10.04.2023 Kulisy hodowli - sprawdzanie źrebności Rozalindy Wood

 

     Skoro przypadł Wam do gustu film z badania i inseminacji Rozalindy Wood (Bretton Woods) ogierem Furstenball, to pamiętajcie, że to nie koniec historii. Na Instagramie już jakiś czas temu wstawiłam filmik ze sprawdzania jej źrebności po 16 dniach. Podobną kontynuacje pokazywałam z Salnerą del Chirone (Salieri) i jej objawami porodu. Obiecuję, że wszystkie napoczęte wątki będą miały swoje rozwinięcia i aktualizacje tak więc zachęcam do obserwacji profilu, żeby być na bieżąco. Dziś uzupełniam też zakładkę „Kulisy hodowli” o zaległe materiały.

Więcej »

8.04.2023 Fotogaleria z miesięcznym Delightfull Jak Malowanym

 

     Przeuroczy młodzieniec rośnie z naszego Delightfull (Don Sarkozy x Totilas). Jest śliczny, bardzo towarzyski i wesoły. Dobrze się rusza i chętnie pokazuje jak bardzo jest odważny, wiecznie uciekając matce. Twilight cały dzień stara się go dogonić, a to coraz trudniejsze zadanie. Delightfull ma już bowiem miesiąc więc z dnia na dzień jest silniejszy i rośnie w oczach. Przewidujemy, że będzie z niego kawał solidnego i bardzo poprawnego konia, o dobrym ruchu. Zachęcam do zapoznania się z jego ofertą sprzedaży, jeśli poszukujecie kompana o cudnym charakterze. Dodatkowo dzisiejsza fotogaleria ze zdjęciami Delightfull w wieku miesiąca nie pozostawia złudzeń, że to prawdziwy przystojniak! Zapraszam i bardzo polecam tego „złotego chłopca” :)

Więcej »

6.04.2023 Kulisy hodowli - badanie i inseminacja klaczy Rozalinda Wood

 

     Bardzo dużym zainteresowaniem na naszym Instagramie cieszy się filmik, na którym pokazujemy badanie i inseminacje klaczy Rozalinda Wood. Dlatego dodaję go dzisiaj do Kulis Hodowli na stronie i zapraszam żebyście tez go oglądnęli, „patrząc mi przez ramie” jak to wygląda w naszej stajni. A jeśli ktoś z Was ma jakiś szczególnie interesujący go zakres, który mogłabym rozwinąć w kolejnych filmikach to zachęcam do napisania do mnie na Facebooku albo Instagramie.

Więcej »

4.04.2023 Oczekujemy źrebięcia od Dracarys i Secret Escape

 

     W tym roku przywitaliśmy już 3 źrebięta. Jako następnego oczekujemy dziecka od Dracarys (Dancier x San Amour). Jest to klacz naszej hodowli, która już jako źrebię była 3 na wystawie podczas Dni Hanowerskich w Kunowie. W zeszłym roku udowodniła nam też swoją wartość hodowlaną dając klaczkę Sweetheart (po Secret), która została Czempionką wystawy źrebiąt w Warniku. Chwilę potem Dracarys została sprzedana jako koń o doskonałych walorach również jeździeckich, które prezentowała jeszcze przed ciążą. W związku z faktem, że była już źrebna została u nas do czasu urodzenia i odstawienia kolejnego dziecka, które niebawem przyjdzie na świat i będzie przedstawione do sprzedaży. Ojcem źrebaka jest młody ogier Secret Escape (Secret x Dresemann), który na Westfalskim korungu został określony jako „Dressurpferd par excellence” oczywiście uzyskując premię. Jego ojciec Secret to istny kolekcjoner tytułów tj. Vice Bundeschampion (2017), Vice Mistrz Świata (2019) i Bundeschampion (2020). Z kolei matka Secret Escape jest pełną siostrą Dresden Mann, który chodzi konkursy Grand Prix pod Ingrid Klimke, a także półsiostrą Dynstie (PSG/Inter I), Duke Royal (int. GP) i Sancerre (sukcesy w S klasie). Nie możemy się już doczekać tego połączenia i bardzo liczymy, że już niedługo przywitamy równie wspaniałe źrebię jak jego rodzice. Trzymajcie kciuki!

Więcej »

2.04.2023 Kulisy hodowli - sprawdzanie klaczy na wyźrebieniu

 

    Choć już wszyscy mogliście przeczytać, że córeczka Salinery pojawiła się na świecie to dziś pokażę Wam film ze sprawdzania jej objawów zbliżającego się wyźrebienia. Był on już dawno prezentowany na naszym Instagramie (do którego śledzenia serdecznie zapraszam jeśli chcecie być na bieżąco), a dziś dodaję go także w „Kulisach hodowli” na stronie.

Więcej »

31.03.2023 Narodziny Dream Jak Malowanej

 

     W połowie grudnia pisałam o zakupie pełnej siostry, znanego każdemu dresażyście, Salinero (podwójny mistrz Olimpijski pod Anky van Grunsven). Pisałam także o moich młodzieńczych marzeniach związanych z tym koniem. Pisałam o źrebności naszej Salinery ogierem Dynamic Dream. A dzisiaj nie napisze nic poza tym, że niedawno urodziła się przepiękna klaczka. Dalsze słowa są zbędne gdy dodam, że nazywa się Dream... Zapraszam do fotogalerii z jej narodzin.

Więcej »

28.03.2023 Zakładka z filmami "Kulisy hodowli"

 

     Kto chciałby zobaczyć jak wygląda dzień wśród Koni Jak Malowanych? Jak radzimy sobie w sezonie wyźrebień? Jak badamy i zaźrebiamy nasze klacze? Jak sprzedajemy nasze konie? Ile czasu poświęcamy na obsługę źrebiąt i jak się uczą przez zabawę? Jaki mamy ośrodek, jego rozwiązania ułatwiające życie i nowoczesne technologie w nim zastosowane? A może macie ochotę poznać nasze plany na przyszłość i trochę marzeń? Wszystko to pokazujemy w cyklu filmików udostępnianych regularnie na Instagramie. Kto jeszcze nie widział to zapraszam do obserwacji profilu koniejakmalowane i przeżywania na bieżąco, wraz z nami, emocji związanych z hodowlą koni. Wszystkie filmiki archiwizowane będą też co jakiś czas w nowo powstałej zakładce (górny pasek menu) „Kulisy hodowli”. Zapraszam i życzę miłego oglądania :)

Więcej »

25.03.2023 Saheylu sprzedana !

 

     Naszej hodowli klacz Saheylu (San Amour x Londonderry x Wetmeyer) trafiła wczoraj w przewspaniałe ręce cudownej Magdy! Łezka zakręciła się w moim oku na wspomnienie wszystkich wspaniałych chwil jakie z nią przeżyliśmy. Od chwili narodzin do dzisiaj, kiedy ma już 5 lat, zachwycała nas swoją urodą i przyjaznym usposobieniem. Ostatnio pracowała też wspaniale w treningu u Filipa Poszumskiego. Zawsze byłam z niej dumna i nigdy nie przestawałam wierzyć, że zajdzie daleko. Jest to koń wyjątkowy i zawsze będzie dla mnie bardzo wiele znaczyła. Nie sprzedałabym jej nigdy, ani razu nie dałam ogłoszenia o takiej intencji, gdyby nie fakt, że wiem iż nowa Właścicielka da jej całe serce, doskonałą opiekę i tonę marchewek. Życzę Ci Magda byś po prostu była szczęśliwa wraz z Saheylu. Pasujecie do siebie: obie jesteście wyjątkowe!

Więcej »

23.03.2023 Pasza Polski Żłób dla Romeo Jak Malowanego

 

     Ale fajnie! Nigdy nie mam szczęścia w takich konkursach, ale mając dużo czasu podczas oczekiwania po nocach na kolejne porody, postanowiłam spróbować. Opisałam historię porodu Romeo Jak Malowanego (Furstenball x Bretton Woods) i wysłałam do firmy Polski Żłób. Udało nam się wygrać paszę dla źrebiąt co cieszy tym bardziej, że zawsze chciałam spróbować produktów tej firmy. Dziękujemy najmocniej wraz z Romeo i już nie możemy doczekać się degustacji :)

Więcej »

21.03.2023 Pierwszy film już na Instagramie

 

     Kto jest ciekawy jak wyglądają kulisy naszej hodowli Koni Jak Malowanych? Chętnie Wam je pokażemy! Zobaczcie jak to u nas wygląda, naszą pracę, konie i rozpoczynający się sezon wyźrebień i zaźrebień. Pierwszy filmik już wylądował na Instargamie. To dopiero przedsmak tego co dla Was szykujemy niemalże codziennie, także koniecznie zacznijcie obserwować profil koniejakmalowane żeby niczego nie przegapić!

Więcej »

18.03.2023 Fotogaleria z pierwszych spacerów Romeo Jak Malowanego

 

     No nie mam szans… Przez tydzień staram się zrobić jakieś zdjęcia w ruchu Romeo Jak Malowanego (Furstenball x Bretton Woods), ale się nie da. Ten źrebak jest ciągle w powietrzu. Wraca na ziemie tylko złapać dwa wdechy i zasuwa dalej. Cały czas w pełnym pędzie, ciagle w brykach, non stop do przodu i w górę. Już nawet jego matka się poddała i spokojnie skubie trawę, podczas gdy Romeo stara się poznać cały świat w mgnieniu oka. Jest niesamowicie silny i wydaje się zupełnie nie męczyć. Dlatego stwierdziłam, że nie ma sensu dalej czatować na choćby dwa kroki kłusa czy cztery galopu na wprost. Dodaję dziś fotogalerię z jego zdjęciami z pierwszych spacerów. Wszystkie foty emanują humorem i pokazują szczęśliwe, zdrowe źrebię, który demonstruje radość życia każdym centymetrem swojego ciała. Jeśli ktokolwiek potrzebuje poprawy humoru lub kopa energetycznego to zapraszam do ich oglądnięcia.

Więcej »

14.03.2023 Fotogaleria z pierwszych spacerów Delightfull Jak Malowanego

 

     Delightfull urodził się w pierwszym od lat marcu, w którym cały Szczecin spowijał biały puch. Śnieg i mróz utrzymywał się parę dni. W naszej stajni wychodzimy jednak z założenia, że konie chowamy jak najbardziej „po końsku”. Całe dnie spędzają na dworze, a w sezonie łąkowym także noce. Nie zważamy na pogodę. Przy źrebiętach owszem, nie puszczamy noworodków od razu na cały dzień w ulewę, ale zalegający śnieg nie był przeszkodą do odbywania pierwszych spacerów. Tak więc po prostu musicie zobaczyć wyjątkowe zdjęcia Delightfull (Don Sarkozy x Totilas) poznającego świat w zimowej aurze. Same w sobie są urocze, a szeroka łysinka ogierka jest jak wisienka na śnieżnym torcie! Wprawne oko dostrzeże na nich także nie mały potencjał ruchowy tego źrebaka. Wszystkie trzy chody zaprezentował już na pierwszym spacerze i wyglądały bardzo obiecująco. Wobec powyższego ogierek jest gotowy do sprzedaży. Zachęcam więc do odwiedzenia także jego zakładki oraz poznania na żywo w naszej stajni.

Więcej »

11.03.2023 Narodziny Romeo Jak Malowanego

 

     We czwartek nad ranem przywitaliśmy kolejne źrebię w naszej stajni. Rozalinda Wood (Bretton Woods) pozazdrościła Twilight i zdecydowała się kilka dni przed terminem, na wydanie na świat swojego synka. Kary ogierek po Furstenball od pierwszych chwil wykazywał się przyjaznym nastawieniem i akceptacją wszystkiego co przy nim robiłyśmy. Gdy tylko stanął na nogi zgodnie stwierdziłyśmy, że jest przepiękny. Rozalinda za to wydawała się szczęśliwa z powrotu do roli mamy, cudownie opiekując się maluchem. Swojego pierwszego syna z tego samego połączenia urodziła 6 lat temu. Dziś Romeo von Furstenball to Mistrz Europy Centralnej w ujeżdżeniu. Dlatego też drugi jej potomek nie mógł nazywać się inaczej jak Romeo. Tym razem jednak z dodatkiem Jak Malowany :) Gratulujemy właścicielom ogierka, którzy zainwestowali w jego zakup, jeszcze w brzuchu matki, podczas Cichoń Foals Auction i zapraszamy wszystkich do fotogalerii z narodzin Romeo Jak Malowanego :)

Więcej »

6.03.2023 Narodziny Delightfull Jak Malowanego

 

     Nareszcie jest! Pierwszy źrebak 2023 przyszedł dziś w nocy na świat! Kazał na siebie czekać tydzień po terminie, a następnie podjął tak szybką decyzję o „ewakuacji”, że Twilight (Totilas) nie zdążyła nawet pokazać, że to dziś. Zero objawów sprawiło, że wpadłam do stajni w ostatniej chwili. Pomogliśmy klacz, która jako pierwiastka nie miała lekko przez dość spore gabaryty synka. Ogierek po Don Sarkozy zaskoczył nas swoją kasztanową maścią, a chwilę potem pokazał, że choć nie wie o co tu chodzi to zamierza twardo stąpać po ziemi. Bardzo silny i mocny chłopak z niego. No i ta łysinka z mlecznymi chrapkami! Takich właśnie słodkich nosków brakowało nam przez ostatnie miesiące. Cieszymy się, że już jesteś Delightfull i czy tego chcesz czy nie to zacałujemy Cię po całości! Obejrzyjcie sami tego słodziaka w fotogalerii z jego narodzin!

Więcej »

4.03.2023 Śląsko - Opolski Czempionat Koni w Radzionkowie Shavalou i Be in love

 

     Dokładnie tydzień temu o tej porze, na ring hali w Radzionkowie, weszły nasze dwie gwiazdy: Shavalou H (So Unique) i Be in love (Bohemian). Obie przebyły bardzo długą drogę żeby wystartować w Śląsko – Opolskim Czempionacie Koni 3 letnich o rodowodach ujeżdżeniowych. Niestety trasa odbiła się na jakości chodów Be in love i wykazywała błędy w takcie. Tak więc zdecydowanie nie był to jej dzień, choć wkraczając na arenie zrobiła ogromne wrażenie na sędziach i publiczności swoją urodą i prezencją. Ostatecznie za dobry wynik uznajemy zajęcie przez nią 4 miejsca. Za to Shavalou zaprezentowała się wspaniale. Została pochwalona za bardzo dobry typ i dużą, naturalną jakość ruchu. Dzięki temu uplasowała się na drugiej pozycji zostając Vice Czempionką. Bardzo dziękujemy za całą pomoc Damianowi Karaśkiewiczowi i całej ekipie Cichoń Dressage, która wspaniale zaopiekowała się naszymi dziewczynami i przedstawiła do prezentacji podczas naszej nieobecności (terminy wyźrebień nie pozwalały nam opuścić stajni). Jednocześnie chciałam pogratulować kolejnego świetnie zorganizowanego przedsięwzięcia w Radzionkowie i podziękować za nagrody. Te, które wróciły z Shavalou do domu absolutnie przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Zobaczcie sami w fotogalerii z tego Czempionatu, do której zapraszam.

Więcej »

5.02.2023 Oczekujemy źrebięcia po Twilight i Don Sarkozy

 

     Chciałabym w najbliższym czasie przybliżyć Wam trochę sylwetki matek i ojców oczekiwanych źrebiąt. Jednocześnie uzupełnię zakładki klaczy hodowlanych o materiały z ubiegłego roku, których nie było okazji nigdy wstawić. Sezon wyźrebień rozpocznie Twilight Jak Malowana (Totilas x San Amour), której termin przypada już 26.02.2023. Klacz ta jest wnuczką mojej najbardziej zasłużonej klaczy La Grande E (Londonderry), która dała już wiele koni startujących w ujeżdżeniu w Niemczech i Polsce, Czempiony Wystaw Hodowlanych źrebiąt i klaczy oraz konie aukcyjne sprzedane z dużymi sukcesami. Jedną z jej najbardziej zasłużonych córek w naszej hodowli jest Starling (San Amour), czyli matka Twilight. Ta Czempionka Klaczy Barzkowickiej Wystawy (2017), zdecydowanie przekazuje swoim źrebiętom dużą urodę, wzrost i dobry ruch. Tak też było w przypadku Twilight, która idąc w jej ślady, w wieku 2 lat również uzyskała tytuł Czempionki Klaczy podczas wystawy w Radzionkowie (2021). Jednakże zdecydowanie widać w niej także duży wpływ genów ojca – Totilasa (Gribaldi). Ten znany, każdemu dresażycie ogier (multimedalista Mistrzostw Niemiec, Europy i Świata), przekazał jej szyję, głowę i wzmocnił akcje zadu. Dał także bardzo dobry charakter i sprawił, że klacz rozpoczęła swoją prace pod siodłem w genialnym stylu i od początku wykazuje ogromną jezdność. Gdy Twilight przyszła na świat nie byliśmy przekonani co z nią dalej zrobić. Zawierzyłam wtedy przeczuciu i nie myliłam się. Mam wrażenie, że źrebięta po Totilasie są jak wino – im starsze tym lepsze :P Ona jest tego doskonałym przykładem i ogromnie się cieszę, że zostanie w tym roku matką w naszym stadzie, a następnie trafi do treningu pod kątem sportowym. Aktualnie jest źrebna młodym ogierem Don Sarkozy (Don Allegro) o cukierkowej prezencji i efektownym ruchu. Mamy więc nadzieję na otwarcie sezonu wyźrebień z przytupem! Zapraszam do obejrzenia jej zakładki oraz śledzenia nowinek na stronie, gdyż jej źrebię będzie przedstawione do sprzedaży.

Więcej »

29.01.2023 Informacje o rezerwacji źrebiąt przed ich narodzeniem

 

     Przypominamy o możliwości rezerwacji większość z planowanych przez nas źrebiąt. W naszej Hodowli jest to możliwe na bardzo korzystnych warunkach. Często pytacie nas jakie są zasady rezerwacji. Klikając „Czytaj więcej” odnajdziecie skrót najważniejszych informacji w tym zakresie. Poniżej przedstawiamy zaktualizowaną listę planowanych źrebiąt. W najbliższych dniach postaramy się też opowiedzieć Wam coś więcej o ich matkach i ojcach.

- ok. 26.02.2023 Twilight Jak Malowana (Totilas) & Don Sarkozy (Don Allegro) – nie do rezerwacji

- ok. 11.03.2023 Rozalinda Wood (Bretton Woods) & Furstenball (Furst Heinrich) - sprzedane

- ok. 16.03.2023 Salinera del Chirone (Salieri) & Dynamic Dream (Dream Boy) – do rezerwacji

- ok. 8.04.2023 Dracarys (Dancier) & secret Escape (Secret) – do rezerwacji

- ok. 30.04.2023 Brix Furstina (Furstenball) & Dream Boy (Vivaldi) – do rezerwacji

- ok. 2.05.2023 embriotransfer Starling (San Amour) & Toto Jr (Totilas) – ogierek do rezerwacji

- ok. 17.05.2023 Samedi Jak Malowana (Sir Donnerhall) & Furst Romancier (Furst Heinrich) – ogierek do rezerwacji

- ok. 23.06.2023 La Grande E (Londonderry) & Vitalis (Vivaldi) – ogierek do rezerwacji

Więcej »

21.01.2023 Salinera del Chirone w naszym stadzie hodowlanym

 

     Tydzień temu, mury stajni Jak Malowanej przestąpiła nasza najnowsza gwiazda: Salinera del Chirone (Salieri x Lungau). Zakupiona została na aukcji, we współpracy z Cichoń Dressage. Wprost nie możemy uwierzyć, że pełna siostra sławnego Salinero (dwukrotny Mistrz Olimpijski spod Anky van Grunsven), już w marcu urodzi na naszej stajni swojego kolejnego potomka. Jest źrebna Dynamic Dream (Dream Boy). Choć aukcja zawsze pozostawia dozę niepewności związaną z brakiem możliwości zobaczenia konia na żywo, to tym razem rzeczywistość zdecydowanie przerosła oczekiwania. Klacz prezentuje się wspaniale. Jest pełna wigoru i zupełnie nie widać po jej kondycji wieku. Dodatkowo, natychmiastowo doskonale dogadała się z koleżanką z padoku i weszla w codzienność, jak gdyby nigdy nic. Jest przeurocza! Musiałam zrobić jej parę zdjęć, które znajdziecie w fotogalerii. Oczywiście tworzę od razu też jej zakładkę wśród klaczy hodowlanych, bo w stado wpisała się już na dobre. Zapraszamy do podziwiania :)

Więcej »

14.01.2023 Koniejakmalowane na Instagramie !

 

     Nareszcie mamy Instagram! Jestem super zadowolona, że wreszcie będzie miejsce do pokazania Wam większej ilości zdjęć. Na stronie umieszczam je tematycznie, Facebook jest aktualnościami, tak więc niech Instagram będzie fotogalerią :) Pozwólcie, że nie będzie tam zbędnego opisu sytuacji, a wyłącznie duża ilość zdjęć, które zasługują w mojej ocenie, na wyeksponowanie. Również takich, które nie pasowały do danych tematów strony bo powstały np. przez przypadek podczas innych sesji. Zacznę od kilku fotek obrazujących po krótce naszą hodowlę. Zapraszam więc Was do obserwowania koniejakmalowane i pozostawienia po sobie śladu pod zdjęciami, żebym miała pewność, że taka forma Wam się podoba.

 

Więcej »

5.01.2023 Podsumowanie roku 2022

 

     Z wielkim entuzjazmem witamy Nowy Rok. Poprzedni był dla nas bardzo udany. Urodziło się 7 źrebiąt i wszystkie znalazły nowe domy. Każde z nich było na swój sposób wyjątkowe, co wiele z nich udowodniło na arenach imprez hodowlanych: Freedom (Finest x Saheylu po San Amour) został Czempionem wystawy Hanowerów w Kunowie, podobnie jak Sweetheart (Secret x Dracarys po Dancier) w Warniku. Zaraz za nią uplasował się Vertigo (Vitalis x Die Fee po Diamond Hit), który na koniec sezonu osiągnął najwyższą cenę podczas Cichoń Foals Auction. Drugą pod względem wysokości cenę wylicytowano za Fluttershy (Furst Zonik x La Grande po Londonderry). Podczas tej samej aukcji sprzedaliśmy także embrion Furstenballa w połączeniu z Rozalindą Wood. Klacz ta została nabyta w maju wraz z Cichoń Dressage i w związku z faktem, że jest matką Romeo von Furstenball (wspaniałe sukcesy w tym roku pod Alekstandrą Szulc) pokładamy w niej ogromne nadzieje. Nie mniej cieszy nas, także wspólny z braćmi Cichoń zakup, pełnej siostry Salinero (Anky van Grunsven) – Salinery del Chiron II, która jest źrebna ogierem Dynamic Dream. Poza nią w tym roku w naszej stajni oźrebi się jeszcze 7 pokrytych klaczy. Jako wisienkę na torcie na koniec sezonu otrzymaliśmy tytuł Czempionki dla rocznej Joy of Life (Jovian x Brix Furstina po Furstenball) podczas wystawy w Sierakowie, gdzie otrzymaliśmy rekordowe dla nas oceny. Wygląda na to, że rośnie nam wspaniały materiał zarówno hodowlany jak i sportowy. Swoją wartość w obu kierunkach potwierdziła w ubiegłym roku klacz Saheylu (San Amour x La Grande po Londonderry), która odkąd odstawiła źrebaka, wspaniale progresuje w treningu u Filipa Poszumskiego. Dzięki wysokiej jezdności, swoją nową rodzinę, znalazła także czteroletnia Dracarys (Dancier x Starling po San Amour). Ojjj... to był zdecydowanie nasz rok! Jednakże nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Z niecierpliwością wyczekujemy nowego przychówku i mamy nadzieję pobić nasz rekord (3 w tym roku) przyznanych przez Związek Hanowerski tytułów „International Gold Medal Foal”. Trzymajcie kciuki! Tym samym zapraszamy serdecznie do przeżywania wraz z nami nadchodzącego sezonu, poprzez obserwacje strony lub spotkania w naszej stajni! Obiecujemy, że pierwsze noworoczne emocje już niebawem :)

Więcej »

14.12.2022 Nowa klacz Salinera II del Chirone

 

     Pamietam mój zachwyt Salinero wiele lat temu… Pamiętam każdy z jego 4 medali Olimpijskich… Pamietam jak katowałam jego przejazdami moich rodziców, którzy nic nie rozumieli z ujeżdżenia… Pamiętam jak bardzo chciałam się do niego zbliżyć: oglądać bez końca, zobaczyć na żywo, jeździć jak Anky van Grunsven, mieć konia takiego jak on. Od niego rozpoczęła się moja pasja do karych, malowanych koni, bo chociaż trochę go przypominały. Minęło wiele lat i choć pojawiło się więcej świetnych koni, a ja już nie chcę być jak Anky, to gdy w zasięgu ręki znalazłam jego „część”, nie mogłam się oprzeć uśpionym od lat marzeniom. Wraz z Cichoń Dressage udało nam się wylicytować na aukcji jego pełną siostrę Salinerę II del Chirone. Radochy nie było końca, Salinera zaczęła pakować się do wyjazdu, a tu jak grom pada informacja, że Salinero odszedł na wiecznie zielone łąki. Wraz z nim odeszło marzenie o zobaczeniu go na żywo, ale została nadzieja na spełnienie nowego. Salinera jest bowiem źrebna ogierem Dynamic Dream już na marzec przyszłego roku. Wraz z przywitaniem jej w mojej stajni rozpoczynamy więc oczekiwania na Dream of Salinero!

Więcej »

4.11.2022 Źrebięta planowane na 2023

 

     Na przyszły rok oczekujemy aż 7 źrebiąt. Listę źrebnych klaczy prezentujemy poniżej. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się bliżej z sylwetkami naszych mamusiek i ich dotychczasowego potomstwa oraz rezerwacji planowanych źrebiąt.

- ok. 26.02.2023 - Twilight Jak Malowana (Totilas) & Don Sarkozy (Don Allegro)

- ok. 11.03.2023 - Rozalinda Wood (Bretton Woods) & Furstenball (Furst Heinrich)

- ok. 8.04.2023 - Dracarys (Dancier) & Secret Escape (Secret)

- ok. 30.04.2023 - Brix Furstina (Furstenball) & Dream Boy (Vivaldi)

- ok. 2.05.2023 - embriotransfer Starling (San Amour) & Toto Jr (Totilas)

- ok. 17.05.2023 - Samedi Jak Malowana (Sir Donnerhall) & Furst Romancier (Furst Heinrich)

- ok. 23.06.2023 - La Grande E (Londonderry) & Vitalis (Vivaldi)

Więcej »

14.09.2022 Wystaw Joy of life w Sierakowie

 

     W weekend Joy of life (Jovian x Furstenball), której jesteśmy współhodowcami wraz z Cichoń Stallions, wygrała klasę klaczek rocznych podczas wystawy w Sierakowie. Nasza Czempionka pokazała się wspaniale i zyskała ogromne uznanie sędziów. Ich oceny zwaliły nas z nóg! 9.5 punktu (na 10 możliwych) za typ, 9.2 za pokrój i 9.2 za kłus. No i oczywiście, z tego miejsca muszę podziękować mojej niezastąpionej Asi, która dbałością o klacz i jej kondycję na co dzień oraz topowym przygotowaniem jej do wystawy, zdobyła na konto Koni Jak Malowanych, naszą rekordową ocenę 9,8 punktu za pielęgnację i prezencję klaczy. Asia jesteś Mistrzem! Jednocześnie na tej samej wystawie spotkaliśmy naszej hodowli Denissitę Jak Malowaną (De Niro Gold x San Amour), która w tej samej klasie zajęła miejsce Vice Czempionki. Jako hodowca pękłam z dumy i ciesze się ogromnie, że moje konie są doceniane przez doświadczone oczy sędziów. A na koniec przypomnę, że Joy of life jest do sprzedania i jeśli ktoś szukał argumentów do jej nabycie, to czy tytuł czempionki, uroda, poprawność, doskonały rodowód, genialne 3 chody i dodane dziś do jej zakładki nowe zdjęcia, to wystarczające potwierdzenie jej jakości? Jak już wygra Olimpiadę to za pewne nie będzie w tak atrakcyjnej cenie! Tak więc serdecznie zapraszamy :)

Więcej »

11.09.2022 Dracarys i Sweetheart Jak Malowana sprzedane!

 

     Anita przyjeżdża do nas regularnie z innego województwa. Dzięki temu nawiązała fajną relację ze swoją klaczką, którą kupiła w zeszłym roku. Podczas mojego urlopu wywiązała się między nami rozmowa na temat zakupu kolejnego źrebaka. Nie byłoby w tym nic trudnego gdyby nie fakt, że mocno zastanawiałam się na sprzedażą Sweetheart, która jako jedyna została z tego rocznika źrebiąt. Klaczka po Secrecie od Dracarys (Dancer) to przecież moja Czempionka z wystawy w Warniku i niepodważalnie modelowe źrebię! Jednak w tak doskonałe ręce nie mogłam się nie zgodzić. Parę dni temu Anita przyjechała do stajni ze swoją zawodniczką Kasią. Kilka chwil później było już jasne. Sweetheart stała się oficjalnie własnością Anity. Jednak to nie był koniec mojej radości. Okazało się, że od jakiegoś czasu, Anita z Kasią rozglądały się także za koniem do jazdy i przyglądały po cichu Dracarys. Tu decyzja też została podjęta w mgnieniu oka. Tak więc jednego dnia matka i córka wygrały wszystko co mogłam dla nich wymarzyć na przyszłość. U Kasi i Anity będą końmi sportowymi chowanymi w bardzo „końskiem stylu życia”. Otoczone opieką, troską i uczuciem. Jestem przekonana, że niczego im w życiu nie zabraknie! Zarówno Dracarys jak i Sweetheart darzę ogromnym sentymentem. Cieszę się, że pozostaną z nami jeszcze do czasu oźrebienia się Dracarys. Z kolei Anicie i Kasi przeogromnie gratuluję wejścia w posiadanie obu Księżniczek. Życzę byście wraz z nimi spełniły wszystkie marzenia, zrealizowały plany i były szczęśliwe. Jestem absolutnie pewna, że obie klacze przyniosą Wam tak samo dużo co mi, radości zarówno w codzienności, jak i na arenach rywalizacji!

Więcej »

8.09.2022 4000 polubień profilu na Facebooku

 

     Wczoraj miałam urodziny. Chciałam ogromnie podziękować wszystkim za pamięć i życzenia. Wasze telefony i wiadomości uświadomiły mi jak wiele z mojego życia zbudowały Konie Jak Malowane. Dały mi największe „bogactwo” - Was! Dzięki nim spotkałam na swojej drodze spore grono cudownych, wspierających osób, które z biegiem czasu stało się mi bardzo bliskie. Po całej Polsce i za granicą, rozsiani są nabywcy moich koni, z którymi w większości wciąż mam kontakt, inni hodowcy, których widzę parę razy w roku, ale uwielbiam czas spędzany w ich towarzystwie, współpracownicy i przyjaciele, bez których nie nabyłabym albo nie stworzyła większości z moich koni. Dziękuję, że mam Was wszystkich przy sobie! Jesteście najlepsi!!! Dziękuję też za prezent, który otrzymałam od grupy kibicującej Koniom Jak Malowanym na Facebooku. Od dziś jest Was aż 4000 co jest dla mnie wspaniałą motywacją! Z taką ekipą mogę zaczynać kolejny rok życia i stawiać czoła następnym wyzwaniom czekającym na arenie hodowlanej oraz (mam nadzieję) sportowej! Dziękuję!!!

Agata Fornalska

Więcej »

6.09.2022 Zakładka z sukcesami naszej hodowli

 

     Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi skończył się nasz urlop. W tym roku najdłuższy w życiu i zdecydowanie jeden z najbardziej zasłużonych. Podczas sezonu udało się wypracować wraz z całą ekipą Koni Jak Malowanych wspaniałe sukcesy. Był to zdecydowanie jeden z najlepszych roków w historii hodowli. 7 szczęśliwie przywitanych na świecie źrebiąt, wspaniali nowi właściciele dla całej siódemki, 7 pokrytych na przyszły rok klaczy i 7 sukcesów naszej hodowli podczas wystaw źrebiąt (2 Czempiony, 1 Vice Czempion, 1 II-Vice Czempion, 3 Hanowerskie tytuły International Gold Medal), a do tego 7 godzin jazdy na aukcje do Radzionkowa zaowocowała uzyskaniem przez nasze źrebięta, najwyższych cen tej imprezy oraz sprzedażą embrionu Rozalindy Wood, który przyjdzie na świat w przyszłym roku. Od dziś obstawiamy liczbę 7 jako naszą szczęśliwą i ruszamy dalej z kopyta. W najbliższy weekend ostatnia impreza hodowlana tego roku więc trzymajcie kciuki za naszą klacz, której przydzielono już numer 47 :) Tymczasem zostawiam Was z niepublikowanymi jeszcze zdjęciami autorstwa Wiktorii Rożnowskiej z Fluttershy i Vertigo oraz ich nowym właścicielami, które pełne pozytywnej energii, napędzają nas do dalszego działania! Jednocześnie zapraszam do odwiedzenia zakładki z naszymi sukcesami gdzie jest ich dużo więcej!

Więcej »

19.08.2022 Rezultaty naszych koni podczas Cichoń Foals Auction

 

     Dokładnie tydzień temu ruszyliśmy z naszą Fluttershy (Furst Zonik) i Vertigo (Vitalis) oraz ich mamami do Radzionkowa. W sobotę, chwilę po godzinie 20 na arenę, dziarsko wbiegł Vertigo, otwierając aukcję z numerem 1. Udowodnił, że nie bez powodu został mu przyznany właśnie ten numer. Szybko osiągnął cenę, która później okazała się najwyższą ze wszystkich. Czekoladowy ogierek trafił w dobrze znane nam ręce, które zapewnią mu doskonały rozwój i z pewnością dobrze wykorzystają jego potencjał. W drugiej połowie aukcji natomiast Fluttershy uzyskała drugą w kolejności cenę i już niedługo zamieszka w rodzinnej stajni cudownej grupy ludzi, od których empatia i pasja do koni biła na kilometr. Największe gratulację należą się jej nowej właścicielce Adzie, która dostrzegła jej potencjał. Jestem przekonana, że klaczka odda jej wszystko z nawiązką. Natomiast za wisienkę na torcie aukcji uznaję fakt, że embrion będący wynikiem połączenia naszej Rozalindy Wood (Bretton Woods) i ogiera Furstenball, który będzie pełnym rodzeństwem dla wyśmienitego Romeo von Furstenball (mistrz Europy Centralnej pod A. Szulc) także przypadł do gustu kilku klientom. Ostatecznie przyszłe źrebię stało się własnością Pana, który w zeszłym roku nabył jedno z naszych topowych źrebiąt. Dziękujemy bardzo za tak duże docenienie jakości naszych koni i połączeń hodowlanych! Nie raz podczas aukcji usłyszałam, że te nasze konie to faktycznie „jak malowane”. I to przyprawia mnie największa radochą i dumą!

Więcej »

10.08.2022 Vertigo do sprzedania podczas Cichoń Foals Auction

 

     Za pozwoleniem organizatora dodaję dziś przepiękne zdjęcia i film z Vertigo wykonane na potrzeby aukcji Cichoń Foals, w której weźmie udział już w najbliższą sobotę, w Radzionkowie. Vertigo (Vitalis x Diamond Hit) to czekoladowo umaszczony ogierek o dużym potencjale i doskonałym pochodzeniu. Jego ojciec – Vitalis to ogier słynący z przekazywania ogromnej jezdności i predyspozycji do ujeżdżenia. Jego jakość potwierdzają liczne sukcesy tj zdobycie tytułu Czempiona USA, wygranie Pavo Cup czy Burg Pokal, jak i chociażby zwycięstwo konkursu Ogiera Roku podczas Mistrzostw Świata w Ermelo. Z kolei matka Vertigo, klacz Die Fee jest córką sławnego Diamond Hita, który wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Niemiec i Świata. Był także Oldenburskim Ogierem Roku 2005 i aż do 2012 roku startował z sukcesami na poziomie GP. Z kolei babka Vertigo to pełna siostra ogiera Sandro Song, a prababka dała też min. ogiera Shalom oraz matki wziętych reproduktorów np. All Day Long, z której linii wywodzi się Lord Lancer, La Calido czy Don Diarado. San Vertigo pomimo dopiero 3 miesięcy został już dostrzeżony zarówno przez Związek Hanowerski, który przyznał mu tytuł International Gold Medal Foal, jak i podczas Czempionatu w Warniku, gdzie z notą 8,9 pkt za ruch został Vice Czempionem. Wszystkie te informacje razem, tworzą niepodważalną obietnice wspaniałego kompana na największe czworoboki. Vertigo to prawdziwy rarytas więc nawet najbardziej wymagających zapraszam do zapoznania się z jego zakładką na naszej stronie, linkiem do licytacji aukcji on-line (kliknij "Czytaj więcej") oraz przyjrzenia mu się z bliska już w sobotę w Radzionkowie!

Więcej »

8.08.2022 Źrebię Rozalindy do sprzedania podczas Cichoń Foals Auction

 

     Pozwolą sobie dziś zacytować post Cichoń Dressage bo w tym, absolutnie wypasionym przypadku, nie ma nic więcej do dodania:

"Ile raz oglądając przejazdy wybitnych koni na czworobokach czy parkurach myślimy sobie „co ja bym dał, żeby mieć takiego mieć…”

Już w ten weekend najlepsza okazja by spełnić swoje marzenia - w stawce Cichoń Foals Auction znalazł się bowiem wyjątkowy embrion - pełne rodzeństwo znanego ze startów pod A. Szulc ogiera Romeo von Furstenball, który w zeszłym roku z notami sięgającymi 9 pkt został Mistrzem Polski Młodych Koni, a w tym sezonie sięgnął po tytuł Mistrza Europy Centralnej na CDIYH w Budapeszcie i zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata!

Po 6 latach genialne połączenie słynącego z wybitnej jezdności ogiera Fürstenball i klaczy Rozalinda Wood (Bretton Woods x Christ) zostało powtórzone, a przyszły brat / siostra Romeo weźmie udział w licytacji w dniach 13 sierpnia."

Link do aukcji klikając „Czytaj więcej”.

Więcej »

7.08.2022 Fluttershy do sprzedania podczas Cichoń Foals Auction

 

     Już 13.08.2022 odbędzie się kolejna edycja aukcji Cichoń Foals. Mam dla Was dobrą wiadomość! Zaprezentujemy na niej, do tej pory nie oferowaną do sprzedaży, klaczkę Fluttershy Jak Malowaną (Furst Zonik po Furstenball). Jest to pierwsza córka mojej najbardziej zasłużonej w hodowli klaczy La Grande E (Londonderry), którą wystawiamy na sprzedaż. Wszystkie jej siostry do tej pory wzbogacały nasze stado hodowlane. Klaczka jest więc gwarantem doskonałego materiału hodowlanego i kipiącego potencjału ujeżdżeniowego. Potwierdzenie tego znajdujemy w pozostałym potomstwie La Grande, wśród którego znajdziemy finalistów Mistrzostw Polski Młodych Koni, medalistów Mistrzostw Polski, konie startujące na poziomie klasy S w Niemczech, liczne czempiony wystaw hodowlanych wśród klaczy i źrebiąt oraz zdobywców tytułów International Gold Medal Foal. Sama Fluttershy podąża od początku śladami starszego rodzeństwa bo już w wieku miesiąca zdobyła „premię” Hanowerskiego Związku i stanęła na podium wystawy w Kunowie. Jeśli ktoś szuka więc wysokiego (min 172cm) konia, w bardzo nowoczesnym typie, o dużym potencjale ruchowym i doskonałych genach to widzimy się w Radzionkowie już niebawem. Zapraszam do zapoznania się z nią bliżej w jej zakładce gdzie są nowe zdjęcia i film (autorstwa Katarzyny Wiszowaty, na potrzeby aukcji) oraz do odwiedzenia platformy aukcyjnej gdzie można brać udział w licytacji Fluttershy z każdego miejsca na świecie. Niezbędna linki znajdziecie klikając „Czytaj więcej”

Więcej »
<< poprzednie 12345678910...23 następne >>
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel