furstenball) rośnie jak na drożdżach, ale mimo tego ani trochę nie traci na swojej szlachetności i delikatności. Jest niezwykle żeńska i super elegancka w typie. W bardzo lekkim ruchu sprawia wrażenie jakby płynęła. Tak więc ksywka „konik morski”, którą otrzymała zaraz po urodzeniu przez szczupaczy profil głowy, nie opuszcza jej do dziś :P Do tego klaczka od pierwszych chwil swojego życia jest przeogromną przylepą. Uwielbia kontakt z człowiekiem. Nie widzi przeszkód by wręcz zostawić matkę na łące i przyjść się przywitać. Jest przekochana! Bardzo byśmy chcieli by została z nami na dłużej. Jednakże w tym roku decyzja jest nieubłaganie podjęta: wszystkie źrebięta są przedstawione do sprzedaży. W tym także od dziś, oficjalnie Damaris. Tak więc ogromnie polecamy obejrzeć jej fotogalerię w wieku miesiąca oraz nowy film w ruchu dodany do jej zakładki. Cicho dodam na koniec, że już zazdroszczę osobie, która zdecyduje się na tą wyjątkową dziewczynkę! Taki koń w stajni to skarb!

Więcej »

30.05.2023 Fotogaleria z miesięcznym Tellur Jak Malowanym - NA SPRZEDAŻ !

 

     Na sprzedaż mamy w tym roku wyjątkowego ogierka po Toto Jr (Totilas) od klaczy po San Amour (Sandro Hit). Tellur to niesamowite źrebię o tak ogromnym potencjale, że moim marzeniem jest by ktoś wykorzystał go w sporcie. Ma wszystko by podbijać największe czworoboki: jest ekspresyjny, dynamiczny, wysoki przodem i bardzo mocny zadem w ruchu. Do tego zachwyca już równowagą i balansem mimo bardzo młodego jeszcze wieku. Przy tym wszystkim ogierek jest bardzo poprawny i super kompaktowy przez okrągłość linii. Dla mnie jest zachwycający!Zrobienie mu zdjęć i filmów w ruchu w wieku miesiąca, trwało 5 minut, a ze stworzonych materiałów ciężko było coś wybrać bo wszędzie prezentuje się doskonale. Zapraszam Was do obejrzenia tej fotogalerii oraz jego nowych nagrań w zakładce na sprzedaż. Zachęcam też do zastanowienia się czy nie warto zainwestować dziś w tak dobrą kartę na przyszłość. Takich źrebiąt nie spotyka się często! W przypadku oferty dobrych rąk jesteśmy w stanie rozmawiać o warunkach jego sprzedaży.

 
Więcej »

28.05.2023 Kulisy hodowli - apteczka do porodu

 

     Wierzcie bądź nie, ale w sezonie odbieram przynajmniej raz w tygodniu telefon z prośbą o pomoc, radę lub pożyczenie czegoś w zakresie ciąż, porodów czy opieki nad noworodkiem. Zawsze staram się służyć doświadczeniem jak mogę. Tak więc tworząc cykle filmów na Instagram czy You Tube nie mogło zabraknąć tego o przygotowaniach do wyźrebienia i niezbędnego wyposażenia apteczki porodowej jakie mamy w naszej stajni. Jej skład jest wynikiem moich 14 lat różnych doświadczeń. Na pewno więc nie jest idealny, ale bez tego co w tej apteczce mamy, nie wyobrażam sobie odebrać porodu w spokoju. Będę też ogromnie wdzięczna za wszelkie komentarze z podpowiedziami, wymianą doświadczeń, bo każdy z nas ma inne i na pewno możemy sobie wzajemnie pomagać dalej. Zapraszam wszystkich do oglądnięcia 2 filmów, które znajdziecie w zakładce „Kulisy Hodowli”.

Więcej »

26.05.2023 Fotogaleria miesięcznej Silhouette Jak Malowanej - NA SPRZEDAŻ !

 

     Silhouette (Secret Escape po Secret x Dancier po De Niro) niedawno skończyła miesiąc. Ta przepiękna dziewczynka zachwyca z każdym dniem bardziej. Prezentuje się zjawiskowo! Jest bardzo okrągła w budowie, o pięknie żeńskim typie i elestycznym, dynamicznym ruchu. Bardzo nam się podoba. Mieliśmy ogromne nadzieje, że będziemy mogli ją zostawić do naszego stada, skoro jej matka została już sprzedana. Jednakże życie pisze różne scenariusze i na dzień dzisiejszy musimy przedstawić ją do sprzedaży. Zachęcam więc do zapoznania się z zakładką z jej materiałami i filmem oraz najnowszą fotogalerią wykonaną po skończeniu pierwszego miesiąca życia. Ogromnie polecamy tą perełkę zarówno jeźdźcom chcącym podbijać czworoboki na koniu o dużym potencjale, jak i hodowców szukających mieszanki krwi Secreta, Danciera (De Niro) czy San Amoura (Sandro Hit). Nie mogę też nie wspomnieć, że tak doskonałego charakteru jak ma Silhouette to ze świecą szukać! O tym wszystkim możecie przekonać się sami umawiając się z nami na spotkanie! Zapraszamy!

Więcej »

24.05.2023 Oczekujemy źrebięcia od Samedi po Furst Romancier

 

     W sezonie nie ma wytchnienia! Ledwo na świat przyszła Damaris, a my płynnie przechodzimy do oczekiwania na jedno z najbardziej wyczekiwanych źrebiąt tego roku: od Samedi (Sir Donnerhall x Diamond Hit) po Furst Romancier (Furst Heinrich x Romancier). Ta naszej hodowli klacz kradła spojrzenia wszystkich od swojego pierwszego oddechu. Niezmiennie jest zachwycająca! Urodzona w dobie pandemii nie miała za wiele okazji do pokazania się na wystawach, ale gdy tylko otworzyła się taka sposobność to od razu została Vice Czempionką wystawy w Radzionkowie. Z kolei ogier, którego dobraliśmy dla niej na pierwszego źrebaka to absolutna gwarancja sukcesu. Furst Romancier to przede wszystkim genialny reproduktor! Jest bowiem ojcem wielu wybitnych koni sportowych jak zwyciężczyni Bundeschampionatu - Fasine, doskonałych matek, czy uznanych ogierów takich jak For Romance I i II. Sam Furst Romancier również odnosił sukcesy sportowe min. w Mistrzostwach Świata Młodych Koni czy Bundeschampionatach. Dlatego jesteśmy absolutnie przekonani, że niedługo przywitamy w naszej stajni kolejną gwiazdę dużego formatu i już wprost nie możemy się doczekać. Uzupełniamy dzisiaj zakładkę Samedi o nowe materiały, zapraszamy do jej oglądnięcia i koniecznie obserwowania jej poczynań w najbliższych dniach!

Więcej »

20.05.23 Delightfull i Tellur NA SPRZEDAŻ !

 

     Na sprzedaż dwa tegoroczne ogierki:

Delightfull Jak Malowany ur 5.03.23 po Don Sarkozy (Don Allegro) od Twilight po Totilasie. Ten Hanowerski ogierem to prawdziwy przytulas o przeuroczym charakterze. Będzie dużym, ramowym koniem o dobrym ruchu i dużej urodzie. Piękna prezencji doda mu czekoladowy kolor, który już wyłania się spod źrebięcego futerka.

 

Tellur Jak Malowany ur 26.04.23, z embriotransferu, po Toto Jr (Totilas) od Starling po San Amour. Ogierek ten jest zachwycający w każdym calu. Mega poprawny, okrągły w budowie i łapiący za oko. Do tego rusza się nieprzeciętnie i ma ogromną siłę pchającą w zadzie. W przyszłości będzie wysokim przystojniakiem w karym „wdzianku”. Bardzo polecamy go zawodnikom szukającym konia do dużych wyzwań!

 

Ogierki są bliską rodziną gdyż Starling (matka Tellura) jest matką Twilight (matka Delightfulla). Tak więc oba ogierki mogą poszczycić się nienagannym pochodzeniem z naszej najbardziej zasłużonej linii matecznej (tej samej co Olimpijski ogier Fabriano 58), w której dochowaliśmy się już koni chodzących w dużym sporcie, Czempionów Wystaw, wiele premiowanych źrebiąt czy koni aukcyjnych o rekordowych cenach.

Więcej »

17.05.23 Kulisy hodowli - opieka nad nowonarodzonym źrebakiem - Damaris

 

     Oglądania niedawno urodzonej, przepięknej Damaris (Dream Boy x Furstenball) nigdy dość. Dlatego też postanowiłam na przykładzie jej i książkowego porodu Furstiny, zrobić filmik na nasz profil na You Tube (Konie Jak Malowane), w którym opowiadam o tym jak opiekujemy się nowonarodzonym źrebięciem i jakimi zasadami się kierujemy. Jeśli jesteście ciekawi tych informacji, albo po prostu, tak jak my nie możecie przestać patrzeć na Damaris, to serdecznie zapraszam do oglądnięcia tego filmiku w zakładce Kulisy Hodowli.

Więcej »

12.05.23 Fotogaleria z pierwszych spacerów Damaris Jak Malowanej

 

     No i mój „konik morski” wypłynął na otwarte wody ;P Pierwsze dni prawdziwie ciepłych promieni słońca były najlepszą okazją do fotografowania tego wydarzenia. Tak więc zrobiłam sporo zdjęć ze spacerów Damaris Jak Malowanej (Dream Boy x Furstenball). Jestem nią totalnie oczarowana. Piękne, długie i szlachetne linie nadają jej ogromnej żeńskości. No i ta cudna główka konika morskiego oraz lekkość ruchu jakby płynęła… Jest absolutnie nie z tej ziemi! Do tego ma chyba ładowanie słońcem i takiego powera jakby nigdy się nie męczyła. Pełną ekspresję widać w niemalże każdym ujęciu. Niesamowita! Koniecznie zobaczcie tą fotogalerię. I tak, zaręczam, że choć wydaje się dużo starsza to są to zdjęcia z pierwszych 4 dni jej życia...

Więcej »

9.05.2023 Narodziny Damaris Jak Malowanej

 

     4go maja na świat przyszedł niesamowity źrebak. Gdy go zobaczyłam leżącego u boku najwspanialszej matki jaką jest Furstina (Furstenball) nie wiedziałam co mam myśleć. Wierzcie mi, że przemknęło mi przez myśl nawet, że coś jest nie tak… Źrebię było ogromne! Nie wyglądało jak kościsty, pokurczony noworodek. Całe jego ciało było solidne i obudowane wyraźną tkanką, ale nóżki do tego, choć długie bardzo, były tak cieniutkie jak u sarenki. Jednak nie to mnie zszokowało najbardziej. Wprost nie mogłam uwierzyć w profil głowy źrebięcia. Nigdy takiej nie widziałam! Nie ma w tym żadnej przesady, że powiem, że nie jeden arab by się jej nie powstydził. Coś cudownego! Źrebię okazało się klaczką i od razu skojarzyło mi się z konikiem morskim. Piękna córka ogiera Dream Boy (Vivaldi) bardzo szybko wstała i pokazała jaka jest silna, zdeterminowana i zdrowa. Tak więc ja miałam czas na wpatrywanie się w tego niesamowitego źrebaka i myślenie nad imieniam. Wciąż kojarzyła mi się z morzem… Rano zadzwoniłam do współwłaścicieli klaczki Cichoń Dressage i zapytałam czy możemy nazwać ją Damaris. Mateusz poprosił o wyjaśnienie co to oznacza. Moja pokrętna fantazja stworzyła to słowo z włoskiego „dal mare” - od morza. Ale dlaczego od morza Agata? Mateusz, to jest tak niesamowity źrebak, że się nie da tego opisać, zobacz zdjęcia! Zobaczył i zgodził się na imię bez dalszych pytań ;P Tak więc i Was teraz odsyłam do fotogalerii z narodzin Damaris Jak Malowanej i zdjęć, które przekonały Cichoń Dressage.

Więcej »

3.05.2023 Kulisy hodowli - pogadajmy o hodowli na You Tube

 

     Ciesze się, że bardzo przypadły Wam do gustu krótkie filmy dodawane na Instagramie i w zakładce „Kulisy hodowli” na naszej stronie. Dostałam ogromną ilość pytań i próśb o poruszenie kolejnych tematów oraz poszerzenie dotychczasowych. Nie ma problemu, bo o naszej hodowli i koniach to ja mogę gadać bez końca. Pomyślałam, że chętnie nagram dla Was też coś bardziej opowiadanego, z większa ilością szczegółów i informacji. Do tego jednak potrzebuję więcej miejsca, dłuższych filmów i waszej motywacji na naszym kanale You Tube. Zobaczcie co nagrałam na początek!

Więcej »

1.05.23 Fotogaleria z pierwszego spaceru Tellur Jak Malowanego

 

     Ależ to jest moc w tym źrebaku! Tellur ma tak niesamowity motor i siłę w zadzie, że ma się wrażenie, że pcha go bardziej niż by chciał ;) Nie umie z niego jeszcze korzystać w taki sposób w jaki będziemy go kiedyś oglądać na czworobokach, ale power i siła jest niesamowita! Gdy startuje z miejsca zdaje się robić jedną zwartą kulą, która dostaje impuls do wystrzału. Zad składa się jak harmonijka, a cały tył obniża jakby kumulował energię. I następuje strzał! Wszystkie stawy są zaangażowane. W większości wypadków popychają Tellura do szybkiego galopu, w którym przód musi unosić się wysoko, żeby dostosować się do ogromnego krycia powierzchni zadem. Super się to ogląda! Jeśli też chcecie zobaczyć ten potencjał w akcji zapraszam do jego fotogalerii z pierwszego spaceru, a gdyby ktoś szukał dużego kompana na równie duże czworoboki to dodaję dziś jego zakładkę ze wszystkimi danymi oraz króciutkim filmem pokazującym cały jego urok!

Więcej »

29.04.23 Narodziny Tellur Jak Malowanego

 

     3 dni temu na świat, z zaskoczenia, przyszedł kary ogierek. Ponad tydzień przed terminem zdecydowała się urodzić surogatka, która nosiła dziecko Starling (San Amour) i Toto Jr. (Totilas x Desperdos). Poród wzbudzał u nas wiele niepewności gdyż matka średnio lubiła kręcenie się w okolicach jej zadu. Jednak już od pierwszych skurczy porodowych zamieniła się we wspaniale współpracującego aniołka i bardzo troskliwie zajmowała się swoim dzieckiem. Byliśmy w szoku jaką magiczną moc ma macierzyństwo. Tymczasem źrebię okazało się bardzo solidnym, poprawnym i uroczym chłopcem. Stało na nogach tak twardo i walczyło ze znalezieniem wymienia tak silnie, że otrzymał imię Tellur. Jest do błyszczący na srebrno (tak jak nasz ogierek, źrebięta rodzące się w srebrnym odcieniu ostatecznie zmieniają barwę na kruczo karą) kamień występujący wraz ze złotem i srebrem. Jako pierwiastek jest najrzadszym występującym na ziemi. No idealnie! Imię wskazujące na siłę i wyjątkowość jest dobrym odzwierciedleniem naszego źrebięcia. W dodatku w moim osobistym odczuciu jest niezwykle podobny do Starling gdy się urodziła. Jeśli obserwujecie stronę, to wiecie, że jest ona moją ukochaną klaczą ze stada, która powala urodą i jakościa. Nie mogłam więc wymarzyć sobie nic więcej poza tym żeby Tellur znalazł teraz jak najlepsze ręce. Zapraszam do oglądania jego fotogalerii z jego narodzin oraz zastanowienia się czy ktoś z Was nie chciałby nabyć prawdziwego skarbu tej Ziemi!

Więcej »

27.04.23 Kulisy hodowli - opieka poporodowa nad klaczą Dracarys

 

     Podczas porodu klaczy Dracarys udało nam się nakręcić dodatkowy materiał z „Kulis hodowli”, dotyczący opieki poporodowej. W tym filmie obejrzycie kolejne kilka minut po narodzeniu źrebaka i posłuchacie o standardowym postępowaniu z klaczą czy łożyskiem (wyraźnie pokazanym, więc ostrzegamy bardziej wrażliwych odbiorców), jak również o niezbędnych czynnościach wykonywanych przez nas po porodzie, by zadbać jak najlepiej o zdrowie świeżo upieczonej mamy.
     Zapraszamy do oglądania w zakładce Kulisy hodowli i dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem w tym zakresie!

Więcej »

25.04.2023 Oczekujemy źrebięcia od Brix Furstina po Dream Boy

 

     Wraz z Cichoń Dressage, współwłaścicielami klaczy Brix Furstina (Furstenball x Welt Hit) oczekujemy w tym tygodniu na jej kolejnego potomka. Tym razem pokryta została ogierem Dream Boy (Vivaldi x Ferro). Jest to ogier o dużych sukcesach sportowych, do których zaliczyć można srebrny medal Mistrzostw Świata oraz 3 lata z rzędu tytuł Vice Mistrza Holandii pod Hansem Peterem Minderhounem. Ogier ten zdobył też ogromne uznanie jako reproduktor, dając nieprzeciętnie utalentowane potomstwo. Doskonałym przykładem może być tu ogier Dynamic Dream, który został sprzedany na aukcji za rekordową sumę prawie dwóch milionów euro. Uważamy, że doskonale będzie pasował do naszej Furstiny. Klacz ta w naszej hodowli dała już min. fantastyczną klaczkę Joy of life (Jovian), która jako źrebię zdobyła tytuł International Gold Medal Foal przyznawany przez Związek Hanowerski, a jako roczna została Czempionką Wystawy w Sierakowie. Furstina w linii matecznej ma 3 elitarne klacze (DK), a jej matka to półsiostra ogiera Final Kiss i startującego w GP Faramira. Z kolei pełna siostra Furstiny dała uznanego w Polsce ogiera Brix Falcon, a w zeszłym roku kolejne jej dziecko zostało z sukcesem sprzedane na aukcji Schockemohle&Helgstrand. Dziś uzupełniamy zakładkę Furstiny w dodatkowe materiały, żebyście mogli dokładnie zapoznać się z jej postacią, bo źrebię, które urodzi już niebawem, będzie na sprzedaż!

Więcej »

23.04.2023 Kulisy hodowli - pierwsza ciąża w tym sezonie - Shavalou H

 

     Mamy to! Potwierdziliśmy właśnie pierwszą ciążę tego sezonu. Jesteście ciekawi, która z naszych klaczy zostanie mamą, albo jakiego ogiera wybraliśmy na dobry początek? O wszystkim opowiadam w nowym nagraniu umieszczonym w zakładce z filmami „Kulisy Hodowli”. Zapraszam do oglądania!

Więcej »

21.04.2023 Fotogaleria z pierwszego spaceru Silhouette Jak Malowanej

 

     Silhouette (Secret Escape x Dancier) ma już tydzień. Totalnie nie wiem jak ja wytrzymałam tyle czasu bez pochwalenia się jej pięknymi fotkami z pierwszego spaceru, który odbyła już w drugiej dobie życia. Koniecznie zobaczcie ją na zewnątrz, w słońcu i pełnym radości odkrywaniu możliwości własnych nóg. Klaczka okazała się mega wdzięcznym obiektem dla aparatu więc zrobiłam jej też krótki, spontaniczny filmik, który dodaje do jej zakładki. Silhouette jest tak urodziwa, że przejmuje spojrzenia wszystkich odwiedzających. Rusza się jak mała piłeczka więc nie pozwala nikomu przejść obojętnie, a cudowny temperament sprawia, że każdemu kradnie serce w parę chwil! Wszystko to składa się na obrazek nieprzeciętnego konia, który zachwyca nas z każdym dniem bardziej i bardziej. A jak Wam się podoba?

Więcej »

19.04.2023 Kulisy hodowli - film z porodu Dracarys

 

     Coś na co wszyscy czekali! Film z relacją z porodu Silhouette Jak Malowanej już do oglądnięcia w Kulisach hodowli. Zobaczcie koniecznie jak rodzą się nasze Konie Jak Malowane :)

 

Ps. Film tylko dla widzów, którym widoki natury fizjologicznej nie są straszne ;)

Więcej »

17.04.23 Narodziny Silhouette Jak Malowanej

 

     Warto było na nią czekać! 7 dni po terminie na świat przyszła niesamowicie piękna klaczka od Dracarys (Dancier x San Amour) po Secret Escape (Secret). Jej matka bardzo skrupulatnie próbowała nas oszukać i rozpędziła swoje objawy zbliżającego się porodu, już dużo przed terminem, a potem wyhamowała i wydawało nam się, że wręcz następuje regres. Po ponad 2 tygodniach pilnowania klaczy Asia postawiła na jednowieczorowe, mikro „wakacje w mieście”. Gdy dojechałam do naszego stajennego mieszkanka, nie zdążyłam nawet oglądnąć filmu do końca, bo niezapowiedzianie rozpoczęła się wartka akcja porodowa. Prawie nic na nią nie wskazywało, a tylko duża znajomość zachowań klaczy zmusiła mnie do sprawdzenia jej stanu idąc do stajni. Moje zaskoczenie było tym większe kiedy zobaczyłam, że akcja jest już zaawansowana i nie mam ani minuty do stracenia. Po kolejnych 15 mieliśmy już piękną, karą i uroczo malowaną dziewczynkę, na świecie. Okazała się też mega kształtnym, okrągłym źrebięciem o wydatnej szyi i bardzo szlachetnej główce. I wierzcie bądź nie, ale po 2h od urodzenia biegała po boksie pełnym galopem i podbrykując. Do wymienia trafiła jakby miała GPS. Oj… takie bystrzaki to sama radocha! Dlatego też jestem nią absolutnie zachwycona i już nie mogę doczekać się, żeby zobaczyć ją na dworze w słońcu. W międzyczasie, po całej akcji, do stajni z „urlopu”, dotarła Asia. „Gdzie Ty byłaś? Na Seszelach?”. I wtedy już wiedziałam, że marzenia o słońcu, Seszelach i urlopie pozostaną na razie nadal w sferze nieosiągalnej, ale możemy mieć w stajni namiastkę piękna wszystkich z nich – nazwiemy ją Silhouette Jak Malowana (jedna z rajskich wysp na Seszelach, w tłumaczeniu z francuskiego oznacza „sylwetka”)! Koniecznie oglądnijcie fotogalerię z jej narodzin jeśli chcecie poczuć trochę beztroskiego ciepełka.

Więcej »

15.04.23 Kulisy Hodowli - sprawdzanie klaczy na wyźrebieniu - Dracarys

 

     Oczekując na poród Dracarys (Dancier x San Amour, źrebna Secret Escape po Secret), która postanowiła już nas bardzo przeciągnąć ponad termin, nagrałam trochę relacji z tego jakie zmiany zaobserwowaliśmy u niej na przestrzeni ponad tygodnia. Też już możecie oglądnąć te dwa filmiki dodane dzisiaj do Kulis Hodowli. Zapraszam :)

Więcej »

12.04.2023 Fotogaleria z miesięcznym Romeo Jak Malowanym

 

     Romeo Jak Malowany (Furstenball x Bretton Woods) skończył niedawno miesiąc więc naszym zwyczajem dodaję dziś jego nową fotogalerię. Chłopak jest niezłym rozrabiaką i wszędzie go pełno. Jego mama ze względu na przewlekłą kontuzję jest dla niego nudna więc usilnie szuka okazji do zabawy. Uwielbia kontakt z ludźmi i tylko czeka, żeby ktoś chętny do drapania, pojawił się w jego zasięgu. Już powoli też przestaje grać w „podłoga to lawa” i zaczyna prezentować nam 3 bardzo solidne chody. Zaglądnijcie koniecznie do jego fotogalerii i zobaczcie kilka „nie brykających” zdjęć jakie wreszcie udało mi się uchwycić.

Więcej »

10.04.2023 Kulisy hodowli - sprawdzanie źrebności Rozalindy Wood

 

     Skoro przypadł Wam do gustu film z badania i inseminacji Rozalindy Wood (Bretton Woods) ogierem Furstenball, to pamiętajcie, że to nie koniec historii. Na Instagramie już jakiś czas temu wstawiłam filmik ze sprawdzania jej źrebności po 16 dniach. Podobną kontynuacje pokazywałam z Salnerą del Chirone (Salieri) i jej objawami porodu. Obiecuję, że wszystkie napoczęte wątki będą miały swoje rozwinięcia i aktualizacje tak więc zachęcam do obserwacji profilu, żeby być na bieżąco. Dziś uzupełniam też zakładkę „Kulisy hodowli” o zaległe materiały.

Więcej »

8.04.2023 Fotogaleria z miesięcznym Delightfull Jak Malowanym

 

     Przeuroczy młodzieniec rośnie z naszego Delightfull (Don Sarkozy x Totilas). Jest śliczny, bardzo towarzyski i wesoły. Dobrze się rusza i chętnie pokazuje jak bardzo jest odważny, wiecznie uciekając matce. Twilight cały dzień stara się go dogonić, a to coraz trudniejsze zadanie. Delightfull ma już bowiem miesiąc więc z dnia na dzień jest silniejszy i rośnie w oczach. Przewidujemy, że będzie z niego kawał solidnego i bardzo poprawnego konia, o dobrym ruchu. Zachęcam do zapoznania się z jego ofertą sprzedaży, jeśli poszukujecie kompana o cudnym charakterze. Dodatkowo dzisiejsza fotogaleria ze zdjęciami Delightfull w wieku miesiąca nie pozostawia złudzeń, że to prawdziwy przystojniak! Zapraszam i bardzo polecam tego „złotego chłopca” :)

Więcej »

6.04.2023 Kulisy hodowli - badanie i inseminacja klaczy Rozalinda Wood

 

     Bardzo dużym zainteresowaniem na naszym Instagramie cieszy się filmik, na którym pokazujemy badanie i inseminacje klaczy Rozalinda Wood. Dlatego dodaję go dzisiaj do Kulis Hodowli na stronie i zapraszam żebyście tez go oglądnęli, „patrząc mi przez ramie” jak to wygląda w naszej stajni. A jeśli ktoś z Was ma jakiś szczególnie interesujący go zakres, który mogłabym rozwinąć w kolejnych filmikach to zachęcam do napisania do mnie na Facebooku albo Instagramie.

Więcej »

4.04.2023 Oczekujemy źrebięcia od Dracarys i Secret Escape

 

     W tym roku przywitaliśmy już 3 źrebięta. Jako następnego oczekujemy dziecka od Dracarys (Dancier x San Amour). Jest to klacz naszej hodowli, która już jako źrebię była 3 na wystawie podczas Dni Hanowerskich w Kunowie. W zeszłym roku udowodniła nam też swoją wartość hodowlaną dając klaczkę Sweetheart (po Secret), która została Czempionką wystawy źrebiąt w Warniku. Chwilę potem Dracarys została sprzedana jako koń o doskonałych walorach również jeździeckich, które prezentowała jeszcze przed ciążą. W związku z faktem, że była już źrebna została u nas do czasu urodzenia i odstawienia kolejnego dziecka, które niebawem przyjdzie na świat i będzie przedstawione do sprzedaży. Ojcem źrebaka jest młody ogier Secret Escape (Secret x Dresemann), który na Westfalskim korungu został określony jako „Dressurpferd par excellence” oczywiście uzyskując premię. Jego ojciec Secret to istny kolekcjoner tytułów tj. Vice Bundeschampion (2017), Vice Mistrz Świata (2019) i Bundeschampion (2020). Z kolei matka Secret Escape jest pełną siostrą Dresden Mann, który chodzi konkursy Grand Prix pod Ingrid Klimke, a także półsiostrą Dynstie (PSG/Inter I), Duke Royal (int. GP) i Sancerre (sukcesy w S klasie). Nie możemy się już doczekać tego połączenia i bardzo liczymy, że już niedługo przywitamy równie wspaniałe źrebię jak jego rodzice. Trzymajcie kciuki!

Więcej »

2.04.2023 Kulisy hodowli - sprawdzanie klaczy na wyźrebieniu

 

    Choć już wszyscy mogliście przeczytać, że córeczka Salinery pojawiła się na świecie to dziś pokażę Wam film ze sprawdzania jej objawów zbliżającego się wyźrebienia. Był on już dawno prezentowany na naszym Instagramie (do którego śledzenia serdecznie zapraszam jeśli chcecie być na bieżąco), a dziś dodaję go także w „Kulisach hodowli” na stronie.

Więcej »

31.03.2023 Narodziny Dream Jak Malowanej

 

     W połowie grudnia pisałam o zakupie pełnej siostry, znanego każdemu dresażyście, Salinero (podwójny mistrz Olimpijski pod Anky van Grunsven). Pisałam także o moich młodzieńczych marzeniach związanych z tym koniem. Pisałam o źrebności naszej Salinery ogierem Dynamic Dream. A dzisiaj nie napisze nic poza tym, że niedawno urodziła się przepiękna klaczka. Dalsze słowa są zbędne gdy dodam, że nazywa się Dream... Zapraszam do fotogalerii z jej narodzin.

Więcej »

28.03.2023 Zakładka z filmami "Kulisy hodowli"

 

     Kto chciałby zobaczyć jak wygląda dzień wśród Koni Jak Malowanych? Jak radzimy sobie w sezonie wyźrebień? Jak badamy i zaźrebiamy nasze klacze? Jak sprzedajemy nasze konie? Ile czasu poświęcamy na obsługę źrebiąt i jak się uczą przez zabawę? Jaki mamy ośrodek, jego rozwiązania ułatwiające życie i nowoczesne technologie w nim zastosowane? A może macie ochotę poznać nasze plany na przyszłość i trochę marzeń? Wszystko to pokazujemy w cyklu filmików udostępnianych regularnie na Instagramie. Kto jeszcze nie widział to zapraszam do obserwacji profilu koniejakmalowane i przeżywania na bieżąco, wraz z nami, emocji związanych z hodowlą koni. Wszystkie filmiki archiwizowane będą też co jakiś czas w nowo powstałej zakładce (górny pasek menu) „Kulisy hodowli”. Zapraszam i życzę miłego oglądania :)

Więcej »

25.03.2023 Saheylu sprzedana !

 

     Naszej hodowli klacz Saheylu (San Amour x Londonderry x Wetmeyer) trafiła wczoraj w przewspaniałe ręce cudownej Magdy! Łezka zakręciła się w moim oku na wspomnienie wszystkich wspaniałych chwil jakie z nią przeżyliśmy. Od chwili narodzin do dzisiaj, kiedy ma już 5 lat, zachwycała nas swoją urodą i przyjaznym usposobieniem. Ostatnio pracowała też wspaniale w treningu u Filipa Poszumskiego. Zawsze byłam z niej dumna i nigdy nie przestawałam wierzyć, że zajdzie daleko. Jest to koń wyjątkowy i zawsze będzie dla mnie bardzo wiele znaczyła. Nie sprzedałabym jej nigdy, ani razu nie dałam ogłoszenia o takiej intencji, gdyby nie fakt, że wiem iż nowa Właścicielka da jej całe serce, doskonałą opiekę i tonę marchewek. Życzę Ci Magda byś po prostu była szczęśliwa wraz z Saheylu. Pasujecie do siebie: obie jesteście wyjątkowe!

Więcej »

23.03.2023 Pasza Polski Żłób dla Romeo Jak Malowanego

 

     Ale fajnie! Nigdy nie mam szczęścia w takich konkursach, ale mając dużo czasu podczas oczekiwania po nocach na kolejne porody, postanowiłam spróbować. Opisałam historię porodu Romeo Jak Malowanego (Furstenball x Bretton Woods) i wysłałam do firmy Polski Żłób. Udało nam się wygrać paszę dla źrebiąt co cieszy tym bardziej, że zawsze chciałam spróbować produktów tej firmy. Dziękujemy najmocniej wraz z Romeo i już nie możemy doczekać się degustacji :)

Więcej »

21.03.2023 Pierwszy film już na Instagramie

 

     Kto jest ciekawy jak wyglądają kulisy naszej hodowli Koni Jak Malowanych? Chętnie Wam je pokażemy! Zobaczcie jak to u nas wygląda, naszą pracę, konie i rozpoczynający się sezon wyźrebień i zaźrebień. Pierwszy filmik już wylądował na Instargamie. To dopiero przedsmak tego co dla Was szykujemy niemalże codziennie, także koniecznie zacznijcie obserwować profil koniejakmalowane żeby niczego nie przegapić!

Więcej »
<< poprzednie 12345678910...22 następne >>
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel