8.05.2020 Starlight w nowym domu

 

     Ostatnio pisałam o córce La Grande E (Londonderry), która trenuje w rodzinnym domu wraz ze mną. Dzisiaj mam film i zdjęcie innej z córek tej zasłużonej klaczy, nadesłane niedawno przez jej nowych właścicieli (została sprzedana w pierwszym tygodniu życia). Starlight po Sandro Hit ma w tym roku 5 lat, ale dopiero rozpoczyna swoją przygodę pod siodłem. Przypuszczam, że ze względu na bardzo duży wzrost. Jest aktualnie w treningu u Kamila Pulińskiego. My trzymamy kciuki za tę parę, a Wam jak się podoba? (kliknij "czytaj więcej")

Więcej »

6.05.2020 Starling w treningu

 

     Bardzo staram się by moje klacze były utrzymywane w dobrej kondycji. Nie tylko za sprawą odpowiedniego karmienia ale także treningu. Gdy któraś z nich ma przerwę w hodowli staram się podnosić ich kwalifikacje pod siodłem. Klacze, które nie mają przeciwskazań pracują lekko także w ciąży. W tym roku podjęłam decyzję, że po 3 źrebakach rok w rok, Starling (San Amour x Londonderry) nie będzie na razie zaźrebiana. Ma 8 lat i czas trochę pojeździć. Tym bardziej, że to jeden z najlepszych koni do jazdy na jakich miałam przyjemność siedzieć. Mimo gabarytów jest bardzo delikatna, reaktywna, grzeczna. Super się uczy i ambitnie podchodzi do stawianych przed nią zadań. Przed nami czas pełen frajdy. Jeśli chcecie trochę z niej podglądnąć zapraszam do zakładki Starling. Tam parę zdjęć z naszego pierwszego wyjazdu na trening poza domem.

Więcej »

28.04.2020 San Sita na sprzedaż !

 

     Wśród klaczy na sprzedaż pojawiła się San Sita (San Amour x Don Pikado). Prawdziwy rarytas hodowlany z możliwością użytkowania pod siodłem. Ta wspaniała klacz poza zachwycającym ruchem i dobrą budową posiada jeszcze cudownym, sympatyczny charakterem. Jest doświadczoną klaczą zarówno pod siodłem jak i w hodowli. Dodatkowo wywodzi się z połączenia dwóch topowych linii reproduktorów: Sandro Hita i Donnerhalla. Z kolei jakość linii żeńskiej potwierdzają uznane ogiery, w tym pełen brat naszej San Sity – San Pikado, który z sukcesem startuje także w sporcie, zdobywając wysokie lokaty np. w MŚMK. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi sprzedaży San Sity w jej zakładce. Oferujemy także możliwość pokrycia klaczy u nas, po zakupie, wybranym przez Państwa ogierem. Najbliższa ruja już niebawem!

Więcej »

26.04.2020 Narodziny źrebaka Cichoń Dressage

 

     2 dni temu, tuż po kolacji, w naszej stajni urodził się pierwszy „owoc współpracy” z Cichoń Dressage. Ich własności klacz Olympia (Don Olymbrio) wydała na świat ogierka po Heiline's Zanzier. Silny maluch bardzo szybko pokazał nam, że ma już swój plan na życie i zamierza go stanowczo realizować. Bardzo poprawny i bystry szybko złapał nas za serducha, a malowania jakie kochamy, oczywiście wprawiły w zachwyt. Gratulujemy hodowcom tego pięknego połączenia, ale wydaje nam się, że bez magii naszej stajni na bank nie byłby taki „jak malowany”!!! Stawiacie… czekoladę za te czary :)

Więcej »

24.04.2020 Lista klaczy w naszym stadzie hodowlanym

 

     Spis naszych klaczy hodowlanych i ich aktualny status:
* La Grande E – Londonderry x Weltmeyer – w trakcie embriotransferu
* Starling – San Amour x Londonderry – przerwa w hodowli na poczet startów
* Die Fee – Diamond Hit x Sandro – w trakcie inseminacji
* Toccata – Sandro Hit x Andiamo – NA SPRZEDAŻ! – ŹREBNA NEGRO NA 6.2020!
* San Sita – San Amour x Don Pikado – NA SPRZEDAŻ ! - ŹREBIĘ PRZY NODZE, W TRAKCIE INSEMINACJI !
Więcej »

21.04.2020 Rascaria sprzedana

 

     Parę dni temu z naszej stajni wyjechała Rascaria. Życzymy powodzenia nowemu właścicielowi i trzymamy kciuki za przyszłe potomstwo tej wspaniałej klaczy!

Więcej »

19.04.2020 Nasze roczniaki

 

     Staram się dodawać każdemu z wyhodowanych u nas koni zdjęcia z narodzin, pierwszych spacerów, w wieku miesiąca, 3 i 6, a potem co roku. Trochę uzupełnień zaległości należy się źrebiętom z rocznika 2019. Dodajemy do ich zakładek fotografie wykonane w wieku 6-7 miesięcy.
 
Dansitano – Dancier Gold x San Amour – NA SPRZEDAŻ ! - NOWE FOTKI !
Firefly – Fursten Look x Sandro Hit – NA SPRZEDAŻ !
Samedi – Sir Donnerhall x Diamod Hit – zostaje w naszym stadzie - nowe fotki
Quaris – Quaterback x Londonderry – sprzedana – nowe, ostatnie już fotki
Tassimo – Totilas x Metall – sprzedany – nowe, ostatnie już fotki
Twilight – zostaje w naszym stadzie – nowe fotki
 
A to co nie zmieściło się do zakładek umieszczam zbiorowo w fotogalerii z „6cio miesięcznym rocznikiem 2019”.
Więcej »

17.04.2020 Zakładka Bubble Bee - na sprzedaż !

 

     Nasza Pszczółka skończyła tydzień. Rozpiera ją energia. Postaramy się ją „magazynować” w jej zakładce, którą dziś stworzyliśmy. Tam możecie zawsze sobie poprawić humor śledząc jej poczynania na zdjęciach i filmach. Jednocześnie informujemy, że Bubble Bee (Bretton Woods x San Amour) jest na sprzedaż więc jeśli potrzebujecie „akumulatorów pozytywnej energii” na codzień to bardzo polecamy!

Więcej »

15.04.2020 r Po burzy zawsze przychodzi tęcza!

 

     Na początek chciałabym przeprosić wszystkich śledzących stronę za bardzo długą nieobecność przed ostatnim postem. Przyznam się szczerze, że potrzebowałam pozytywnego wydarzenia, które dodałoby mi energii, motywacji i sił. Straciliśmy w tym roku 2 ciąże u naszych klaczy co bardzo się na nas odbiło. Niestety takie są realia hodowli, choć hodowcy rzadko mówią o tym głośno. Nasze klacze mają najlepsza opiekę, lecz mimo to, nie wszystkiemu uda się zapobiec. I to boli najbardziej. Chwilę potem Świat spowolnił w związku z Koronawirusem. Stanęła nasza szkółka rekreacyjna, wstrzymano remonty, odprawiono pracowników do domu. W międzyczasie odeszły nasze 2 staruszki: 29cio letnia Lotta i 23 letni Wigor, na którym startowałam moje pierwsze C klasy w ujeżdżeniu wiele lat temu. Tu również nie udało się oszukać przeznaczenia mimo usilnej walki. Te wszystkie wydarzenia sprawiły, że stajnia stała się pusta i smutna. Dosłownie i w przenośni. Jednak dziś rozchodzi się po niej cieniutkie rżenie nowego życia. Nadziei, która pojawiła się wcześniej niż przypuszczaliśmy! Bubble Bee tchnęła w nas nowe siły, tony pozytywnych emocji i ogromną wiarę w lepsze jutro. Teraz już nic tylko czekać na tęczę :) Wracamy na dobry tor i postaramy się szybko nadrobić zaległości więc obserwujcie naszą stronę by niczego nie przegapić!

Więcej »

13.04.2020 Narodziny Bubble Bee Jak Malowanej

 

     8 kwietnia, o 12 w południe, 2 tygodnie przed terminem, San Sita (San Amour x Don Pikado) wyraźnie wskazała, że czas sprowadzić ją do boksu. Chwile grozy zaczęły się już na brukowanej ścieżce gdzie klacz ociężale stawiała każdy krok, a źrebię pchało się na świat. W boksie pogłębił się nasz stres w związku z przodującym łożyskiem. Sytuację udało się jednak opanować i już parę chwil później na słomie leżała filigranowa kasztaneczka. Jej roczny brat, Dansitano (po Dancier Gold – na sprzedaż!) od urodzenia ma u nas ksywę Mrówek. Tak więc idąc tym „owadzim tropem”, córka Bretton Woods została Pszczółką. Na imię, które miałam przyszykowane – Bumblebee, czyli trzmiel, była zdecydowanie za drobna tak więc powstało Bubble Bee. Klaczka słodkością zabija! Jest najbardziej otwartym na ludzi źrebięciem jakie widziałam. Pędzi do każdego kto otworzy drzwi jej boksu, nastawia się do pieszczot, chodzi za człowiekiem i z chęcią kładzie głowę na kolanach do spania. Rośnij zdrowo Bee i nigdy się nie zmieniaj!!! Zapraszam do obejrzenia fotogalerii z pierwszej doby jej życia.

Więcej »

24.11.2019 Nowe zdjęcia Firefly Jak Malowanej

 

     Na wstępie przypomnę, ze Firefly Jak Malowana (Fursten Look x Sandro Hit) jest na sprzedaż. Gdy ludzie szukają źrebiąt często ich argumentacją jest, że chcieliby by ich końskie dziecko dorastało przy nich, by je odpowiednio wychowali i zaopiekowali, żeby w przyszłości uzyskać wierzchowca zdrowego, przyjaznego i „ogarniętego”. I wtedy zaczynają się schody bo w dużej liczbie przypadków klienci ci nie mieli wcześniej styczności z tak młodziutkimi końmi. A uwierzcie mi, że to jest zupełnie inna bajka! Hodowca ma więc bardzo dużo do zrobienia. Musi przygotować źrebię tak, w 6 miesięcy, by ewentualny „laik odsadków” był w stanie sobie z nim poradzić. I tu znów musicie mi uwierzyć na słowo: to jest ogrom codziennej pracy i jeszcze więcej wkładu niż przy nieposłusznym wierzchowcu. Jak przekonasz źrebię, że będzie fajnie gdy ono nie jje cukierków, a Twojego dotyku się boi? Jak powiesz mu, że ma nie kierować się instynktem stadnym tylko iść z Tobą na uwiązie? Co zrobisz żeby pokazać, że zabawa z Tobą na poziomie końskiej siły nie jest dla Ciebie bezpieczna? Kiedyś może będę miała czas żeby odpowiedzieć na te pytania, a dziś zachęcę do obejrzenia zakładki Firefly z nowymi zdjęciami. Ona jest wg mnie wzorowo wychowanym źrebięciem, co chętnie zaprezentuję wszystkim zainteresowanym na żywo. Po co więc sobie utrudniać życie i kombinować, łapiąc swojego wymarzonego źrebaka na polu, na lasso, bo przykładowo nie podchodzi do człowieka i kantara? Jeśli źrebię, które oglądacie także nie zna odpowiedzi na powyżej zadane pytania o metody wychowania, to dobrze przemyślcie jego zakup. Może lepiej rozpocząć współpracę z odsadkiem pokroju Firefly niż stracić wiele zdrowia i nerwów próbując złożyć do kupy dwie połówki, które nie znają wspólnego języka? Polecam ją z całego serca bo osoba, która stanie się jej właścicielem będzie miała ogromny fun z codziennego obcowania z tą cudowną klaczką!

Więcej »

22.11.2019 Nowe zdjęcia Samedi Jak Malowanej

 

     Mówi się, że konie ogląda się gdy mają 3 dni, 3 miesiące i 3 lata. Wybierając zdjęcia z aktualnej sesji Samedi Jak Malowanej (Sir Donnerhall x Diamond Hit) do jej zakładki nie mogłam jednak oprzeć się by nie zrobić takiego zestawienia, w którym są fotki z wieku 3 dni, 3 miesięcy i aktualnego (7 miesięcy). Niesamowitym jest fakt jak szybko źrebięta rosną i dojrzewają. Jednak Samedi nie zmienia się zbytnio, pozostając wciąż przepięknym koniem i wspaniałym charakterze. Moją decyzję o pozostawieniu jej w stadzie hodowlanym podtrzymuję każdego dnia ze zdwojoną pewnością! Przekonajcie się sami dlaczego, odwiedzając jej zaktualizowaną zakładkę.

Więcej »

20.11.2019 5 misięcy Dansitano Jak Malowanego

 

     Kiedy to było? Dawno, ale Dansitano w ogóle się nie zmienia! Urodą powala na kolana. Jako jedyny wciąż mieści swoją szczuplutką główkę w kantar źrebięcego rozmiaru. Nie będzie wielkim koniem, za to zdecydowanie jest typem „okrągłych linii” na bardzo szlachetnych nóżkach. Mimo, że z urody jest perełką, to z charakteru z góry wiadomo, że drzemie w nim ogier. Aktualnie jest dobrze wychowanym dzieckiem, ale swoją obecność donośnie zaznacza w stajni i wchodząc na padok. Uwielbia towarzystwo i jest bardzo zabawowy. Z nim zawsze jest wesoło. W dodatku Dansitano dostał także duże możliwości ruchowe. Myślę, że będzie doskonałym kompanem na czworobokach i cudownym przyjacielem każdego kto poświęci mu odrobinę swojej uwagi. Nie wspominając o nietuzinkowej ozdobie stajni i pocieszycielu każdego oka na codzień. Zachęcam do oglądnięcia fotogalerii z nim w wieku 5 miesięcy oraz do zapoznania się z ofertą jego sprzedaży w zakładce „Dansitano Jak Malowany” w menu z lewej strony.

Więcej »

18.11.2019 Przyjazd pierwszych klaczy Cichoń Dressage

 

     Odpowiadając na pytania: tak, już dotarły! Pierwsze konie ze stada hodowlanego Cichoń Dressage zamieszkały w naszej stajni. Jako pierwsze z Radzionkowa przyjechały źrebne klacze Alida (Don Gregory x Rubinstein) i Olympia (Don Olymbrio x Flyinfact). Nie mogły otrzymać innych ksywek jak Ala i Ola :) Pierwsza z nich, kasztanka od początku złapała nas za oko dużą urodą, a za serce sympatycznym charakterem. Z kolei w drugiej nie można przegapić jej pięknej maści, bardzo ciekawego rodowodu oraz historii hodowlanej, w której oba dotychczasowe źrebięta zostały sprzedane z sukcesem na aukcji. Alida źrebna ogierem Goldfinger VDT przyspieszy nam otwarcie sezonu porodów, gdyż jej termin przypada już na początek lutego 2020. Do tego spodziewa się pierwszego w Polsce potomka tego reproduktora więc otwarcie nowego rocznika zapowiada się hucznie. Z kolei Olympia oźrebi się 2 miesiące po niej, dając źrebię po aktualnym Mistrzu Polski Młodych Koni – Heiline’s Zanzierze. Klacze wpisały się w nasze stado idealnie! Od pierwszego dnia wyglądały jakby mieszkały tu całe lata. Ufff… kamień z serca… Podoba im się! Już możemy odpowiedzieć też na drugie z najczęstszych pytań: nie, nie boimy się. Będziemy współpracować z sympatycznymi ludźmi z wizją, która pokrywa się z naszą oraz z ich wspaniałymi końmi. Nasze konie do tej pory chowały się wyśmienicie. Czemu te miałyby inaczej? Będą traktowane identycznie jak nasze pasąc się z nimi w jednym stadzie i mając takie same boksy, wiaty, jedzenie czy opiekę. Jeśli ktoś nie wierzy to zapraszam do śledzenia ich losów na łamach tej strony. Dziś dodajemy pierwsze zdjęcia z Alą i Olą jako dowód (kliknij „Czytaj więcej”), że doskonałą współpracę da się stworzyć nawet w temacie hodowli koni w Polsce.

Więcej »

14.11.2019 Fotogaleria z ostatniej łąki źrebiąt przy matkach

 

     Dzisiaj spóźniona fotogaleria ze zdjęciami z ostatniej łąki jaką zaliczyły nasze tegoroczne źrebięta jeszcze przy boku mam. W opisie znajdziecie parę informacji o naszym stadku. Choć zdjęcia zostały wykonane półtora miesiąca temu to nie mogło ich zabraknąć na stronie. Najpiękniej bowiem wg mnie obserwuje się konie nie gdy są czyściutkie i równo biegną przy prezenterze, ale gdy szczęśliwe brykają po łąkach, po uszy umazane w piachu. Wtedy wiadomo, że są zdrowe, silne i cieszą się w pełni tym co przynosi im życie. W mojej pracy właśnie TE chwile uwielbiam najbardziej...

Więcej »

12.11.2019 O klaczach – Rascaria (Rascalino x Prince Thatch) - źrebna i na sprzedaż !

 

     Poza wszystkimi przedstawianymi ostatnio klaczami, w naszym stadzie hodowlanym jest jeszcze Rascaria (Rascalino x Prince Thatch), która nie miała w tym roku źrebaka. Ta 11 letnia pierwiastka trafiła do nas przed sezonem. Jest pięknym, mocnym, ramowym koniem o delikatnym charakterze i bardzo dobrym ruchu. Mimo braku historii hodowlanej postanowiliśmy spróbować. I udało się! Oczekujemy źrebięcia po Dancier Gold (Dancier) na kwiecień 2020r. Jednak ze względu na wiele zmian jakie zachodzą w naszej stajni (więcej w kolejnych aktualnościach!) postanowiliśmy wystawić ją na sprzedaż. W jej zakładce możecie zobaczyć więcej szczegółów w tym temacie i nowe zdjęcia z klaczą. Istnieje także możliwość rezerwacji jej źrebięcia, którego jesteśmy bardzo ciekawi licząc na powielenie wspaniałych genów Rascarii. Decyzja o sprzedaży jest dla nas trudna bo to bardzo dobra klacz, dlatego oddamy ją wyłącznie w najlepsze ręce!

Więcej »

10.11.2019 Źrebięta planowane na 2020r i charakterystyka ogiera Negro

 

     Toccata (Sandro Hit x Andiamo) już w czerwcu urodzi swoje 5 źrebię. Tym razem źrebna jest topowym ogierem Negro. Dlatego dziś chcemy przybliżyć trochę jego sylwetkę w zakładce „Hodowla koni Hanowerskich – Ogiery”. Negro to reproduktor przekazujący źrebiętom wspaniały charakter, ogromną jezdność, nieprzeciętną pracę zadu i co za tym idzie łatwość do zebrania, która przekłada się na talent do elementów tj piaff czy pasaż. Niepodważalnym dowodem na to jest jego syn – Valegro. Jego chyba przedstawiać nikomu nie trzeba. Koń, który pod Charlotte Dujardin zdobył wszystko: podwójne złoto olimpijskie, Mistrz Świata, Europy i rekordzista klas GP. Sami więc rozumiecie, że wprost nie możemy się już doczekać przyjścia na świat tego źrebięcia! Zapraszamy do obejrzenia także oferty jego ewentualnej rezerwacji czy kupna w zakładce „Rezerwacja źrebiąt planowanych na 2020r” i trzymanie kciuków wraz z nami za kolejnego czempiona!

Więcej »

8.11.2019 Nasza klacz Starling (San Amour x Londonderry)

 

     Po przerwie związanej z małymi problemami technicznymi już spieszę nadrobić liczne zaległości. Wracając do tematu naszych klaczy hodowlanych, jako ostatnia w tym roku oźrebiła się moja ukochana Starling (San Amour x Londonderry). Dlaczego ukochana? W sumie nie mam zielonego pojęcia… Każdy ma takiego konia, który w jakiś sposób usidlił go na zawsze. Dla mnie Starling ma wszystko czego w koniach poszukuję. Uroda, ruch, charakter, temperament, jezdność. Dodatkowo okazała się świetną matką. Po urodzeniu 3 źrebiąt (wszystkie klaczki) możemy stwierdzić, że zdecydowanie przekazuje im ogromną urodę i zadziorny charakter. Idąc śladami matki La Grande E, jej źrebięta idą nie tylko ruchowo w ojca ale i wzrostowo. Jej potomstwo tak bardzo przypada nam do gustu, że aż 2 jej córki zostały w naszej stajni. Pierwsza z nich – Dragonfly, rozpoczęła już pracę pod siodłem prezentując bardzo przyjemne wrażenie jeźdźcowi od samego początku. W tym roku Starling nie została zaźrebiona. Ma już 7 lat i najwyższy czas wrócić do sportu. Tak więc w przyszłym roku może liczyć wyłącznie na embriotransfer jeśli w ogóle będziemy się go podejmować. Narazie czekam z niecierpliwością na powrót w siodło ponieważ takich odczuć jakie daje ta klacz ze świecą szukać!!! Zobaczcie sami nowe materiały z nią w jej zakładce.

Więcej »

5.11.2019 San Sita przechodzi test dla klaczy hodowlanych Związku Hanowerskiego

 

     Nareszcie dotarły wyniki naszej San Sity (San Amour x Don Pikado) z testu dla klaczy hodowlanych, jaki przeszła podczas wizytacji komisji związku Hanowerskiego, w naszej stajni. Kobyła była prezentowana w ręce, w stój i w ruchu. Otrzymała piękne noty w tym 8 punktów (na 10 możliwych) za poprawność chodów oraz grzbiet w miejscu siodła. Bardzo podobała się komisji, która doceniła jej żeńskość, szlachetność i dużą urodę. Z ciekawości pokazaliśmy im także jej pierwsze dziecko – ogierka Dansitano (Dancier Gold) z tego roku. Bezsprzecznie stwierdzili, że wszystkie dobre cechy klaczy znalazły się także w jego budowie i chodach. Taka opinia bardzo nas cieszy. Przypominamy więc, że młodzieniec ze zdjęcia obok jest na sprzedaż, a jego cudowna mama została zainseminowana na przyszły rok ogierem Bretton Woods i istnieje możliwość rezerwacji źrebięcia już dziś. Zapraszamy!

Więcej »

28.10.2019 Informacja w związku ze współpraca z Cichoń Dressage

 

     W związku z zamieszczoną niedawno informacją o podjęciu współpracy z Cichoń Dressage informujemy, że z 10.12.2019 nasza stajnia w Pilchowie zakończy działalność w zakresie hotelowania koni. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że trafiliśmy na cudownych klientów, z którymi bardzo dobrze nam się żyło. Dziękujemy za zaufanie przez te wszystkie lata! Z przykrością zamykamy ten rozdział, żeby iść dalej w kierunku, który zawsze był naszym podstawowym celem. W stajni pozostaną wyłącznie klacze hodowlane i młodzież do wieku 2,5 lat. W tym zakresie oferujemy także odchów młodziaków, które urodzą się u nas i zostaną sprzedane. I jak napisał Mateusz Cichoń w swoim poście na FB informujący o naszej dalszej, wspólnej drodze: „liczymy [że ta zmian] największe korzyści przyniesie koniom i ich przyszłym, szczęśliwym użytkownikom”. Co jeszcze napisał o nas i pierwszym wrażeniu jakie zrobiły Konie Jak Malowane, przeczytajcie w załączonym zrzucie ekranu z jego postem. Dziękujemy za miłe słowa :)

Więcej »

22.10.2019 Odstawianie źrebiąt, konie na sprzedaż

 

     Pierwsze źrebię urodzone w tym sezonie już za parę dni osiągnie magiczną granicę 6 miesięcy i rozpocznie swoje samodzielne życie bez matki u boku. W najbliższym tygodniu także Samedi i Firefly dołączą do Dansitano. Będą nadal przebywać razem, w jednym stadzie, na tej samej łące. Tymczasem chciałam przypomnieć, że 2 źrebaki z tej grupy są wciąż na sprzedaż. Teraz już dokonując zakupu Dansitano czy Firefly można będzie od razu wyjechać z nimi do domu. Nasze konie są w pełni zaznajomione z codziennymi czynnościami pielęgnacyjnymi, kowalem, weterynarzem, prowadzaniem na uwiązie czy pozostawaniem bez matki w boksie. Dlatego proces odstawiania w zdecydowanej większości jest prosty i odbywa się bez większego stresu. Dla nas również bo od kolejnego dnia nie mamy problemów z wyprowadzeniem źrebaka w obranym kierunku, mimo że nie ma już za kim podążać. To jest właśnie ta praca od podstaw, od urodzenia, której nikt nas nie przekona, że nie warto wykonywać. Zapraszam więc raz jeszcze do zapoznania się z sylwetkami Dansitano (Dancier x San Amour) oraz Firefly (Foursten Look x Sandro Hit) i przemyślenia czy aby nie macie ochoty na zakup zdrowego, przyszłościowego, młodego konia do ujeżdżenia, którego wychowanie i ukształtowanie zależeć będzie dalej tylko od Was.

Więcej »

20.10.2019 3,5 miesiąca Twilight Jak Malowanej

 

     Dzisiaj Twilight Jak Malowana (Totilas x San Amour) ma już 4 miesiące. Zdjęcia do fotogalerii i film do zakładki wykonaliśmy 2 tygodnie temu. Zobaczcie jak się zmieniła od ostatniej sesji. Na materiałach nie widać co prawda jaka zmiana zaszła także w jej głowie. O Twilight nie da się pisać krótko tak więc na obszerniejszą relację zapraszam do opisu fotogalerii. Ciekawa jestem jakie jest Wasze zdanie na temat lekcji jaką nas poczęstowała?!

Więcej »

18.10.2019 Nasza klacz Tanousca (Metall x Jazz) sprzedana !

 

     Tanousca (Metall x Jazz) trafiła do nas stosunkowo niedawno. Urodziła jedno źrebię – Tassimo Jak Malowanego (po Totilas). Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy hodowlanej choć nie możemy wyciągnąć za wiele wniosków gdyż nie udało się nam rozszyfrować przeszłości klaczy. Niestety nie zaźrebiła się już ponownie i zmuszeni byliśmy odsprzedać ją innemu hodowcy, który ma większe doświadczenie ze starszymi klaczami. Trzymamy mocno kciuki za przyszłość tej uroczej klaczy i życzymy nowemu właścicielowi jeszcze wielu sukcesów hodowlanych z nią. Tym samym usuwamy jej zakładkę ze spisu naszego stada, a zebrane w tym roku materiały z Tanouscą zobaczyć możecie w „Sprzedanych 2019” pod jej imieniem.

Więcej »

16.10.2019 Daiquiri wyjeżdża z naszej stajni

 

     Choć Daiquiri (Dancier x La Grande E) został sprzedany jeszcze będąc przy mamie w 2017r mogliśmy cieszyć nim oko aż do wczoraj, kiedy to jego Właścicielka wyprowadziła się z naszej stajni wraz z nim. Chłopak dorastał pięknie prezentując obraz dużego, kształtnego konia o cudownym, sympatycznym charakterze. Doskonale pracowało nam się w towarzystwie jego oraz Karoliny. Aktualnie jako 2,5 latek zacznie swoje „prawie dorosłe” życie i przygotowanie do bycia także wierzchowcem w pobliskiej stajni. Poważne wyzwanie postawiono przed nim już wczoraj: pierwszy załadunek i transport koniowozem w jego życiu. I wiecie co? Dzięki doskonałemu transportowi koni, który od lat tworzy Tomasz Bucki Daiquiri, po prostu wsiadł i pojechał. Jesteśmy mega dumni z niego choć wiemy, że takich okazji będzie jeszcze wiele. Życzymy samych wspaniałości Karolinie podczas dalszej współpracy z młodzieńcem i niepodważalnie polecamy www.transportkoni.com.pl. Na potwierdzenie zobaczcie krótki pokaz na profilu Tomka na Facebooku (link klikając „Czytaj więcej”).

Więcej »

14.10.2019 Quaris Jak Malowana sprzedana !

 

     W ostatnim poście na temat naszej złotej klaczy La Grande E napisałam, że aktualnie posiada przy nodze prawdziwy, ujeżdżeniowy rarytas. Quaris Jak Malowana jest źrebięciem, które ruchowo jest tak nieprzeciętne, że chętni do jej nabycia kontaktowali się ze mną z całego świata zaraz po tym jak wstawiłam jej film w ruchu. Długo zastanawiałam się czy w ogóle powinnam wypuszczać taki skarb z hodowli. Jednak pojawił się ktoś kto pasował na właściciela idealnie. A wszystko pieczętował fakt, że Quaris miałaby zostać w Polsce by tu zachwycać na czworobokach i być może wzbogacać przyszłościowe stado hodowlane. Znany jeździec, dobry trener, ambitny hodowca i przesympatyczna postać Polskiego ujeżdżenia. Dziś nie napisze kto to taki, ale śmiało możecie zgadywać. Na pewno za parę lat zobaczycie go w parze z Quaris na czworoboku. Jedno jest pewne: lepszego domu nie mogłam sobie dla niej wymarzyć! Nowemu właścicielowi dziękuję za zaufanie, docenienie jej potencjału oraz życzę by wszystkie jego plany i marzenia spełniały się tak szybko jak podjął decyzję o nabyciu naszego diamenciku!

Więcej »

12.10.2019 Nasza klacz La Grande E (Londonderry x Weltmeyer)

 

     Nasza złota matka – La Grande E (Londonderry x Weltmeyer). Największy traf szczęścia, który przyniósł nam największa radość i dumę, mający największe serce i będący najwspanialszą matką! Dziś ma przy nodze jedno z najlepszych źrebiąt jakie przyszło na świat w naszej stajni. Quaris (po Quaterback) to absolutny rarytas ze swoim ujeżdżeniowym potencjałem. Jednocześnie jest to 9 źrebię tej matki. Wszystkie dziedziczyły po niej bardzo duże gabaryty, piękne linie, spokojne charaktery. Jednak każde z nich było inne pod względem ruchu. Zdecydowanie wdawały się w ojca co jest bardzo dużym ułatwieniem postępu hodowlanego. Wiele jej źrebiąt prezentowało wysokie loty od pierwszych dni. Dlatego zdecydowaliśmy się zostawić w naszym stadzie aż 2 jej córki (obie po San Amour). Na dzień dzisiejszy posiadamy też już 2 wnuczki (po Dancier i Totilas) Grande. Jak na razie jest to nasza jedyna linii mateczna, której geny zdecydowaliśmy się powielać tak wiele razy i tak liczebnie przedłużyć w istnieniu hodowli. Sama La Grande już dawno ma obiecane u nas dożywocie. Nie tylko dzięki temu, że dała tak wiele źrebiąt, ale także w zamian za ogrom wiedzy jaki nam przekazała i wszystkie sytuacje jakim razem stawiliśmy czoła. Ostatni poród był dla niej bardzo ciężki. Postanowiliśmy nie kryć jej na razie pomimo zapewnień weterynarza, że wszystko wygląda bardzo dobrze. Może zdecydujemy się na embriotransfer w przyszłym roku? Czas pokaże! Narazie zapraszamy do oglądnięcia nowych materiałów z naszym „Złotkiem” w jej uaktualnionej zakładce.

Więcej »

10.10.2019 Źrebięta planowane na 2020r i charakterystyka Callaho's Benicio

 

     Uwielbiam malowane konie! Nie wiem czemu tak jest, że moją uwagę zawsze przyciągały właśnie te… Może dlatego, że ich znaczenia są zawsze unikatowe, niepowtarzalne, często ciekawe lub wręcz radośnie zabawne. No a jak koń ma do tego mleczny pysk to już zbieram zęby z podłogi… a gdyby jeszcze miał rybie oko… albo dwa… Stop - rozmarzyłam się! Kolor nie ma znaczenia dla jakości konia, malowania nie powinny dodawać punktów na czworoboku, a mleczny pysk spala się na słońcu… Jednak Callaho’s Benicio ma i kolor i jakość i charakter. Same 10tki za wszystkie 3 chody na Budnesczempionatach sześciolatków, które wygrał. Doskonała jezdność jest tak wyrazista jak rzadko kiedy. Jest cudowny! W 2013 r na moim profilu FB napisałam „Callahos Benicio – gdy do ideału brakuje 10 cm skarpetki...”. Od tej pory rozpoczęła się moja „miłość” do niego i oczekiwanie na klacz, do której by pasował. I w końcu, po 6 latach doczekałam się ciąży w tym połączeniu u Die Fee (Diamond Hit). Sami więc rozumiecie, że wprost pękam z ciekawości co takiego przyniesie mi życie już w czerwcu 2020. Tymczasem dla zabicia czasu zapraszam do poczytania trochę o Callaho’s Benicio w zakładce „Ogiery” oraz do zapoznania się z opcją rezerwacji jego potomka w „Rezerwacja źrebiąt planowanych na 2020r”.

Więcej »

8.10.2019 3 miesiące Tassimo Jak Malowanego

 

     W tym roku nasze 2 źrebaki po Totilasie wzbudziły duże zainteresowanie i ciekawość. Co możemy powiedzieć o nich to, że są to dwa zupełnie różne konie. Jedyne co je łączy to podobne krzywizny szyi i profil czoła z osadzeniem oczu. W typach raczej mocniejsze, mniej nowoczesne, szerokie w klatkach, duże w każdym ze stawów. Oba będą też wysokie choć raczej wynika to z naszego planu użycia go na największych z naszych matek. O Twilight napiszę przy okazji jej fotogalerii, a co do Tassimo to przezywamy go „wiecznie zdziwionym Tasiem”. Zaskakuje go wszystko co skutkuje uniesieniem głowy ponad chmury i malującym się zdziwieniem na całym pysku. Śmiesznie to wygląda, tym bardziej, że tak jak wielkie jest zszokowanie Tasia tak szybko mija i przechodzi w stan absolutnej akceptacji wszystkiego co by to nie było. Dobrze pracuje się z takim źrebakiem. Ruchowo Tassimo poprawia się znacząco z wiekiem. Niestety trafił na wiekową matkę, która nie pali się zbytnio do ruchu. Tak więc nagranie mu filmu prezentacyjnego w większym tempie i dynamice graniczy z cudem bo trzyma się boku powolnej mamy jak rzep. Jednak co nieco udało się uwiecznić tak więc zapraszam do fotogalerii z 3 miesięcznym Tassimem oraz jego zakładki z nowym filmem i zdjęciami.

Więcej »

6.10.2019 Nasza klacz Toccata (Sandro Hit x Andiamo) - źrebna i na sprzedaż !

 

     Trzecia w kolejności zakończonego sezonu, urodziła Toccata (Sandro Hit x Andiamo). Jej źróbka Firefly Jak Malowana (po Fursten Look) zdobyła uznanie Cichoń Dressage i została zakwalifikowana na ich aukcje. Tym wydarzeniem potwierdziła, że źrebięta naszej Tosi otrzymują od niej niesłychanie dobry charakter i silne nerwy. Dobrze ruszające się konie z wyważenie mocną posturą i dobrym ruchem to cechy wszystkich 3 źrebiąt jakie urodziły się u nas od tej klaczy. Na przyszły rok Toccata źrebna jest topowym ogierem – Negro (Ferro), który jest znany każdemu jako ojciec fenomenalnego Valegro. Ze względu jednak na powiększanie się naszego stada hodowlanego przez dorastające konie naszej hodowli zdecydowaliśmy o wystawieniu Toccaty na sprzedaż. Wszystkie szczegóły, uaktualnione materiały i spis osiągnięć znajdziecie w jej zakładce. Zapraszamy i polecamy klacz wszystkim, którzy chcieliby uzyskać wspaniałego źrebaka, rozpocząć hodowlę na sprawdzonym i pewnym materiale żeńskim, zasilić swoje stado hodowlane klaczą z doskonałej linii żeńskiej (3 pokolenia uznanych w Niemczech ogierów) lub znaleźć sympatyczną i bezpieczną kompankę do wspólnych wypadów w teren.

Więcej »

4.10.2019 Współpraca z Cichoń Dressage

 

     W 2016r nasza hodowla urosła do rozmiarów, którym żadna pobliska stajnia nie była w stanie zapewnić miejsca o dobrych warunkach. Wtedy stanęliśmy przed pytaniem czy robić to dalej i jak? Chcieliśmy się rozwijać, ale brak łąk i warunków odchowu młodzieży sprawiały, że musielibyśmy hodować w systemie, na który nie chcieliśmy się zgodzić. Wtedy padła decyzja o zakupie własnego „miejsca na ziemi”. Stajnia w Pilchowie, choć wymagała remontu, oferowała coś czego nie ma w wielu ośrodkach: piękne łąki z własnym lasem, jeziorkami, zróżnicowanym terenem i podłożem. Nie wahaliśmy się ani chwili. Magia tego miejsca sprawiła, że dokładnie tak samo zareagował Mateusz Cichoń zaraz po mojej pierwszej propozycji: jeśli Ci się podoba to zapraszam! Po paru dniach mieliśmy już konkrety współpracy, a ja wizję czegoś co zawsze było moim marzeniem: pełnej stajni hodowlanej. Tak więc już niebawem przywitamy pierwsze konie ze stada hodowlanego Cichoń Dressage, które u nas zamieszka. Cieszymy się ogromnie mogąc współpracować z ludźmi, którzy codziennie zapisują kolejne karty hodowli koni w Polsce, prowadząc stację ogierów na najwyższym poziomie. Konie Jak Malowane chętnie „posuną się”, robiąc miejsce nowym koleżankom na swoich łąkach. I choć hodowle będę istnieć oddzielnie to razem wychowają kolejne pokolenia czempionów bo co dwie głowy to nie jedna, a konsolidacja wiedzy i możliwości pozwoli nam mierzyć jeszcze wyżej!

Więcej »
<< poprzednie 12345678910...15 następne >>
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel