14.09.2022 Wystaw Joy of life w Sierakowie

 

     W weekend Joy of life (Jovian x Furstenball), której jesteśmy współhodowcami wraz z Cichoń Stallions, wygrała klasę klaczek rocznych podczas wystawy w Sierakowie. Nasza Czempionka pokazała się wspaniale i zyskała ogromne uznanie sędziów. Ich oceny zwaliły nas z nóg! 9.5 punktu (na 10 możliwych) za typ, 9.2 za pokrój i 9.2 za kłus. No i oczywiście, z tego miejsca muszę podziękować mojej niezastąpionej Asi, która dbałością o klacz i jej kondycję na co dzień oraz topowym przygotowaniem jej do wystawy, zdobyła na konto Koni Jak Malowanych, naszą rekordową ocenę 9,8 punktu za pielęgnację i prezencję klaczy. Asia jesteś Mistrzem! Jednocześnie na tej samej wystawie spotkaliśmy naszej hodowli Denissitę Jak Malowaną (De Niro Gold x San Amour), która w tej samej klasie zajęła miejsce Vice Czempionki. Jako hodowca pękłam z dumy i ciesze się ogromnie, że moje konie są doceniane przez doświadczone oczy sędziów. A na koniec przypomnę, że Joy of life jest do sprzedania i jeśli ktoś szukał argumentów do jej nabycie, to czy tytuł czempionki, uroda, poprawność, doskonały rodowód, genialne 3 chody i dodane dziś do jej zakładki nowe zdjęcia, to wystarczające potwierdzenie jej jakości? Jak już wygra Olimpiadę to za pewne nie będzie w tak atrakcyjnej cenie! Tak więc serdecznie zapraszamy :)

Więcej »

11.09.2022 Dracarys i Sweetheart Jak Malowana sprzedane!

 

     Anita przyjeżdża do nas regularnie z innego województwa. Dzięki temu nawiązała fajną relację ze swoją klaczką, którą kupiła w zeszłym roku. Podczas mojego urlopu wywiązała się między nami rozmowa na temat zakupu kolejnego źrebaka. Nie byłoby w tym nic trudnego gdyby nie fakt, że mocno zastanawiałam się na sprzedażą Sweetheart, która jako jedyna została z tego rocznika źrebiąt. Klaczka po Secrecie od Dracarys (Dancer) to przecież moja Czempionka z wystawy w Warniku i niepodważalnie modelowe źrebię! Jednak w tak doskonałe ręce nie mogłam się nie zgodzić. Parę dni temu Anita przyjechała do stajni ze swoją zawodniczką Kasią. Kilka chwil później było już jasne. Sweetheart stała się oficjalnie własnością Anity. Jednak to nie był koniec mojej radości. Okazało się, że od jakiegoś czasu, Anita z Kasią rozglądały się także za koniem do jazdy i przyglądały po cichu Dracarys. Tu decyzja też została podjęta w mgnieniu oka. Tak więc jednego dnia matka i córka wygrały wszystko co mogłam dla nich wymarzyć na przyszłość. U Kasi i Anity będą końmi sportowymi chowanymi w bardzo „końskiem stylu życia”. Otoczone opieką, troską i uczuciem. Jestem przekonana, że niczego im w życiu nie zabraknie! Zarówno Dracarys jak i Sweetheart darzę ogromnym sentymentem. Cieszę się, że pozostaną z nami jeszcze do czasu oźrebienia się Dracarys. Z kolei Anicie i Kasi przeogromnie gratuluję wejścia w posiadanie obu Księżniczek. Życzę byście wraz z nimi spełniły wszystkie marzenia, zrealizowały plany i były szczęśliwe. Jestem absolutnie pewna, że obie klacze przyniosą Wam tak samo dużo co mi, radości zarówno w codzienności, jak i na arenach rywalizacji!

Więcej »

8.09.2022 4000 polubień profilu na Facebooku

 

     Wczoraj miałam urodziny. Chciałam ogromnie podziękować wszystkim za pamięć i życzenia. Wasze telefony i wiadomości uświadomiły mi jak wiele z mojego życia zbudowały Konie Jak Malowane. Dały mi największe „bogactwo” - Was! Dzięki nim spotkałam na swojej drodze spore grono cudownych, wspierających osób, które z biegiem czasu stało się mi bardzo bliskie. Po całej Polsce i za granicą, rozsiani są nabywcy moich koni, z którymi w większości wciąż mam kontakt, inni hodowcy, których widzę parę razy w roku, ale uwielbiam czas spędzany w ich towarzystwie, współpracownicy i przyjaciele, bez których nie nabyłabym albo nie stworzyła większości z moich koni. Dziękuję, że mam Was wszystkich przy sobie! Jesteście najlepsi!!! Dziękuję też za prezent, który otrzymałam od grupy kibicującej Koniom Jak Malowanym na Facebooku. Od dziś jest Was aż 4000 co jest dla mnie wspaniałą motywacją! Z taką ekipą mogę zaczynać kolejny rok życia i stawiać czoła następnym wyzwaniom czekającym na arenie hodowlanej oraz (mam nadzieję) sportowej! Dziękuję!!!

Agata Fornalska

Więcej »

6.09.2022 Zakładka z sukcesami naszej hodowli

 

     Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi skończył się nasz urlop. W tym roku najdłuższy w życiu i zdecydowanie jeden z najbardziej zasłużonych. Podczas sezonu udało się wypracować wraz z całą ekipą Koni Jak Malowanych wspaniałe sukcesy. Był to zdecydowanie jeden z najlepszych roków w historii hodowli. 7 szczęśliwie przywitanych na świecie źrebiąt, wspaniali nowi właściciele dla całej siódemki, 7 pokrytych na przyszły rok klaczy i 7 sukcesów naszej hodowli podczas wystaw źrebiąt (2 Czempiony, 1 Vice Czempion, 1 II-Vice Czempion, 3 Hanowerskie tytuły International Gold Medal), a do tego 7 godzin jazdy na aukcje do Radzionkowa zaowocowała uzyskaniem przez nasze źrebięta, najwyższych cen tej imprezy oraz sprzedażą embrionu Rozalindy Wood, który przyjdzie na świat w przyszłym roku. Od dziś obstawiamy liczbę 7 jako naszą szczęśliwą i ruszamy dalej z kopyta. W najbliższy weekend ostatnia impreza hodowlana tego roku więc trzymajcie kciuki za naszą klacz, której przydzielono już numer 47 :) Tymczasem zostawiam Was z niepublikowanymi jeszcze zdjęciami autorstwa Wiktorii Rożnowskiej z Fluttershy i Vertigo oraz ich nowym właścicielami, które pełne pozytywnej energii, napędzają nas do dalszego działania! Jednocześnie zapraszam do odwiedzenia zakładki z naszymi sukcesami gdzie jest ich dużo więcej!

Więcej »

19.08.2022 Rezultaty naszych koni podczas Cichoń Foals Auction

 

     Dokładnie tydzień temu ruszyliśmy z naszą Fluttershy (Furst Zonik) i Vertigo (Vitalis) oraz ich mamami do Radzionkowa. W sobotę, chwilę po godzinie 20 na arenę, dziarsko wbiegł Vertigo, otwierając aukcję z numerem 1. Udowodnił, że nie bez powodu został mu przyznany właśnie ten numer. Szybko osiągnął cenę, która później okazała się najwyższą ze wszystkich. Czekoladowy ogierek trafił w dobrze znane nam ręce, które zapewnią mu doskonały rozwój i z pewnością dobrze wykorzystają jego potencjał. W drugiej połowie aukcji natomiast Fluttershy uzyskała drugą w kolejności cenę i już niedługo zamieszka w rodzinnej stajni cudownej grupy ludzi, od których empatia i pasja do koni biła na kilometr. Największe gratulację należą się jej nowej właścicielce Adzie, która dostrzegła jej potencjał. Jestem przekonana, że klaczka odda jej wszystko z nawiązką. Natomiast za wisienkę na torcie aukcji uznaję fakt, że embrion będący wynikiem połączenia naszej Rozalindy Wood (Bretton Woods) i ogiera Furstenball, który będzie pełnym rodzeństwem dla wyśmienitego Romeo von Furstenball (mistrz Europy Centralnej pod A. Szulc) także przypadł do gustu kilku klientom. Ostatecznie przyszłe źrebię stało się własnością Pana, który w zeszłym roku nabył jedno z naszych topowych źrebiąt. Dziękujemy bardzo za tak duże docenienie jakości naszych koni i połączeń hodowlanych! Nie raz podczas aukcji usłyszałam, że te nasze konie to faktycznie „jak malowane”. I to przyprawia mnie największa radochą i dumą!

Więcej »

10.08.2022 Vertigo do sprzedania podczas Cichoń Foals Auction

 

     Za pozwoleniem organizatora dodaję dziś przepiękne zdjęcia i film z Vertigo wykonane na potrzeby aukcji Cichoń Foals, w której weźmie udział już w najbliższą sobotę, w Radzionkowie. Vertigo (Vitalis x Diamond Hit) to czekoladowo umaszczony ogierek o dużym potencjale i doskonałym pochodzeniu. Jego ojciec – Vitalis to ogier słynący z przekazywania ogromnej jezdności i predyspozycji do ujeżdżenia. Jego jakość potwierdzają liczne sukcesy tj zdobycie tytułu Czempiona USA, wygranie Pavo Cup czy Burg Pokal, jak i chociażby zwycięstwo konkursu Ogiera Roku podczas Mistrzostw Świata w Ermelo. Z kolei matka Vertigo, klacz Die Fee jest córką sławnego Diamond Hita, który wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Niemiec i Świata. Był także Oldenburskim Ogierem Roku 2005 i aż do 2012 roku startował z sukcesami na poziomie GP. Z kolei babka Vertigo to pełna siostra ogiera Sandro Song, a prababka dała też min. ogiera Shalom oraz matki wziętych reproduktorów np. All Day Long, z której linii wywodzi się Lord Lancer, La Calido czy Don Diarado. San Vertigo pomimo dopiero 3 miesięcy został już dostrzeżony zarówno przez Związek Hanowerski, który przyznał mu tytuł International Gold Medal Foal, jak i podczas Czempionatu w Warniku, gdzie z notą 8,9 pkt za ruch został Vice Czempionem. Wszystkie te informacje razem, tworzą niepodważalną obietnice wspaniałego kompana na największe czworoboki. Vertigo to prawdziwy rarytas więc nawet najbardziej wymagających zapraszam do zapoznania się z jego zakładką na naszej stronie, linkiem do licytacji aukcji on-line (kliknij "Czytaj więcej") oraz przyjrzenia mu się z bliska już w sobotę w Radzionkowie!

Więcej »

8.08.2022 Źrebię Rozalindy do sprzedania podczas Cichoń Foals Auction

 

     Pozwolą sobie dziś zacytować post Cichoń Dressage bo w tym, absolutnie wypasionym przypadku, nie ma nic więcej do dodania:

"Ile raz oglądając przejazdy wybitnych koni na czworobokach czy parkurach myślimy sobie „co ja bym dał, żeby mieć takiego mieć…”

Już w ten weekend najlepsza okazja by spełnić swoje marzenia - w stawce Cichoń Foals Auction znalazł się bowiem wyjątkowy embrion - pełne rodzeństwo znanego ze startów pod A. Szulc ogiera Romeo von Furstenball, który w zeszłym roku z notami sięgającymi 9 pkt został Mistrzem Polski Młodych Koni, a w tym sezonie sięgnął po tytuł Mistrza Europy Centralnej na CDIYH w Budapeszcie i zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata!

Po 6 latach genialne połączenie słynącego z wybitnej jezdności ogiera Fürstenball i klaczy Rozalinda Wood (Bretton Woods x Christ) zostało powtórzone, a przyszły brat / siostra Romeo weźmie udział w licytacji w dniach 13 sierpnia."

Link do aukcji klikając „Czytaj więcej”.

Więcej »

7.08.2022 Fluttershy do sprzedania podczas Cichoń Foals Auction

 

     Już 13.08.2022 odbędzie się kolejna edycja aukcji Cichoń Foals. Mam dla Was dobrą wiadomość! Zaprezentujemy na niej, do tej pory nie oferowaną do sprzedaży, klaczkę Fluttershy Jak Malowaną (Furst Zonik po Furstenball). Jest to pierwsza córka mojej najbardziej zasłużonej w hodowli klaczy La Grande E (Londonderry), którą wystawiamy na sprzedaż. Wszystkie jej siostry do tej pory wzbogacały nasze stado hodowlane. Klaczka jest więc gwarantem doskonałego materiału hodowlanego i kipiącego potencjału ujeżdżeniowego. Potwierdzenie tego znajdujemy w pozostałym potomstwie La Grande, wśród którego znajdziemy finalistów Mistrzostw Polski Młodych Koni, medalistów Mistrzostw Polski, konie startujące na poziomie klasy S w Niemczech, liczne czempiony wystaw hodowlanych wśród klaczy i źrebiąt oraz zdobywców tytułów International Gold Medal Foal. Sama Fluttershy podąża od początku śladami starszego rodzeństwa bo już w wieku miesiąca zdobyła „premię” Hanowerskiego Związku i stanęła na podium wystawy w Kunowie. Jeśli ktoś szuka więc wysokiego (min 172cm) konia, w bardzo nowoczesnym typie, o dużym potencjale ruchowym i doskonałych genach to widzimy się w Radzionkowie już niebawem. Zapraszam do zapoznania się z nią bliżej w jej zakładce gdzie są nowe zdjęcia i film (autorstwa Katarzyny Wiszowaty, na potrzeby aukcji) oraz do odwiedzenia platformy aukcyjnej gdzie można brać udział w licytacji Fluttershy z każdego miejsca na świecie. Niezbędna linki znajdziecie klikając „Czytaj więcej”

Więcej »

6.08.2022 Sweetheart Czempionką wystawy w Warniku

 

     Klaczka Sweetheart Jak Malowana po Secret od Dracarys (Dancier) absolutnie złapała za serca widownię i wpadła w oko komisji sędziowskiej podczas Czempionatu w Warniku. Jednomyślnie została okrzyknięta Czempionką Źrebiąt Ujeżdżeniowych uzyskując notę aż 9 punktów za typ. Prezentowała się jak modelka i chętnie pozowała do obiektywów. Dlatego też dodaję dziś sporą porcję zdjęć autorstwa Kingi Wnuk i film „Video-Konie” do je zakładki. I jak się Wam podoba ta „czarna perełeczka”?

Więcej »

5.08.2022 Vertigo Vice Czempionem wystawy w Warniku

 

     Vertigo Jak Malowany – nieprzeciętny syn Vitalisa i Die Fee (Diamond Hit), zdobywca tytułu Hann Gold Medal Foal, w ostatni weekend, z notą 8,9 za ruchu, został Vice Czempionem Źrebiąt Ujeżdżeniowych, podczas Czempionatu w Warniku. To absolutnie wyjątkowe źrebię, z ogromnymi predyspozycjami do ujeżdżenia, na zdjęciach uwieczniła Kinga Wnuk, a na filmie „Video-Konie”. Sami zobaczcie jak doskonale się spisał i jakim dzielnym koniem okazał. Jest niesamowity! Jednocześnie nie mogę pominąć kolejnego sukcesu jaki odniósł w ostatnich dniach: przeszedł pomyślnie proces selekcji koni z całej Polski i został wybrany do elitarnej aukcji Cichoń Foals Auction, która odbędzie się już 11-13.08.2022. W dodatku Vertigo otworzy aukcję wbiegając na arenę z numerem 1. No nie mogło być inaczej, bo każdy wie, że aukcję trzeba rozpocząć z przytupem topowego źrebięcia! Wszystkich zainteresowanych Vertigo zapraszamy do oglądnięcia jego zakładki z nowymi zdjęciami i filmem oraz zapoznania się z jego ofertą aukcyjną poprzez link podany w "czytaj więcej". A komu będzie mało to zapraszam do odwiedzin i poznania Vertigo na żywo u nas w stajni lub w terminie aukcji w Radzionkowie.

Więcej »

27.07.2022 Czempionat w Warniku Sweetheart i Vertigo Jak Malowanych

 

     W ostatni weekend zabraliśmy do pobliskiego Warnika dwa z naszych źrebiąt: Sweetheart (Secret x Dancier) i Vertigo (Vitalis x Diamond Hit). W pięknym ośrodku i cudownej oprawie I Czempionatu Koni Ras Szlachetnych, oboje zaprezentowali się wzorowo. Jednakże zdecydowanie całe show skradła uroda Sweetheart, która została Czempionką w grupie źrebiąt ujeżdżeniowych. Jej typ został określony na rekordowe 9 punktów. Takiej oceny nie uzyskało żadne inne źrebię tej grupy. Do tego pokrój oceniony na 8,6 i zdrowie i rozwój na 8,4, dały jej przewagę 0,5 punktu nad Vertigo. Ogierek bowiem z notą 8,9 za ruch uplasował się na pozycji Vice Czempiona. Ogromnie dumna wyszłam wraz z niezastąpioną Asią, na dekorację i miałam wrażenie, że unoszę się nad ziemią z radochy, że prowadzimy aż dwa konie na podium. Otrzymaliśmy wspaniałe nagrody w postaci bonów na stanówkę ogierami Cichoń Stallions, zniżki na udział w aukcji TC, 3 miesiące karmienia paszami Melloni Horse Feed i wino winnicy Equus. Wow! Dziękujemy najmocniej! Jednakże moją osobistą, największą nagrodą było zobaczyć po wielu latach, moją rodzinę dopingującą mi na widowni. Choć jestem już dorosła to świadomość, że byli i uczestniczyli w tym niebywałym sukcesie mojej hodowli była dla mnie największą motywacją. Dziękuję Wam Kochani! Gdy tylko otrzymam zdjęcia i filmy z imprezy natychmiast się nimi podzielę, a dziś dodaję pierwszą w historii strony fotkę z kompletem elementów budujących fundamenty mojego życia i pasji: moimi rodzicami, mężem, dziećmi i Czempionką Źrebiąt Ujeżdżeniowych - Sweetheart Jak Malowaną.

Więcej »

25.07.2022 International Gold Medal Foal dla Vertigo Jak Malowanego

 

     Jak co roku, podczas tournee przedstawicieli Związku Hanowerskiego po Polsce, poddaliśmy ich ocenie wszystkie pozostałe źrebięta, które nie prezentowały się na wystawie w Kunowie. Przede wszystkim ogromnie cieszy mnie fakt, że moje wizje połączeń hodowlanych spotkały się z aprobatą (zarówno te, które już są na świecie, jak i te planowane na przyszły rok), a opinie niekwestionowanych ekspertów, o owocach mojej pracy, bardzo pokrywały się z moją. I tak, po kolei: Sweethear została pochwalona za perfekcyjną poprawność i przepiękny typ (do tego została zaczipowana na leżąco nie przerywając drzemki), a Totally Perfect (mimo bardzo złego momentu rozwoju, przebudowania zadem) za wysoką jakość chodów i urodę, jednocześnie zaskakując ogromnymi rozmiarami jak na swój wiek. Tangelo pokazał najlepszy stęp jaki komisja widziała wśród źrebiąt Hanowerskich w Polsce, a jego ciemny kolor zyskał miano „piekielnie kasztanowatego”. Za to Tullamore od pierwszej chwili złapał za oko wyglądem i wysokiej jakości galopem. Jednakże gwiazdą tego dnia okazał się najmłodszy Vertigo, który połączył większość tych cech w jednym ciele: poprawność budowy, dużą jakość wszystkich 3 chodów oraz bardzo przyjacielski charakter. Czy jeszcze jakiejś cechy mogło mu brakować? A no tak! „Piekielnie kasztanowatego” koloru! Komisja jest absolutnie przekonana, że będzie prawie czarnym „rudzielcem”. Wow! Nie kolor czyni konia ale czekolada już tak ;) Nic nie brakowało mi do szczęścia, kiedy otrzymał tytuł International Gold Medal Foal. Pękłam z dumy, tak samo jak pękła butelka szampana, za rekordową liczbę tytułów, przyznanych w tym roku przez Związek Hanowerski, moim źrebakom. Dziękuję Maren Schlender, Erdwig Holste i Piotr Kuczyński za danie mi ogromnej motywacji i równie wielkiej dawki wiedzy, kolejny raz! Już nie mogę się doczekać następnego tournee!

Więcej »

22.07.2022 Zdjęcia i film z wystawy w Kunowie Freedoma Jak Malowanego

 

     Oczywiście nie może zabraknąć materiałów z Dni Hanowerskich z czempionem ogierków: Freedomem Jak Malowanym (Finest x San Amour). Zapraszam do jego zakładki gdzie dodałam zdjęcia autorstwa Oli Kliber oraz film Szymona Piestrzyńskiego. Jak dla mnie bomba choć z takim modelem nie było to trudne zadanie :P

Więcej »

20.07.2022 Zdjęcia i filmy z wystawy w Kunowie Fluttershy

 

     Fluttershy (Furst Zonik x Londonderry) niedawno skończyła miesiąc. Zgodnie z moją tradycją powinnam wykonać jej fotogalerię w tym wieku. Jednak tak szczególny źrebak jak ona, wymaga równie szczególnej oprawy. Dzięki doskonałej organizacji Dni Hanowerskich w Kunowie otrzymałam nie tylko złoty medal i puchar za osiągnięcia Fluttershy, ale także zdjęcia i filmy z nią w roli głównej. Zapraszam do jej zakładki.

Więcej »

18.07.2022 Dni Hanowerskie w Kunowie dla Freedom i Fluttershy

 

     MAMY KOLEJNE CZEMPIONY! W ostatni weekend, podczas dni Hanowerskich w Kunowie, przedstawiciele Zwiazku Hanowerskiego z Niemiec jednogłośnie uznali naszego Freedoma Jak Malowanego (Finest od Saheylu po San Amour) za czempiona ogierków ujeżdżeniowych. Przy bardzo pochlebnych opiniach otrzymał także tytuł „International Gold Medal Foal”. Podobnie zresztą jak jego młodsza „ciotka” Fluttershy Jak Malowana (Furst Zonik od La Grande po Londonderry, która jest także babcią wspomnianego wcześniej Freedoma), która poza zdobyciem tytułu, została także IIvice czempionką wśród klaczek ujeżdżeniowych. Jestem przeogromnie dumna z tej mojej końskiej rodzinki. Linia La Grande znów udowodniła swój wysoki poziom, a do tego zachowywała się wzorowo. Nie mogę być szczęśliwsza jako hodowca, mając takie stadko czempionów!
     Z tego miejsca chciałabym jeszcze ogromnie podziękować całej ekipie z Kunowa, z Martą na czele, za TOP przygotowanie imprezy! Mojej najwspanialszej Joanna Patorska za całą pomoc i opiekę nad końmi oraz Panu Łukasz Słaby za przemiłe słowa, które usłyszałam otrzymując nagrodę w postaci kuponu na stanówkę w Gestut Bonhomme. DZIĘKUJĘ!
Więcej »

11.07.2022 Rocznik 2018 - aktualizacja zakładek Saheylu i Dracarys - NA SPRZEDAŻ !

 

     Czas rocznikowi 2018 poleciał tak szybko, że nawet nie zauważyłam kiedy same stały się matkami. Saheylu (San Amour x Londonderry) i Dracarys (Dancier x San Amour) bardzo dorosły przez ostatni rok. Wypiękniały i okazały się cudownymi mami, które przekazały po sobie wszystko na czym nam zależało. Saheylu urodziła Freedoma (Finest), który choć bardzo delikatny zachwycił nas od pierwszych chwil. Ruchowo przerósł nasze oczekiwania i urodą powalił na kolana. Szybko też znalazł nowy dom. Dzięki temu jego mama już we wrześniu wróci do pracy pod siodłem. Chcielibyśmy by pokazała się trochę w sporcie i na koniec przyszłego roku również poszukała odpowiedniego zawodnika dla siebie. Tymczasem Dracarys urodziła nam w tym roku przepiękną klaczkę Sweetheart (Secret), która mamy nadzieję w przyszłości wcielić w nasze stado hodowlane. Z kolei bardzo korciło nas by Dracarys dała jeszcze jedno źrebię. Została więc pokryta ogierem Secret Escape (Secret). Jednak musimy zrewidować nasze plany ze względu na brak miejsca w stajni i dziś przedstawiamy Dracarys oficjalnie do sprzedaży. Klacz jest w 100% zdrowa (przed rozpoczęciem pracy pod siodłem TUV 1), zajeżdżona (3 chody, pracowała rok temu przez ok 3 miesiące), mega jezdna, grzeczna i odważna. A do tego poprawna i super chwytająca za oko. Polecam ją bardzo osobom, które chciałyby w przyszłości startować na koniu super pewnym, równym i łatwym do jazdy, a jednocześnie wraz z nim podnosić swoje kwalifikacje. Szczególnie zachęcam wszystkie Panie i młodzież, szukające w koniu wygody i poczucia bezpieczeństwa. Jako ekstra dodatek, traktować można w jej wypadku, niemalże gwarancje, pięknego, przyszłorocznego źrebięcia, o bardzo dobrych chodach. To brzmi jak 2 w 1 ;P. Jednakże jeśli ktoś nie czuje się dobrze w temacie hodowli to jesteśmy w stanie negocjować warunki jej sprzedaży na wiele wariantów. Zapraszamy do oglądnięcia zakładek Dracarys i Saheylu wzbogaconych o nowe materiały.

Więcej »

9.07.2022 Rocznik 2019 - fotogaleria z Samedi Jak Malowaną - źrebna na 2023

 

     Rocznik 2019 to chyba najlepszy rocznik w historii naszej hodowli. Każde ze źrebiąt prezentowało ponadprzeciętny poziom i szybko znalazło nowych właścicieli. Dansitano (Dancier Gold x San Amour) znalazł kochające i bardzo ambitne ręce pod Poznaniem, Firefly (Fursten Look x Sandro Hit) trafiła do hodowli na Słowacji, Quaris (Quaterback x Londonderry) jest w posiadaniu czołowego Polskiego zawodnika, a Tassimo (Totilas x Metall) zaczyna prace pod siodłem w Anglii. W naszym stadzie zostały dwie cudowne klaczki: Samedi (Sir Donnerhall x Diamond Hit) i Twilight (Totilas x San Amour). Obie szybko udowodniły swoją wartość na czempionatach hodowlanych. Twilight opisywaliśmy niedawno, informując o jej źrebności ogierem Don Sarkozy i wcielając ją w stado hodowlane. Dzisiaj czas na drugą gwiazdę: Samedi. Prezentujemy fotogalerię z nią w wieku 3 lat i zapraszamy do podziwiania naszego skarbu na filmie w jej zakładce. Narazie nie planujemy jej sprzedaży gdyż jest źrebna ogierem Furst Romancier (Furst Heinrich x Romancier). Już nie możemy się doczekać kolejnego pokolenia z linii Die Fee (Diamond Hit). Oby kolejny rocznik okazał się równie udany jak 2019!!!

Więcej »

7.07.2022 Rocznik 2020 - fotogaleria z pięknie dorastającą Shavalou H - NA SPRZEDAŻ !

 

     Na wiosnę prezentowaliśmy Wam klacz Shavalou H (So Unique x Hohenstein), którą jako kolejną z rocznika 2020 przedstawiliśmy do sprzedaży. Jednak nie mogę się oprzeć by nie pokazać Wam jak wspaniale rozwinęła się od tego momentu! Dodaję więc film do jej zakłądkii oraz zdjęcia do fotogalerii. Mimo tak krótkiego czasu bardzo dojrzała, urosła, stała się jeszcze bardziej żeńska. Jest absolutnie PRZEPIĘKNA!!! Zachwyca dosłownie każdego kto koło niej przechodzi. Myślę, że ta nieprzeciętna prezencja to dodatkowa kropka nad „i” do podbijania nawet największych czworoboków. Uważam jednak, że klacz sprawdzi się zarówno w sporcie jak i w hodowli ze względu na doskonałe pochodzenia. Jej ojciec - So Unique, to zwycięzca Bundeschampionatu i Mistrzostw Świata Młodych Koni wśród 4ro latków. Niedawno zmienił właściciela i będzie teraz dosiadany przez samą Isabell Werth. Z kolei matka Shavalou – Scala Roma, pochodzi z linii matecznej, która może pochwalić się wieloma końmi chodzącymi konkursy GP (np. Dannemann, Remise), uznanymi ogierami (np. Sponeck, Steinburg) oraz uczestnikami wyselekcjonowanych aukcji. Sama Shavalou jest koniem o dużych walorach ruchowych, magnetyzującej urodzie i uroczym charakterze. Myślę, że jeśli ktoś szuka prawdziwego diamenciku to Shavalou zdecydowanie nim jest. Czeka tylko na oszlifowanie, a następnie powiększenie półeczki na wygrane trofea z wystaw i zawodów, bo taki koń będzie potrzebował bardzo dużo miejsca na niej ;)

Więcej »

5.07.2022 Totally Perfect sprzedany !

 

     Pole znam już wiele lat i nie raz nasze ścieżki się krzyżowały. Nigdy jednak nie spodziewałam się, że będę mogła spełnić jej marzenie jednym z moich koni. Gdy do mnie napisała wymieniła dwa ogierki, które ją „przyciągają”. Zanim dotarła, jeden z nich został już sprzedany. Zupełnie nie zbiło jej to z tropu. Doskonale wiedziała, że tak właśnie miało być. Żaden inny źrebak jej nie interesował, pomaszerowała prosto do boksu Totally Perfect (Total McLaren x Furstenball). Rzadko spotykam tak zdecydowanych, konkretnych i dobrze wiedzących czego chcą, klientów. Pola chciała Totally Perfecta i koniec! Tak więc kilka chwil później było już wszystko jasne: marzenie stało się rzeczywistością, a Pola z ogromnym uśmiechem mogła dać buziaka nowemu członkowi swojej rodziny! Wspaniale! Zupełnie nie wiem jak ona to zrobiła, ale gdybym miała ze wszystkich tegorocznych źrebiąt wybrać najbardziej odpowiedniego dla niej, to byłby to właśnie Totalek. Oni po prostu do siebie pasują! Strasznie lubię takie historie, które tak szczęśliwie się kończą, a właściwie zaczynają :) Życzę im by spełnili razem jeszcze nie jedno marzenie, a Tobie Pola, by każdy dzień spędzony z Totally Perfect był tak wyjątkowy jak to przeczucie, które Cie do niego doprowadziło. Trzymam kciuki za Was i ogłaszam się już dziś, największa fanką tej pary!

Więcej »

3.07.2022 Rocznik 2020 - fotogaleria z dwu letnią Be in love

 

     Be in love to moje spełnienie marzeń. Nie jest na sprzedaż i nie planuję, żeby była. Jest moim prezentem od męża, a prezentów się nie przekazuje dalej. Może być jaka chce, a ja i tak mam różowe okulary patrząc na nią, więc nie jestem zupełnie obiektywna przy jej ocenie. Ale spróbuję! Cudowny typ, tak żeński, że bardziej się nie da. Długie, malowane i bardzo szlachetne nóżki. Filigranowa główka, pięknie połączona z wysoko osadzoną, okrągłą szyjką. Jak mam się przyczepić to może troszkę grzbiet bym „wyrównała”, ale co tu oceniać w tym momencie wzrostu. Rusza się nieprzeciętnie: bardzo dynamicznie, z dużą siłą napędową od zaangażowanego zadu, a co za tym idzie mocno pod górkę. Nie można też pominąć jej bardzo przyjacielskiego nastawienia. Super charakter i duża kontaktowość sprawia, że nie mogę się doczekać każdego spotkania z nią. W mojej ocenie już wygrała wszystko! Z miejsca stała się mistrzynią z moich snów i zdobywczynią szczytów marzeń! Dużo radości sprawiło mi tworzenie dzisiejszej fotogalerii z jej 2 lat oraz filmu do zakładki. Chętnie posłucham Waszej opinii na jej temat, choć pewnie „nie ściągnę różowych okularów”. Serce nie sługa… Be in love!

Więcej »

1.07.2022 Fotogaleria z miesięcznym Vertigo Jak Malowanym - NA SPRZEDAŻ !

 

     W międzyczasie nawet nie zauważyłam kiedy nasz gigantyczny synek Vitalisa i Die Fee (Diamond Hit) skończył miesiąc. Szybko więc dodaję jego nową fotogalerię ze zdjęciami, a w związku z tym, że ogierek jest na sprzedaż, także film do jego zakładki. Zrobienie sesji z nim trwało zaledwie parę minut. Chłopak prezentuje się świetnie i super pokazuje w ruchu mimo tak młodego wieku oraz sporych gabarytów (oj, będzie z niego kawał konia!). Jest bardzo równy, aktywny i energiczny. Do tego super zaczepialski i szukający towarzystwa do zabawy. Osobiście uważam, że wyrośnie na konia z dużymi perspektywami do sportu, o świetnej prezencji i doskonałej głowie. Vertigo pochodzi z linii matecznej, która już pozostawiła po sobie nieprzeciętne potomstwo w naszej hodowli, jak chociażby zeszłoroczną Czempionkę źrebiąt Hanowerskich, zdobywczynię tytułu International Gold Medal Foal oraz Superczempionkę wystawy koni Hanowerskich w Kunowie – klaczkę Bonjour Cherie (Callahos Benicio). Do tego jego babka to pełna siostra ogiera Sandro Song i półsiostra Shalom oraz klaczy All day Long, z której wywodzi się Lord Lancer, La Calido, Don Diarado czy Locorotondo. Vertigo więc jest niemal „skazany na sukces” i potrzebuje wyłącznie, by ktoś otoczył go troską, pozwalając rozwinąć skrzydła gdy dorośnie. Strasznie chciałabym by trafił w najlepsze ręce jakie tylko są możliwe, bo jestem niemal pewna, że ogierek odda całe serce każdemu, kto poświeci mu choć odrobinę uwagi i troski. Zachęcam do poznania go na żywo, a sami się przekonacie o czym mówię!

Więcej »

29.06.2022 Tangelo Jak Malowany sprzedany !

 

     Pokazałam 3 ogierki, jeden po drugim. „Który jest najlepszy?” - padło pytanie. Moja odpowiedź: „Nie wiem, są różne, w różnych typach, o różnej mechanice, a każdy ma coś w sobie i czymś się wyróżnia. Myślę, że najlepszy DLA CIEBIE będzie ten, który Ci się najbardziej podoba bo to oznacza, że będziesz z niego najbardziej zadowolona”. Dzień później znów ja: „No to który?”. Odpowiedź zainteresowanej: „Ten, który od początku podobał mi się najbardziej!”. I tak nasz czekoladowy chłopiec Tangelo (embriotransfer Total Hope x Londonderry) wpadł i został na stałe w oku Mai Polikowskiej. Bardziej szczęśliwsza być nie mogę bo Maja poza tym, że jest wspaniałym trenerem, jeźdźcem i właścicielem stajni, to w dodatku nie raz odegrała bardzo ważną rolę w moim życiu jako cudowna osoba. Tak więc to zaszczyt, że teraz ja mogłam zrobić coś dla niej i mam nadzieję, że ten „element” również odegra kiedyś ważną rolę w karierze jej lub jej dzieciaków! Trzymam kciuk za największe czworoboki Maja, Dyziek i Florka, w słodkim towarzystwie czekoladowego Tangelo!!!

Więcej »

27.06.2022 Rocznik 2020 - Next to me Jak Malowana - NA SPRZEDAŻ !

 

     W 2020 roku mieliśmy tylko 2 źrebaki. Next to me Jak Malowana (Negro x Sandro Hit) miała z nami zostać jako następczyni swojej matki Toccaty, która sprzedaliśmy w zeszłym roku. Jednakże w związku z koniecznością zmniejszenia liczby koni w naszej stajni, dziś przedstawiamy także jej ofertę sprzedażową. Next jest niewielką klaczą o ogromnym serduchu. Doskonale nada się dla młodzieży, kobiet i miłośników spędzania wolnego czasu z wiernym przyjacielem przy boku. Next jest jak przytulanka i do tego bardzo odważna więc nic nie jest dla niej niewykonalne, a człowiek czuje się przy niej bezpiecznie. Myślę, że odnajdzie się doskonale jako partner sportu młodzieży i dzieci lub konik ambitnej rekreacji czy małego sportu. Oczywiście nie można zapominać o jej doskonałym pochodzeniu, które daje także możliwości hodowlane. Zapraszamy do jej fotogalerii w wieku 2 lat i zakładki z filmem w ruchu.

Więcej »

25.06.2022 Tullamore Jak Malowany sprzedany !

 

     Na początku kończącego się tygodnia, nasz cukierkowy ogierek Tullamore Jak Malowany (embriotransfer Totilas x San Amour) znalazł nową właścicielkę. Trafił w idealnie dobrane ręce Anny Mierzwińskiej, która jako jedna z czołowych Polskich zawodniczek, z pewnością wykorzysta jego potencjał. Jest nam ogromnie miło, że nasze źrebięta przypadły Ani do gust i trzymamy kciuki z całych sił, za stworzenie idealnej pary, na dużych czworobokach wraz z Tullamore! Dodałam dziś też fotogalerię z tym przystojniakiem w wieku miesiąca oraz uzupełniłam jego zakładkę, by został uwieczniony w „kartach hodowli”. Jednak takich źrebiąt jak Tullamore się nie zapomina, a i one nie dają o sobie zapomnieć w przyszłości, przynosząc ogrom radochy i dumy! A skoro trafił w tak doskonałe ręce to jestem tego bardziej niż pewna!!!

Więcej »

23.06.2022 Rocznik 2021 - Fotogaleria Bonjour Cherie i Dni Hanowerskich w Kunowie

 

     W ostatnim poście wspominaliśmy nasz rocznik 2021. Widnieje w nim także klaczka Bonjour Cherie Jak Malowana (Calahos Benicio x Diamond Hit). Nasza zeszłoroczna Czempionka wśród źrebiąt Hanowerskich oraz Superczempionka całej wystawy koni Hanowerskich w Kunowie. W tym roku więc stała się „reklamówką” tego wydarzenia, na które serdecznie Was wszystkich zapraszam (poniżej link do tego wydarzenia klikając "Czytaj więcej"). My oczywiście będziemy! A jako wisienkę na torcie pokazujemy Wam dzisiaj fotogalerie z roczną, fenomenalną Bonjour Cherie oraz jej aktualny film w zakładce.

Więcej »

21.06.2022 Rocznik 2021 - Joy of life NA SPRZEDAŻ !

 

     Wśród rocznika 2021, na sprzedaż została nam wybitna klaczka Joy of life (Jovian x Furstenball). Klacz, której nie brakuje niczego! Jest piękna, wysoka i przesympatyczna. Będzie doskonałą parą do dużego sportu, wspaniałym kompanem wspólnie spędzanego czasu jak i wyśmienitą klaczą hodowlaną. Czego chcieć więcej? Może niższej ceny? Jednakże tej jakości nie widzi się co dzień więc uważamy, że jest ona absolutnie adekwatna do drzemiącego w niej potencjału. A w tajemnicy Wam powiem, że nie będziemy płakać jeśli zostanie z nami na dłużej ;P Zapraszamy do fotogalerii z roczną Joy of life jak i jej zakładki sprzedażowej.

Więcej »

19.06.2022 Źrebięta z rocznika 2022 NA SPRZEDAŻ !

 

     Wszystkie źrebięta są już na świecie więc przedstawiamy listę maluchów na sprzedaż:

* Totally Perfect – 11.03.22 – ogierek - Total McLaren x Furstenball x Welt Hit

* Tangelo Jak Malowany – 20.04.22 – ogierek - Total Hope x Londonderry x Weltmeyer

* Tullamore Jak Malowany – 11.05.22 – ogierek - Totilas x San Amour x Londonderry

* Vertigo Jak Malowany – 31.05.22 – ogierek - Vitalis x Diamond Hit x Sandro

Więcej informacji o nich oraz materiały znajdują się w ich zakładkach. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod 503622626.

Ps. Wszystkie zakładki zostały zaktualizowane i zaopatrzone w kompletne rodowody. Przepraszamy za mały błąd, który wkradł się ostatnio w dane Tullamore i Tangelo, już poprawione!

Więcej »

17.06.2022 Pierwszy spacer Fluttershy Jak Malowanej

 

     Śpieszę z dodaniem fotogalerii z pierwszego spacerku Fluttershy (Furst Zonik po Furstenball), który odbył się tydzień temu. Klaczka jest super! Mega nowoczesna w typie, długonożna i żeńska. Do tego rusza się jak mała sprężynka co dobrze rokuje na przyszłość. Jest w niej coś szczególnego co przyciągnęło ogromny uśmiech na moją twarz. Chyba dałam się zauroczyć kolejnej córce Grande (Londonderry)...

Więcej »

15.06.2022 Narodziny Fluttershy Jak Malowanej

 

     Jestem na ciągłym niedoczasie :) Dlatego spieszę z informacją, że prawie tydzień temu, ostatnie z 7 źrebiąt zameldowało się zdrowo na świecie. La Grande (Londonderry) czekała na nas cały dzień. Musiałyśmy zawieść inną klacz na embriotransfer do kliniki i wracając, obserwując kamerki, już wiedziałyśmy co wydarzy się wieczorem. Po zaparkowaniu auta pod stajnią od razu pospiesznie skierowałyśmy się do boksu. Grande spojrzała na nas, zakręciła jedno kółko po boksie i położyła się do porodu. Chwilę później na słomie leżała cudna córeczka ogiera Furst Zonik (Furstenball x Zonik). Dziewczynka okazała się niezwykle delikatna, subtelnej budowy i bardzo żeńskiej urody. Odrazu skojarzyła mi się ze słodką, bardzo empatyczną bohaterką „My Little Pony”, Fluttershy. Niebywale się cieszę, że moja ukochana La Grande, mająca już 18 lat, tak dobrze sobie poradziła. W sumie urodziła już u mnie 10 źrebiąt, a ostatnie 2 lata przyniosły 3 maluchy z embriotransferów. Mam więc nadzieję, że Fluttershy będzie jej kolejną, doskonałą następczynią w moim stadzie hodowlanym. Zapraszam Was do fotogalerii z jej pierwszych minut na świecie :)

Więcej »

13.06.2022 Pierwsze spacery Vertigo Jak Malowanego

 

     Źrebię po Vitalis od Die Fee (Diamond Hit) ma już prawie 2 tygodnie, jednak przez moją nieobecność urlopową, zobaczyłam go na żywo dopiero całkiem niedawno. No i dostrzegłam dokładnie to czego się spodziewałam: ogierek w charakterystycznym dla Vitalisa typie, solidnej budowy, o mocnym ruchu, z którego wyróżnia się bardzo galop „płynący przez cały grzbiet” oraz mega obszerny stęp. I do tego kasztanek jest przeuroczym miziakiem, który aż się prosi o atencję. Chodzi za człowiekiem bardziej niż za mamą i w bardzo subtelny sposób zaprasza do wspólnego drapania. Jedyne co mnie zaskoczyło to jego gigantyczne rozmiary! Jest ogromny! Zdecydowanie jest to największe źrebię od Die Fee i jedno z największych jakie urodziły się w mojej hodowli. Myślałam długo o imieniu dla tego „chłopca z placu Pigalle” (kto nie wie o co chodzi niech przeczyta wcześniejsze posty). Nie mogłam nic wymyślić… Cudny kasztanek tymczasem zawrócił mi w głowie na dobre, ciągłe myślenie o imieniu dla niego powodowało zawroty głowy, a wszystko to razem zawracało mi głowę tak mocno, że nie mogłam się na niczym skupić :D No i tak powstał Vertigo Jak Malowany, z francuskiego (no nie mogło być w innym języku) „zawrót głowy” :D Oglądnijcie fotogalerię z jego spacerów po placu i jeśli Wam Vertigo zawrócił w głowie tak jak mi, to zapraszam do kontaktu gdyż jest przedstawiony do sprzedaży.

Więcej »
<< poprzednie 12345678910...20 następne >>
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel