1.10.23 Kulisy hodowli - Początki mojej hodowli koni - La Grande i zasady, którymi kieruję się do dziś

 

     „To by ten moment, w którym hodowla wciągnęła mnie już na zawsze”

     Dziś dodaję dla Was coś specjalnego. Film, do którego nakręcenia zabierałam się już milion razy… Nie dlatego, że nie wiedziałam co chcę powiedzieć, a dlatego, że właśnie chciałam przekazać tak wiele! Ciężko jest upchnąć 15 lat życia w kilkunastu minutach… Szczególnie opisując wydarzenia, które ukształtowały mnie na zawsze. Wszystko zaczęło się od La Grande i to właśnie o tym jak stworzyła Konie Jak Malowane, jest ten film. O moich wyprawach do Niemiec za pierwszymi pieniędzmi, o przypadkach, które postawiły ją na mojej drodze, o jej pierwszym źrebięciu, które zawróciło mój umysł ze sportu w stronę hodowli, o dalszym potomstwie, które do dziś ma szczególne miejsce w moim sercu, no i o niej samej. 19sto letniej klaczy, która steruje do dziś moim życiem i ustanawia w nim cele podsuwając kolejne marzenia. Dziękuję Grande za to jaka jest, a kolejom losu, że postawiły ją na mojej drodze. „Kawałka serca nie da się wykroić” tak więc dzielę się nim dziś z Wami, bo to film z najgłębszych jego zakamarków! Oglądnijcie całość w Kulisach Hodowli.

Więcej »

29.09.23 Fotogaleria z 6cio miesięczną Silhouette Jak Malowaną

 

     Silhouette (Secret Escape x Dancier) zaraz skończy 6 miesięcy. Czas tak szybko leci, że koniecznie trzeba uwieczniać takie chwile na zdjęciach. Dawno temu założyłam sobie, że będę robić fotogalerie każdego ze źrebiąt w wieku miesiąca, trzech i sześciu. Tak więc tuż przed rozłączeniem Silhouette z mamą wykonałam jej już ostatnie pamiątki. Niedługo bowiem wyjedzie do nowego domu i rozpocznie nowe życie. Jestem dumna z tego jak wyrosła. Prezencji nigdy jej nie brakowało, ale do tego bardzo cieszy mnie, że jej potencjał wraz z wiekiem się tylko uwidocznił, a opanowany, towarzyski charakter pozostał taki sam jak był od urodzenia. Jest absolutnie gotowa do zmiany domu i choć będzie mi smutno i pusto bez niej to pozostaną piękne pamiątki i wspomnienia. Dziś dodaję więc nowe zdjęcia do fotogalerii i zapraszam do obejrzenia tej przeuroczej, młodej damulki :)

Więcej »

20.09.23 Fotogaleria z 6cio miesięcznym Romeo Jak Malowanym

 

     No i koniec żłobka. Czas do przedszkola! Pierwsze z naszych tegorocznych źrebiąt dorosło do wieku 6 miesięcy i zostanie odstawione od matki. Mowa o Romeo Jak Malowanym (Furstenball). Synek Rozalindy Wood (Bretton Woods) już od dawna bardzo nudził się przy mamie. Na łące pasł się i bawił z rówieśnikami. Zostawał przy sprowadzaniu z innymi końmi zamiast iść za matką. Nie miał problemu z zostawaniem sam w boksie. Rozia przestała być dla niego ciekawa i najważniejsza. To tylko dowodzi, że dorósł do wieku, w którym potrzebuje samodzielności i nowych wyzwań. Ostatnie, pamiątkowe zdjęcia rodzinne wstawiam do fotogalerii i zachęcam do zobaczenia jaki piękny młodzieniec wyrósł z Romeo. Odstawiamy go na dniach i przekazujemy w ręce jego nowych właścicieli, którzy zakupili go jeszcze gdy był w brzuszku Rozalindy. Myślę, że długie oczekiwanie i ryzyko jakie ponieśli, Romeo wynagrodzi z nawiązką, bo jest absolutnie fantastyczny!

Więcej »

17.09.23 Kulisy hodowli - Jak dobierać ogiera do klaczy? - stacja Cichoń Stallions

     Jak dobieram ogiera do klaczy? Jedno z najczęściej zadawanych mi pytań. Postanowiłam odpowiedzieć na nie w najnowszym filmie dodanym na nasz kanał You Tube i do zakładki Kulisy hodowli. W mojej wypowiedzi kierowałam się odwiecznymi zasadami, które przyjęłam dla swojej hodowli oraz doświadczeniami, które zdobywałam z biegiem czasu. Jednak nie mogłam się oprzeć by nie zadać tego pytania także Mateuszowi Cichoniowi podczas jednej z moich wypraw do Radzionkowa. Bo kto jak nie stacja ogierów Cichoń Stallions wie najlepiej, jak powinno się to robić? Wyszedł z tego bardzo ciekawy materiał, obszernie odpowiadający na to pytanie, pokazujący stacje ogierów w Radzionkowie i pozostawiający sporo nowych sugestii do przemyśleń przy wyborze kandydatów dla klaczy na przyszły sezon. Zapraszam serdecznie do obejrzenia całości filmu, a Mateuszowi dziękuję przeogromnie za poświęcony czas i chęć podzielenia się toną wiedzy! Ja już mam pierwszych kandydatów :) Więcej »

13.09.23 Fotogaleria z 3 miesięcznym Full of Charm

 

     Jako najmłodszy z tego rocznika Full of Charm (Furst Romancier x Sir Donnerhal) skończył 3 miesiące. Jednak już w sierpniu znalazł fantastycznych nowych właścicieli. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że jedna z najlepszych zawodniczek i trenerek Polskiej areny ujeżdżeniowej Pani Magdalena Jura oraz jej mąż Bartosz, dadzą Czarmkowi dom, w którym będzie miał szansę rozwinąć swój potencjał. Trzymam kciuki i mocno wierzę w ogrom sukcesów. Choć przyznam się, że ja jestem z niego dumna już dzisiaj, bo mimo jeszcze młodziutkiego wieku prezentuje się super, bardzo dobrze rozwija i jest przeuroczy w podejściu do człowieka. Przedstawiam więc dziś jego fotogalerię w wieku 3 miesięcy i dodaję nowy film do zakładki. Czy już rozumiecie czemu zawdzięcza swoje imię?

Więcej »

10.09.23 Kulisy hodowli - porównanie 2, 3 i 4 miesięcznej ciąży klaczy

 

     Ostatnimi czasy na naszym profilu na Instagramie i kanale You Tube można było zobaczyć filmiki z badań klaczy w różnym zaawansowaniu ciąż. Porównywałam je między sobą żeby pokazać różnice. Dziś dodaję ostatni z tej seri film, a wraz z nim umieszczam całość w „Kulisach hodowli” na stronie i podsyłam Wam link do nich. Super jest oglądać jak się rozwijają płody, zobaczyć oko czy kręgosłup maleńkiej istotki, która kiedyś przyjdzie na świat. Zawsze mnie to fascynuje, choć nie jestem weterynarzem i wykonuję te badania wyłącznie w podstawowym zakresie, licząc na farta w ułożeniu źrebaka w taki sposób, by widać było rozpoznawalne struktury. Pokazuję to wyłącznie by podzielić się z Wami emocjami jakie mi towarzyszą, pokazać niesamowitość rozwoju płodu na przestrzeni czasu i zarazić Was zainteresowaniem hodowlą koni :) Bardziej zaawansowane badania zostawiam oczywiście weterynarzom, a sama kończę sezon badań i rozpoczynam nagrania do kolejnych filmików, które tym razem skupią się na przygotowaniach do kolejnego sezonu w zakresie doboru ogierów do klaczy i dorastających źrebiętach, które niedługo będą wchodzić w nowy etap życia już bez mamy. Śledźcie nasz kanał na YouTubie jeśli chcecie być na bieżąco :)

Więcej »

8.09.23 Tellur Jak Malowany sprzedany

 

     Jedno z najlepszych źrebiąt w historii mojej hodowli znalazło niedawno nowy dom. Tellur Jak Malowany to syn Toto Jr (Totilas) i Starling (San Amour). Źrebię wyjątkowe pod każdym względem i do tego bardzo bliskie mojemu sercu. Bardzo chciałam by trafił w ręce osoby, która wykorzysta jego potencjał. Z uwagą śledziłam rozgrywane niedawno Mistrzostwa Polski, więc kiedy dostałam propozycję od „przeboju tych zawodów”, Marysi Stelmaszyk i jej mamy, wprost nie mogłam uwierzyć. Nie moglam się też nie zgodzić! Marysia podczas tych rozgrywek sięgnęła po tytuł Mistrza Polski MJ 21 oraz jednocześnie zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Polski CC. Coś niesamowitego! Lepszej pary dla Tellura nie mogłam sobie wymarzyć w najśmielszych snach! Jestem zachwycona i przeszczęśliwa. Gratulacje Marysia wspaniałych osiągnięć, które mam nadzieję kiedyś pomoże Ci powielać Tellur. A dla Twojej mamy, Pani Karoliny, ogromne brawa za wsparcie jakie daje córce i cudowne zaangażowanie, a przy tym pozostawanie osobą z sercem na dłoni. Dziękuję za zaufanie i głęboko wierzę, że Tellur jeszcze wszystkim nam przyniesie dużo powodów do dumy! Trzymam kciuki!

Więcej »

6.09.23 Fotogaleria z 3 letnią Shavalou H

 

     Shavalou po So Unique (Sezuan) na początku roku skończyła 3 lata. Została zaźrebiona ogierem Dimaggio Black i jest już w 5 miesiącu ciąży. Wprost nie możemy się doczekać jej pierwszego potomka bo sama klacz zachwyca urodą, ruchem i bardzo poprawnie się rozwinęła. To będzie prawdziwe cacuszko, tak więc dziś wycofujemy Shavalou z oferty sprzedażowej bo zdecydowanie chcemy zobaczyć je jako pierwsi :P Przepraszamy zainteresowanych nabyciem jej w późniejszym okresie roku. Shava zostaje z nami, a w ramach rekompensaty zostawiamy Wam do obejrzenia nowe zdjęcia w fotogalerii i film w jej zakładce. Oglądnijcie i sami powiedźcie czy nie postąpilibyście tak samo jak my?

Więcej »

3.09.23 Damaris Jak Malowana - NA SPRZEDAŻ !

 

     Na sprzedaż wyjątkowa klaczka, zdobywczyni Hanowerskiego tytułu International Gold Medal Foal - Damaris Jak Malowana. Córka wspaniałego sportowca jakim jest ogier Dream Boy (Vivaldi) oraz klaczy Brix Furstina (Furstenball). Połączenie tych dwojga daje się dostrzec w naszej klaczce od razu: dynamika nienagannego ruchu oraz nowoczesność budowy Dream Boya, a do tego doskonały charakter i cudowną odwagę Furstiny. To razem tworzy konia z możliwościami do wykorzystania zarówno w sporcie jak i amatorskim jeździectwie. Przede wszystkim jednak Damaris to serce na dłoni. Dla człowieka zrobi wszystko! Wskaż jej tylko kierunek, a zawiezie Cię do każdego celu! Polecamy najmocniej jak umiemy dopóki jest przy matce. Po odstawieniu zostanie już wcielona w nasze stado, bo taki materiał zdecydowanie wzbogaci każdą hodowle!

Więcej »

1.09.2023 Lista planowanych źrebiąt na 2024r

 

     Z radością i ogromną dumą, przedstawiamy naszą listę planowanych źrebiąt na 2024r. Zdecydowana większość z nich jest przedstawiona do rezerwacji, którą dziś oficjalnie rozpoczynamy. Zapraszamy do zapoznania się ze spisem potwierdzonych ciąż oraz warunkami rezerwacji źrebiąt, a także zachęcamy do oczekiwania wraz z nami na narodziny tych przyszłych czempionów :)

- ok. 6.03.24 - Shavalou H (So Unique) & Dimaggio Black (Dimaggio)

- ok. 20.03.24 – Starling (San Amour) & Total McLaren (Totilas)

- ok. 2.04.24 – Die Fee (Diamond Hit) & Quaterback (Quaterman)

- ok. 14.04.24 – Be in love (Bohemian) & Element of Crime (Escamillo)

- ok. 20.04.24 – Salinera del Chirone (Salieri) & Escamillo (Escolar)

- ok. 1.05.24 – Brix Furstina (Furstenball) & Bretton Woods (Johnson)

Polecamy zaglądnąć do zakładki po lewej stronie „Źrebięta planowane na 2024r” gdzie znajdziecie także linki do uzupełnionych o nowe materiały zakładek, wszystkich źrebnych klaczy, tak byście mogli zapoznać się także z naszymi rodzinami żeńskimi.

fot. Dimaggio Black - Gestuet Sprehe

Więcej »

30.08.2023 Fotogaleria z 3 letnią Be in love

 

     Totalnie nie obiektywna opinia, za którą z góry przepraszam. Be in love (Bohemian x Christ) jest piękna nawet w najgorszą do zdjęć pogodę. Mży, wieje, beznadzieje, a ja stoję i patrzę i jest mi wszystko jedno! Mój prezent urodzinowy przyjechał jak miał pół roku, dziś to już dojrzała 3 letnia panna z własnym dzidziusiem w brzuchu. Ale ten czas leci! Nigdy jednak nie przestałam jej uznawać za najlepszy z podarunków jaki dostałam w życiu! Tak więc zapraszam do totalnie nieobiektywnie pięknej fotogalerii z Be in love w wieku 3 lat oraz zobaczenia nowego filmu w jej zakładce już wśród klaczy hodowlanych <3

Więcej »

27.08.23 Kulisy hodowli - ile kosztuje wyhodowanie źrebięcia po Quaterback od Die Fee?

 

     Całkiem niespodziewanie rozpadało się na całego, a więc jeśli macie trochę czasu to zapraszam do obejrzenia filmu, który już jakiś czas temu pojawił się na naszym kanale You Tube. Tym razem podzieliłam się trochę historią rachunków z Neustadt Dosse gdzie nasieniem mrożonym ogiera Quaterback została pokryta nasza Die Fee (Diamond Hit). To zainspirowało mnie do policzenia ile właściwie będzie kosztowało mnie to źrebię od momentu starań o ciąże do odstawienia go. Kwota zaskoczyła nawet mnie! Zapraszam do oglądnięcia w „Kulisach hodowli”. Po publikacji tego filmu także na Instagramie, zrodziły się tam bardzo ciekawe dyskusje. Liczę, że tu również podzielicie się swoją opinią, kosztami czy też pomysłami jak właściwie powinna wyglądać finansowo hodowla koni? A może macie sugestię ile powinno takie źrebię na koniec kosztować żeby wszyscy byli zadowoleni? Jestem mega ciekawa Waszych opinii!

Więcej »

25.08.23 Fotogaleria z 2,5 letnią Joy of life - NA SPRZEDAŻ !

 

     Nasza Joy of life (Jovian x Furstenball) bardzo dojrzała przez ostatnie miesiące. Gdy patrze na jej fotogalerię z czerwca mam wręcz wrażenie, że oglądam innego konia. Teraz Joy prezentuje się wręcz zjawiskowo! Dlatego też postanowiłam zaktualizować jej zakładkę o nowy film w ruchu w 3 chodach i dodać fotogalerię ze zdjęciami z nią w wieku 2,5 roku. Zachęcam Was ogromnie do oglądnięcia tych materiałów bo potencjał Joy aż kpi i tylko czeka na wykorzystanie! Dlatego też aktualnie trafiła do Radzionkowa gdzie wraz zresztą znajdującej się tam młodzieży, zaczyna nowy rozdział życia. Narazie to tylko zmiana kumpli i pastwiska, ale od przyszłego roku rozpocznie wprowadzanie do pracy pod siodłem, a może pokusimy się także o jej zaźrebienie?! Czas pokaże, jednak jest to zdecydowanie ostatni dzwonek by nabyć ją w dotychczasowej cenie, a i może część z Was ucieszy fakt zmiany jej stacjonowania na drugi, bliższy Wam koniec Polski ;) Mateusz Cichoń z pewnością pokaże ją u siebie, a w razie jakichkolwiek pytań możecie też śmiało kontaktować się z nami. Zapraszamy i polecamy gorąco!

Więcej »

23.08.23 Fotogaleria z 2 letnią Bonjour Cherie Jak Malowaną

 

     Powoli dorasta nam kolejna, piękna córka Die Fee (Diamond Hit). Tym razem mowa o Bonjour Cherie po Benicio. W maju skończyła 2 lata i wygląda bardzo dojrzale jak na swój wiek. Od samego początku zachwycała swoją jakością chodów i poprawnością budowy. Jeszcze przy matce została Super Czempionką Wystawy Hanowerów w Kunowie. Wielokrotnie otrzymywałam zapytanie od Związku Hanowerskiego czy jestem pewna, że nie chcę skorzystać z ich zaproszenia na wystawienie jej na aukcji źrebiąt w Verden. Dziś bardzo się cieszę, że przewalczyłam zostawienie jej w moim stadzie, wierząc z całych sił, że wyrośnie na topowego konia, z nieprzeciętnymi predyspozycjami i może kiedyś zastąpi swoją matkę także w hodowli. Jest dokładnie taka jaką sobie wymarzyłam. No, może brakuje jej jednej skarpetki, ale absolutnie nic poza tym. Zobaczcie sami jej zdjęcia w wieku 2 lat w fotogalerii i świeży filmik w jej zakładce.

Więcej »

18.08.23 Brix Furstina - NA SPRZEDAŻ !

 

     Na sprzedaż 9cio letnia klacz Brix Furstna po fenomenalnym Furstenball i od Atterupgaards Luny (Welt Hit II), której rodzina mateczna to 3 elitarne klacze w prostej linii. Ona sama uzyskała aż 9pkt za jakość chodów prezentowanych podczas próby dzielności. Jej brat Final Kiss (French Kiss) brał udział w Mistrzostwach Świat Młodych Koni gdzie zakwalifikował się do finału, a w Mistrzostwach Danii Koni 6cio letnich zajął 2 miejsce. Z kolei drugi brat, Faramir (Furst Heinrich) z powodzeniem startuje na poziomie GP. Dodatkowo pełna siostra Furstiny dała uznanego w Polsce ogiera Brix Falcon, a w 2022 r kolejne jej dziecko zostało z sukcesem sprzedane na aukcji Schockemohle&Helgstrand. Nikogo więc nie dziwi, że nasza Furstina także otrzymała na swoim teście dla klaczy, wysoką ocenę, aż 8,5 punktu za walory użytkowe. Nie ma przeciwwskazań do użytkowania pod siodłem lecz odkąd jest w naszej stajni była wyłącznie klaczą hodowlaną. Dała u nas 3 ponad przeciętne źrebięta, które rok w rok zdobywały premie Związku Hanowerskiego oraz tytuły na wystawach hodowlanych. Furstina jest absolutnie idealną matką i doskonałym charakterowo, pięknym i prezentującym solidne 3 chody koniemRzadko spotyka się tak kompletne konie! Bezproblemowo zachodzi w ciążę więc aktualnie jest źrebna ogierem Bretton Woods na 1.05.2024r.

     Klacz możemy sprzedać wraz z ciążą za kwotę 60tys zł lub bez przyszłorocznego źrebięcia za 45tys zł (warunkiem pozostawienie jej w naszej stajni do odchowania źrebaka, możliwość ponownej inseminacji wybranym ogierem na miejscu). Zachęcamy wszystkich hodowców do zapoznania się z klaczą bo taki materiał w stadzie to prawdziwy skarb!

Więcej »

16.08.23 Kulisy hodowli - badania klaczy, płukanie macicy, sprawdzanie źrebności Starlng

 

     Wczorajszy dzień, jak co roku, uznajemy za zamknięcie sezonu hodowlanego. Oczywiście wszystkie klacze zdążyły się wyźrebić, zdecydowana większość jest zaźrebiona na przyszły rok, a sporo tegorocznych źrebiąt znalazło już nowych właścicieli . Wszystko to zamykamy więc z bardzo dobrymi wynikami i cieszymy się, że ten sezon, choć był bardzo trudny, przyniósł także sporo radości i pozytywnych emocji. Chcąc dzielić się nimi dalej z Wami, zapraszam na kontynuację cyklu filmów o badaniach klaczy na naszym kanale You Tube lub na stronie w „Kulisach hodowli”. Pokazaliśmy w nich jak radzimy sobie z płynem w macicy, który pojawia się za każdym razem gdy inseminujemy Starling oraz sprawdzaliśmy jej źrebność zdradzając odpowiedzi na pytania zadane w poprzednim filmie. Zapraszamy więc za kulisy naszej hodowli by wraz z nami poprzeżywać mijający sezonu.

Więcej »

14.08.23 Next to me Jak Malowana sprzedana !

 

     Next to me (Negro x Sandro Hit) trafiła jakiś czas temu do zajeżdżenia i treningu pod skrzydła Majki Polikowskiej. Tam pięknie pracowała pod Martyną Butryn prezentując swój topowy charakter w całej krasie. Wyjątkowo lekko akceptowała wszystkie nowe wyzwania stawiane już w siodle. Długo jednak czekała na „swojego człowieka”. I wtedy na jej drodze pojawiła się Pani Natalia. Pasowały do siebie idealnie! Od kiedy tylko pierwszy raz porozmawiałam z Panią Natalią, cicho zamarzyłam by właśnie do niej przeprowadziła się Next. I tak się stało! Kara klaczka już zamieszkała w nowym boksie, a Pani Natalia napisała dwa słowa, które znaczą więcej niż ich milion: że jest zachwycona. Ja również jestem! Wszystkiego dobrego na nowej, wspólnej z Next, drodze Pani Natalio! Życzę Wam obu ogromu radości ze wspólnie spędzanego czasu i samych sukcesów!

Więcej »

12.08.23 Damaris dziś do wylicytowania na TC Online Foals Auction

 

     Ostatni dzwonek, żeby nabyć naszą przepiękną Damaris Jak Malowaną.

     Niezwykle urodziwa klaczka po utalentowanym i wciąż startującym na poziomie Grand Prix, ogierze Dream Boy, po którym niezaprzeczalnie odziedziczyła ruch i predyspozycje. Z kolei wspaniały charakter i obietnice wysokiej jezdności, zapewniły jej geny matki Brix Furstiny poprzez słynącego z tego jej ojca - ogiera Furstenball.

     Damaris udowodniła już swoją jakość zdobywając tytuł International Gold Medal Foal przyznawany przez Związek Hanowerski, a już dziś o 19:00 może zmienić właściciela na kogoś z Was! Zapraszam do wzięcia udziału w licytacji on-line pod linkiem podanym w „czytaj dalej”. Tym bardziej, że aktualnie jej cena jest niebywale atrakcyjna!!!

Więcej »

10.08.2023 Silhouette Jak Malowana sprzedana !

 

     Wierzcie mi bądź nie ale w dzień kiedy Pani Julia miała przyjechać na ostateczne podjęcie decyzji w sprawie zakupu Silhouette Jak Malowanej (Secret Escape), mój pracownik znalazł u nas w stajni czterolistną koniczynkę. Przyniósł ją i nam podarował. Zgodnie z Panią Julią stwierdziłyśmy, że to znak, a już kilka dni później wysłałam jej koniczynkę wraz z podpisaną umową. Mam nadzieję, że ta wyjątkowa roślinka przyniesie dużo szczęścia Pani Juli i Silhouette. Bardzo mocno trzymam za to kciuki i wierzę, że nasza czarna perełka okaże się najlepszym wyborem. Ogromnie się cieszę, że trafi do odpowiedzialnego, świadomego i pełnego ciepła domu. A co ciekawe zamieszka w okolicach dużego miasta w Wielkopolsce, gdzie jakiś czas temu została sprzedana także jej matka oraz starsza siostra. Jest to ogromny zbieg okoliczności bo każdy z tych koni ma innego właściciela! Bardzo jednak cieszy mnie fakt, że cała ta rodzina będzie tak blisko, bo mam do niej ogromny sentyment i z wielką ekscytacją będę śledzić ich dalsze losy! Powodzenia Pani Julio z Silhou! Szczęście ma już Pani w garści ;P

Fot. Mała Silhouette (Secret Escape) z matką Dracarys (Dancier)

Więcej »

8.08.23 Fotogaleria z 3 miesięczną Damaris Jak Malowaną - NA SPRZEDAŻ na TC Auction

 

     Gdy Damaris Jak Malowana (Dream Boy x Furstenball) przyszła na świat odrazu dostała miano konika morskiego przez swój niesamowicie smukły profil głowy. Dziś, pomimo że ma już 3 miesiące, nadal mi go przypomina, bo jej niebywale lekki, żeński i nowoczesny typ się wręcz jeszcze bardziej uwidocznił. Jest super poprawna w budowie, a kara maść tylko dopełnia elegancji całości. Dodatkowo bardzo dobry ruch Damaris pozwolił na przyznanie jej przez Związek Hanowerski, tytułu International Gold Medal Foal i zakwalifikowanie się do TC Online Foals Auction. Licytacja tej damy rozpocznie się już w najbliższy czwartek, a dobiegnie końca w sobotę. Jeśli ktoś szuka pewnego, zdrowego i wychowanego źrebięcia, o chwytającym za oko eksterierze, świetnych predyspozycjach do ujeżdżenia, topowym rodowodzie i genialnym charakterze, to zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji, do której link dodajemy w „czytaj dalej”. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o tej damulce to zachęcamy także do zapoznania się z jej aktualnymi zdjęciami w fotogalerii z 3 miesięcy życia oraz filmem w zakładce. Bardzo mile widziane będą także odwiedziny lub kontakt z nami przed aukcją. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości, że takich źrebiąt jak Damaris to ze świecą szukać!

Więcej »

5.08.2023 Fotogaleria z 3 miesięczną Silhouette Jak Malowaną - NA SPRZEDAŻ !

 

     Silhouette Jak Malowana (Secret Escape po Secret) skończyła niedawno 3 miesiące. Nadal podtrzymujemy, że jest prawdziwą perełką wśród koni na sprzedaż. Sportowcom poszukującym dobrego partnera na czworoboki polecamy oglądnąć jej najnowszy film dodany do zakładki. Hodowcom chcącym znaleźć doskonałe geny podpowiadamy by przeanalizowali jej rodowód naszpikowany topowymi reproduktorami i bogatą historię linii matecznej. A osoby, które marzą o wspaniałym przyjacielu do wspólnego spędzania czasu, zachęcam by jak najprędzej poznały Silhouette na żywo. Nie ma opcji by przejść obok niej obojętnie. Jest przesympatycznym pieszczochem, który czaruje każdego już od bramki. Nie ma co dalej jej polecać bo nowe zdjęcia w fotogalerii, filmy w zakładce i poznanie jej charakteru, mówią same za siebie najlepiej. Zapraszamy!

Więcej »

02.08.2023 Twilight Jak Malowana sprzedana !

 

     Naszej hodowli klacz Twilight Jak Malowana po Totilasie od Starling (San Amour) została sprzedana. Zasili stawkę rozpoczynającego swoją przygodę w hodowli właściciela. Myślę, że sprawdzi się doskonale niosąc geny wybitnego ojca i będąc kontynuacją naszej najstarszej rodziny matecznej. Potencjał, który w niej drzemie przekazała z nawiązką swojemu pierwszemu źrebięciu w tym roku. Zawsze byliśmy z niej bardzo dumni i przyniosła nam wiele radości przykładowo wygrywając Czempionat klaczy w Radzionkowie. Jest nam więc niezmiernie miło, że zostanie pod naszą opieką jeszcze trochę. Serdecznie gratulujemy nowym właścicielom doskonałego wyboru i trzymamy kciuki za przyszłe Czempiony od tej klaczy!

Więcej »

28.07.2023 Kulisy hodowli - seria filmów o badaniu USG klaczy

 

     Ufff… Ostatnie miesiące były dla nas bardzo trudne. Ba! Dobiegający końca sezon hodowlany był dla nas najtrudniejszym w historii. I nie ze względu na zmęczenie fizyczne, które doskwierało niejednokrotnie, ale przez przytłoczenie psychiczne, serią niefortunnych wydarzeń, których wisienką na torcie była strata źrebięcia od La Grande. Nie da się hodować koni bez pasji, ale hodując z pasją jest jeszcze trudniej. Przeżywamy wraz z naszymi końmi ich trudności i ciężko nam przejść do porządku dziennego od tak. Z przygnębienia wyrwał nas w końcu lipiec, który nie dawał chwili do zastanowienia i przyniósł nam pasmo sukcesów naszych źrebiąt. Gdy już odsapnęłam trochę po tym maratonie, wszystko się samo poukładało w głowie, a konie skąpane w letnim słońcu pięknie się błyszczą, mogę wrócić na właściwe tory. Już dość spory czas temu nagrałam cykl filmów o badaniach klaczy: jak przygotowujemy klacze do badania, jak to robimy by było bezpieczne, jak i po co je badamy. Filmy pojawiły się już na naszym Instagramie i kanale YouTube, ale dziś dodaję je także do zakładki „Kulisy hodowli”. Zapraszam do ich oglądnięcia. Ja już znam dalsze losy klaczy, którą chciałabym przeprowadzić „na wizji” przez cały proces badań, inseminacji, leczenia, ciąży i wyźrebienia. Wy jeszcze nie ale zdradzę, że jest ciekawie! Oglądnijcie pierwsze 3 filmy z tego cyklu, żeby być dalej na bieżąco :)

Więcej »

25.07.2023 Delightfull i Full of charm sprzedane !

 

     Nasz Delightfull Jak Malowany (Don Sarkozy x Totilas) został sprzedany podczas sobotniej Cichoń Foals Auction. Niezwykle cieszy mnie fakt, że pięknie się zaprezentował mimo bardzo długiej podróży, a jego walory zostały dostrzeżone przez licytujących. Ostatecznie trafił w cudowne ręce osób, które stworzą mu na pewno wspaniałe warunki do dalszego rozwoju. Trzymam za niego bardzo mocno kciuki, a nowym Właścicielom składam ogromne gratuluje.

     Full of charm Jak Malowany (Furst`Romancier x Sir Donnerhall) również znalazł już swoich nabywców. Zawsze bardzo mi zależy na jak najlepszych domach dla koni mojej hodowli, tak więc postanowiłam wycofać go z aukcji i sprzedać w doskonałe ręce jednej z czołowych, polskich zawodniczek ujeżdżenia. Trzymam kciuki za ogrom sukcesów!!!

Fot. W. Rożnowska

Więcej »

20.07.2023 Full of charm Jak Malowany zakwalifikowany do Cichoń Foals Auction

 

     Już za dwa dni odbędzie się Cichoń Foals Auction. A dziś od 19:00 ruszy platforma aukcyjna gdzie możecie online wylicytować jednego z naszych dwóch wspaniałych źrebiąt: Delightfull Jak Malowany (Don Sarkozy x Totilas) oraz Full of charm Jak Malowany (Furst Romancier x Sir Donnerhall). Obaj chłopcy to konie, które cechuje doskonały charakter, poprawna budowa oraz bardzo dobry ruch. Taki zestaw cech, popartych doskonałym pochodzeniem, to duża gwarancja na przyszłe sukcesy zarówno sportowe jak i hodowane. Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć źrebięta przed aukcją to zapraszamy do Radzionkowa, gdzie w sobotę można spotkać się z nami przy ich boksach, a następnie dokonać zakupu także podczas finału aukcji na żywo, który rozpocznie się tam o 19:00. W "Czytaj więcej" zostawiam wszystkie niezbędne linki. Do zobaczenia!

Fot. Katarzyna Wiszowaty

Więcej »

19.07.2023 Fotogaleria z 3 miesięcznym Tellur Jak Malowanym

 

      International Gold Medal Foal – Tellur Jak Malowany po Toto Jr (Totilas x Desperados) od mojej ukochanej Starling (San Amour x Londonderry). Absolutnie nieprzeciętne źrebię co potwierdza nadana mu premia przez Związek Hanowerski. Od samego początku jestem nim totalnie zachwycona! Bardzo przypomina swoją biologiczną matkę (źrebię jest z embriotransferu) w jego wieku, co gra na jego ogromną korzyść gdyż Starling to klacz modelowa! Do tego Tellur rusza się fantastycznie i dokładnie w sposób jaki ja osobiście bardzo w koniach lubię i cenię. Dla mnie jest niepodważalnie wyjątkowy. Zachęcam więc mega szczególnie do oglądnięcia fotogalerii z nim w wieku 3 miesięcy oraz zapoznania się z ofertą sprzedaży z nowym filmem w jego zakładce. Wróżę Tellurowi wyśmienitą przyszłość więc bardzo chciałabym by trafił w ręce zawodnika, który wykorzysta jego potencjał. A może uzna także jako ogiera? Zapraszam bo prawdziwy diament czeka na oszlifowanie. (fot. Patrycja Rowińska)

Więcej »

17.07.2023 Komisja Związku Hanowerskiego w naszej stajni - International Gold Medal Foal dla Tellura i Full of charm

 

     Kolejne tournée delegatów Związku Hanowerskiego po Polsce już standardowo kończy się wizytą w naszej hodowli. Nie mieli oni wątpliwości, że poza Damaris (Dream Boy), która otrzymała tytuł International Gold Medal Foal, należy się on także Tellurowi (Toto Jr.) i Full of charm (Furst Romancier). Obaj chłopcy pokazali się znakomicie. Tellur podbił serce komisji poprawnością, kompaktową budową, piękną szyją i kłodą oraz aktywną pracą nóg. Za to nasz najmłodszy z rocznika – Full of charm (Furst Romancier) wprawił w zachwyt szlachetnym typem, długonożnością, pracą „pod górkę” (mimo tak młodego wieku) oraz dużą lekkością i elastycznością we wszystkich trzech chodach. Jestem straszliwie dumna z mojej „złotej trójki” i cieszę się, że kolejny rok z rzędu wyrównujemy nasz rekord w ilości otrzymanych medali od Związku Hanowerskiego. Dziś zaproszę Was do obejrzenia zakładki z naszymi sukcesami uzupełnionej o nowe zdjęcia, a w najbliższych dniach przybliżę Wam trochę sylwetki „złotych źrebiąt” gdyż wszystkie są nadal na sprzedaż!

Więcej »

15.07.2023 Delightfull Jak Malowany zakwalifikowany do Cichoń Foals Auction

 

     Nasz cudny Delightfull Jak Malowany (Don Sarkozy x Totilas) weźmie udział w Cichoń Foals Auction. Już 22 lipca będzie możliwość wylicytowania tego niesamowitego źrebięcia on line lub na żywo w Radzionkowskiej hali. Jesteśmy absolutnie pewni, że światło reflektorów to miejsce gdzie ten młodzieniec odnajdzie się doskonale. Wspaniale prezentuje swoje walory ruchowe i super odważnie podchodzi do nowych wyzwań. Dlatego jesteśmy przekonani, że przypadnie Wam do gustu. Tym bardziej, że w tym roku postanowiliśmy nie nakładać na nasze źrebięta na aukcjach żadnych cen minimanych. To jest prawdziwa okazja by nabyć topowe źrebię w świetnej cenie! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Delightfull to wszelkie niezbędne linki znajdziecie klikając „Czytaj więcej”.

Więcej »

12.07.23 Tytuł International Gold Medal Foal dla Damaris na Dniach Hanowerskich w Kunowie

 

     W miniony weekend klaczka wspólnej hodowli z Cichoń Dressage – Damaris Jak Malowana (Dream Boy x Furstenball), zaprezentowała się wspaniale podczas Dni Hanowerskich w Kunowie. Jej niezwykle żeńska uroda, poprawna budowa i dobry ruch zostały dostrzeżone przez komisję z Niemiec i nasz „konik morski” zdobył tytuł International Gold Medal Foal. Jesteśmy niesamowicie dumni z tej młodej damy i cieszymy się, że tak pięknie się rozwija. Z każdym dniem prezentuje nam coraz więcej swojego potencjału i pozostawia duże nadzieje na świetlaną przyszłość. Dziękujemy fotografce Oli Walas za uwiecznienie naszej Damaris na pięknych fotkach, które dodaję dziś do jej zakładki. Przypominam także, że klaczka ta, jak i wszystkie źrebięta z tego roku, jest na sprzedaż!

Więcej »

10.07.2023 Fotogaleria z 3 miesięczną Dream of Salinero

 

     No nareszcie mogę się pochwalić naszą gwiazdą Dream of Salinero (Dynamic Dream). Córka pełnej siostry sławnego Salinero, wreszcie w pełni szczęśliwa bryka z rówieśnikami po łące. Jest przesympatyczną panienką, wprost lgnącą do człowieka. Bardzo dynamiczna i sprężysta w ruchu sprawia, że tym bardziej nie można się od niej oderwać. Jest dla nas niezwykle cenna, niosąc dużą jakość i doskonałe geny. Tak więc zapewne zostanie w naszym stadzie hodowlanym na dłużej. Spieszymy więc z nadrobieniem jej fotogalerii i zakładki z danymi żebyście też mogli zobaczyć naszą Gwiazdę. Tym bardziej, że do tej pory mało było o niej na stronie gdyż stacjonowała z matką w klinice. Bowiem wraz ze współwłaścicielami Salinery del Chrirone (Cichoń Dressage) zdecydowaliśmy się pokryć ją trudno osiągalnym ogierem w Niemczech, a nie możliwym wręcz w Polsce. Ale się udało i Salinera wróciła źrebna topowym reproduktorem, a Dream of Salinero może już w pełni cieszyć się dzieciństwem. Czyż obie nie są fantastyczne?

Więcej »
<< poprzednie 12345678910...23 następne >>
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel