20.07.2022 Zdjęcia i filmy z wystawy w Kunowie Fluttershy

 

     Fluttershy (Furst Zonik x Londonderry) niedawno skończyła miesiąc. Zgodnie z moją tradycją powinnam wykonać jej fotogalerię w tym wieku. Jednak tak szczególny źrebak jak ona, wymaga równie szczególnej oprawy. Dzięki doskonałej organizacji Dni Hanowerskich w Kunowie otrzymałam nie tylko złoty medal i puchar za osiągnięcia Fluttershy, ale także zdjęcia i filmy z nią w roli głównej. Zapraszam do jej zakładki.

Więcej »

18.07.2022 Dni Hanowerskie w Kunowie dla Freedom i Fluttershy

 

     MAMY KOLEJNE CZEMPIONY! W ostatni weekend, podczas dni Hanowerskich w Kunowie, przedstawiciele Zwiazku Hanowerskiego z Niemiec jednogłośnie uznali naszego Freedoma Jak Malowanego (Finest od Saheylu po San Amour) za czempiona ogierków ujeżdżeniowych. Przy bardzo pochlebnych opiniach otrzymał także tytuł „International Gold Medal Foal”. Podobnie zresztą jak jego młodsza „ciotka” Fluttershy Jak Malowana (Furst Zonik od La Grande po Londonderry, która jest także babcią wspomnianego wcześniej Freedoma), która poza zdobyciem tytułu, została także IIvice czempionką wśród klaczek ujeżdżeniowych. Jestem przeogromnie dumna z tej mojej końskiej rodzinki. Linia La Grande znów udowodniła swój wysoki poziom, a do tego zachowywała się wzorowo. Nie mogę być szczęśliwsza jako hodowca, mając takie stadko czempionów!
     Z tego miejsca chciałabym jeszcze ogromnie podziękować całej ekipie z Kunowa, z Martą na czele, za TOP przygotowanie imprezy! Mojej najwspanialszej Joanna Patorska za całą pomoc i opiekę nad końmi oraz Panu Łukasz Słaby za przemiłe słowa, które usłyszałam otrzymując nagrodę w postaci kuponu na stanówkę w Gestut Bonhomme. DZIĘKUJĘ!
Więcej »

11.07.2022 Rocznik 2018 - aktualizacja zakładek Saheylu i Dracarys - NA SPRZEDAŻ !

 

     Czas rocznikowi 2018 poleciał tak szybko, że nawet nie zauważyłam kiedy same stały się matkami. Saheylu (San Amour x Londonderry) i Dracarys (Dancier x San Amour) bardzo dorosły przez ostatni rok. Wypiękniały i okazały się cudownymi mami, które przekazały po sobie wszystko na czym nam zależało. Saheylu urodziła Freedoma (Finest), który choć bardzo delikatny zachwycił nas od pierwszych chwil. Ruchowo przerósł nasze oczekiwania i urodą powalił na kolana. Szybko też znalazł nowy dom. Dzięki temu jego mama już we wrześniu wróci do pracy pod siodłem. Chcielibyśmy by pokazała się trochę w sporcie i na koniec przyszłego roku również poszukała odpowiedniego zawodnika dla siebie. Tymczasem Dracarys urodziła nam w tym roku przepiękną klaczkę Sweetheart (Secret), która mamy nadzieję w przyszłości wcielić w nasze stado hodowlane. Z kolei bardzo korciło nas by Dracarys dała jeszcze jedno źrebię. Została więc pokryta ogierem Secret Escape (Secret). Jednak musimy zrewidować nasze plany ze względu na brak miejsca w stajni i dziś przedstawiamy Dracarys oficjalnie do sprzedaży. Klacz jest w 100% zdrowa (przed rozpoczęciem pracy pod siodłem TUV 1), zajeżdżona (3 chody, pracowała rok temu przez ok 3 miesiące), mega jezdna, grzeczna i odważna. A do tego poprawna i super chwytająca za oko. Polecam ją bardzo osobom, które chciałyby w przyszłości startować na koniu super pewnym, równym i łatwym do jazdy, a jednocześnie wraz z nim podnosić swoje kwalifikacje. Szczególnie zachęcam wszystkie Panie i młodzież, szukające w koniu wygody i poczucia bezpieczeństwa. Jako ekstra dodatek, traktować można w jej wypadku, niemalże gwarancje, pięknego, przyszłorocznego źrebięcia, o bardzo dobrych chodach. To brzmi jak 2 w 1 ;P. Jednakże jeśli ktoś nie czuje się dobrze w temacie hodowli to jesteśmy w stanie negocjować warunki jej sprzedaży na wiele wariantów. Zapraszamy do oglądnięcia zakładek Dracarys i Saheylu wzbogaconych o nowe materiały.

Więcej »

9.07.2022 Rocznik 2019 - fotogaleria z Samedi Jak Malowaną - źrebna na 2023

 

     Rocznik 2019 to chyba najlepszy rocznik w historii naszej hodowli. Każde ze źrebiąt prezentowało ponadprzeciętny poziom i szybko znalazło nowych właścicieli. Dansitano (Dancier Gold x San Amour) znalazł kochające i bardzo ambitne ręce pod Poznaniem, Firefly (Fursten Look x Sandro Hit) trafiła do hodowli na Słowacji, Quaris (Quaterback x Londonderry) jest w posiadaniu czołowego Polskiego zawodnika, a Tassimo (Totilas x Metall) zaczyna prace pod siodłem w Anglii. W naszym stadzie zostały dwie cudowne klaczki: Samedi (Sir Donnerhall x Diamond Hit) i Twilight (Totilas x San Amour). Obie szybko udowodniły swoją wartość na czempionatach hodowlanych. Twilight opisywaliśmy niedawno, informując o jej źrebności ogierem Don Sarkozy i wcielając ją w stado hodowlane. Dzisiaj czas na drugą gwiazdę: Samedi. Prezentujemy fotogalerię z nią w wieku 3 lat i zapraszamy do podziwiania naszego skarbu na filmie w jej zakładce. Narazie nie planujemy jej sprzedaży gdyż jest źrebna ogierem Furst Romancier (Furst Heinrich x Romancier). Już nie możemy się doczekać kolejnego pokolenia z linii Die Fee (Diamond Hit). Oby kolejny rocznik okazał się równie udany jak 2019!!!

Więcej »

7.07.2022 Rocznik 2020 - fotogaleria z pięknie dorastającą Shavalou H - NA SPRZEDAŻ !

 

     Na wiosnę prezentowaliśmy Wam klacz Shavalou H (So Unique x Hohenstein), którą jako kolejną z rocznika 2020 przedstawiliśmy do sprzedaży. Jednak nie mogę się oprzeć by nie pokazać Wam jak wspaniale rozwinęła się od tego momentu! Dodaję więc film do jej zakłądkii oraz zdjęcia do fotogalerii. Mimo tak krótkiego czasu bardzo dojrzała, urosła, stała się jeszcze bardziej żeńska. Jest absolutnie PRZEPIĘKNA!!! Zachwyca dosłownie każdego kto koło niej przechodzi. Myślę, że ta nieprzeciętna prezencja to dodatkowa kropka nad „i” do podbijania nawet największych czworoboków. Uważam jednak, że klacz sprawdzi się zarówno w sporcie jak i w hodowli ze względu na doskonałe pochodzenia. Jej ojciec - So Unique, to zwycięzca Bundeschampionatu i Mistrzostw Świata Młodych Koni wśród 4ro latków. Niedawno zmienił właściciela i będzie teraz dosiadany przez samą Isabell Werth. Z kolei matka Shavalou – Scala Roma, pochodzi z linii matecznej, która może pochwalić się wieloma końmi chodzącymi konkursy GP (np. Dannemann, Remise), uznanymi ogierami (np. Sponeck, Steinburg) oraz uczestnikami wyselekcjonowanych aukcji. Sama Shavalou jest koniem o dużych walorach ruchowych, magnetyzującej urodzie i uroczym charakterze. Myślę, że jeśli ktoś szuka prawdziwego diamenciku to Shavalou zdecydowanie nim jest. Czeka tylko na oszlifowanie, a następnie powiększenie półeczki na wygrane trofea z wystaw i zawodów, bo taki koń będzie potrzebował bardzo dużo miejsca na niej ;)

Więcej »

5.07.2022 Totally Perfect sprzedany !

 

     Pole znam już wiele lat i nie raz nasze ścieżki się krzyżowały. Nigdy jednak nie spodziewałam się, że będę mogła spełnić jej marzenie jednym z moich koni. Gdy do mnie napisała wymieniła dwa ogierki, które ją „przyciągają”. Zanim dotarła, jeden z nich został już sprzedany. Zupełnie nie zbiło jej to z tropu. Doskonale wiedziała, że tak właśnie miało być. Żaden inny źrebak jej nie interesował, pomaszerowała prosto do boksu Totally Perfect (Total McLaren x Furstenball). Rzadko spotykam tak zdecydowanych, konkretnych i dobrze wiedzących czego chcą, klientów. Pola chciała Totally Perfecta i koniec! Tak więc kilka chwil później było już wszystko jasne: marzenie stało się rzeczywistością, a Pola z ogromnym uśmiechem mogła dać buziaka nowemu członkowi swojej rodziny! Wspaniale! Zupełnie nie wiem jak ona to zrobiła, ale gdybym miała ze wszystkich tegorocznych źrebiąt wybrać najbardziej odpowiedniego dla niej, to byłby to właśnie Totalek. Oni po prostu do siebie pasują! Strasznie lubię takie historie, które tak szczęśliwie się kończą, a właściwie zaczynają :) Życzę im by spełnili razem jeszcze nie jedno marzenie, a Tobie Pola, by każdy dzień spędzony z Totally Perfect był tak wyjątkowy jak to przeczucie, które Cie do niego doprowadziło. Trzymam kciuki za Was i ogłaszam się już dziś, największa fanką tej pary!

Więcej »

3.07.2022 Rocznik 2020 - fotogaleria z dwu letnią Be in love

 

     Be in love to moje spełnienie marzeń. Nie jest na sprzedaż i nie planuję, żeby była. Jest moim prezentem od męża, a prezentów się nie przekazuje dalej. Może być jaka chce, a ja i tak mam różowe okulary patrząc na nią, więc nie jestem zupełnie obiektywna przy jej ocenie. Ale spróbuję! Cudowny typ, tak żeński, że bardziej się nie da. Długie, malowane i bardzo szlachetne nóżki. Filigranowa główka, pięknie połączona z wysoko osadzoną, okrągłą szyjką. Jak mam się przyczepić to może troszkę grzbiet bym „wyrównała”, ale co tu oceniać w tym momencie wzrostu. Rusza się nieprzeciętnie: bardzo dynamicznie, z dużą siłą napędową od zaangażowanego zadu, a co za tym idzie mocno pod górkę. Nie można też pominąć jej bardzo przyjacielskiego nastawienia. Super charakter i duża kontaktowość sprawia, że nie mogę się doczekać każdego spotkania z nią. W mojej ocenie już wygrała wszystko! Z miejsca stała się mistrzynią z moich snów i zdobywczynią szczytów marzeń! Dużo radości sprawiło mi tworzenie dzisiejszej fotogalerii z jej 2 lat oraz filmu do zakładki. Chętnie posłucham Waszej opinii na jej temat, choć pewnie „nie ściągnę różowych okularów”. Serce nie sługa… Be in love!

Więcej »

1.07.2022 Fotogaleria z miesięcznym Vertigo Jak Malowanym - NA SPRZEDAŻ !

 

     W międzyczasie nawet nie zauważyłam kiedy nasz gigantyczny synek Vitalisa i Die Fee (Diamond Hit) skończył miesiąc. Szybko więc dodaję jego nową fotogalerię ze zdjęciami, a w związku z tym, że ogierek jest na sprzedaż, także film do jego zakładki. Zrobienie sesji z nim trwało zaledwie parę minut. Chłopak prezentuje się świetnie i super pokazuje w ruchu mimo tak młodego wieku oraz sporych gabarytów (oj, będzie z niego kawał konia!). Jest bardzo równy, aktywny i energiczny. Do tego super zaczepialski i szukający towarzystwa do zabawy. Osobiście uważam, że wyrośnie na konia z dużymi perspektywami do sportu, o świetnej prezencji i doskonałej głowie. Vertigo pochodzi z linii matecznej, która już pozostawiła po sobie nieprzeciętne potomstwo w naszej hodowli, jak chociażby zeszłoroczną Czempionkę źrebiąt Hanowerskich, zdobywczynię tytułu International Gold Medal Foal oraz Superczempionkę wystawy koni Hanowerskich w Kunowie – klaczkę Bonjour Cherie (Callahos Benicio). Do tego jego babka to pełna siostra ogiera Sandro Song i półsiostra Shalom oraz klaczy All day Long, z której wywodzi się Lord Lancer, La Calido, Don Diarado czy Locorotondo. Vertigo więc jest niemal „skazany na sukces” i potrzebuje wyłącznie, by ktoś otoczył go troską, pozwalając rozwinąć skrzydła gdy dorośnie. Strasznie chciałabym by trafił w najlepsze ręce jakie tylko są możliwe, bo jestem niemal pewna, że ogierek odda całe serce każdemu, kto poświeci mu choć odrobinę uwagi i troski. Zachęcam do poznania go na żywo, a sami się przekonacie o czym mówię!

Więcej »

29.06.2022 Tangelo Jak Malowany sprzedany !

 

     Pokazałam 3 ogierki, jeden po drugim. „Który jest najlepszy?” - padło pytanie. Moja odpowiedź: „Nie wiem, są różne, w różnych typach, o różnej mechanice, a każdy ma coś w sobie i czymś się wyróżnia. Myślę, że najlepszy DLA CIEBIE będzie ten, który Ci się najbardziej podoba bo to oznacza, że będziesz z niego najbardziej zadowolona”. Dzień później znów ja: „No to który?”. Odpowiedź zainteresowanej: „Ten, który od początku podobał mi się najbardziej!”. I tak nasz czekoladowy chłopiec Tangelo (embriotransfer Total Hope x Londonderry) wpadł i został na stałe w oku Mai Polikowskiej. Bardziej szczęśliwsza być nie mogę bo Maja poza tym, że jest wspaniałym trenerem, jeźdźcem i właścicielem stajni, to w dodatku nie raz odegrała bardzo ważną rolę w moim życiu jako cudowna osoba. Tak więc to zaszczyt, że teraz ja mogłam zrobić coś dla niej i mam nadzieję, że ten „element” również odegra kiedyś ważną rolę w karierze jej lub jej dzieciaków! Trzymam kciuk za największe czworoboki Maja, Dyziek i Florka, w słodkim towarzystwie czekoladowego Tangelo!!!

Więcej »

27.06.2022 Rocznik 2020 - Next to me Jak Malowana - NA SPRZEDAŻ !

 

     W 2020 roku mieliśmy tylko 2 źrebaki. Next to me Jak Malowana (Negro x Sandro Hit) miała z nami zostać jako następczyni swojej matki Toccaty, która sprzedaliśmy w zeszłym roku. Jednakże w związku z koniecznością zmniejszenia liczby koni w naszej stajni, dziś przedstawiamy także jej ofertę sprzedażową. Next jest niewielką klaczą o ogromnym serduchu. Doskonale nada się dla młodzieży, kobiet i miłośników spędzania wolnego czasu z wiernym przyjacielem przy boku. Next jest jak przytulanka i do tego bardzo odważna więc nic nie jest dla niej niewykonalne, a człowiek czuje się przy niej bezpiecznie. Myślę, że odnajdzie się doskonale jako partner sportu młodzieży i dzieci lub konik ambitnej rekreacji czy małego sportu. Oczywiście nie można zapominać o jej doskonałym pochodzeniu, które daje także możliwości hodowlane. Zapraszamy do jej fotogalerii w wieku 2 lat i zakładki z filmem w ruchu.

Więcej »

25.06.2022 Tullamore Jak Malowany sprzedany !

 

     Na początku kończącego się tygodnia, nasz cukierkowy ogierek Tullamore Jak Malowany (embriotransfer Totilas x San Amour) znalazł nową właścicielkę. Trafił w idealnie dobrane ręce Anny Mierzwińskiej, która jako jedna z czołowych Polskich zawodniczek, z pewnością wykorzysta jego potencjał. Jest nam ogromnie miło, że nasze źrebięta przypadły Ani do gust i trzymamy kciuki z całych sił, za stworzenie idealnej pary, na dużych czworobokach wraz z Tullamore! Dodałam dziś też fotogalerię z tym przystojniakiem w wieku miesiąca oraz uzupełniłam jego zakładkę, by został uwieczniony w „kartach hodowli”. Jednak takich źrebiąt jak Tullamore się nie zapomina, a i one nie dają o sobie zapomnieć w przyszłości, przynosząc ogrom radochy i dumy! A skoro trafił w tak doskonałe ręce to jestem tego bardziej niż pewna!!!

Więcej »

23.06.2022 Rocznik 2021 - Fotogaleria Bonjour Cherie i Dni Hanowerskich w Kunowie

 

     W ostatnim poście wspominaliśmy nasz rocznik 2021. Widnieje w nim także klaczka Bonjour Cherie Jak Malowana (Calahos Benicio x Diamond Hit). Nasza zeszłoroczna Czempionka wśród źrebiąt Hanowerskich oraz Superczempionka całej wystawy koni Hanowerskich w Kunowie. W tym roku więc stała się „reklamówką” tego wydarzenia, na które serdecznie Was wszystkich zapraszam (poniżej link do tego wydarzenia klikając "Czytaj więcej"). My oczywiście będziemy! A jako wisienkę na torcie pokazujemy Wam dzisiaj fotogalerie z roczną, fenomenalną Bonjour Cherie oraz jej aktualny film w zakładce.

Więcej »

21.06.2022 Rocznik 2021 - Joy of life NA SPRZEDAŻ !

 

     Wśród rocznika 2021, na sprzedaż została nam wybitna klaczka Joy of life (Jovian x Furstenball). Klacz, której nie brakuje niczego! Jest piękna, wysoka i przesympatyczna. Będzie doskonałą parą do dużego sportu, wspaniałym kompanem wspólnie spędzanego czasu jak i wyśmienitą klaczą hodowlaną. Czego chcieć więcej? Może niższej ceny? Jednakże tej jakości nie widzi się co dzień więc uważamy, że jest ona absolutnie adekwatna do drzemiącego w niej potencjału. A w tajemnicy Wam powiem, że nie będziemy płakać jeśli zostanie z nami na dłużej ;P Zapraszamy do fotogalerii z roczną Joy of life jak i jej zakładki sprzedażowej.

Więcej »

19.06.2022 Źrebięta z rocznika 2022 NA SPRZEDAŻ !

 

     Wszystkie źrebięta są już na świecie więc przedstawiamy listę maluchów na sprzedaż:

* Totally Perfect – 11.03.22 – ogierek - Total McLaren x Furstenball x Welt Hit

* Tangelo Jak Malowany – 20.04.22 – ogierek - Total Hope x Londonderry x Weltmeyer

* Tullamore Jak Malowany – 11.05.22 – ogierek - Totilas x San Amour x Londonderry

* Vertigo Jak Malowany – 31.05.22 – ogierek - Vitalis x Diamond Hit x Sandro

Więcej informacji o nich oraz materiały znajdują się w ich zakładkach. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod 503622626.

Ps. Wszystkie zakładki zostały zaktualizowane i zaopatrzone w kompletne rodowody. Przepraszamy za mały błąd, który wkradł się ostatnio w dane Tullamore i Tangelo, już poprawione!

Więcej »

17.06.2022 Pierwszy spacer Fluttershy Jak Malowanej

 

     Śpieszę z dodaniem fotogalerii z pierwszego spacerku Fluttershy (Furst Zonik po Furstenball), który odbył się tydzień temu. Klaczka jest super! Mega nowoczesna w typie, długonożna i żeńska. Do tego rusza się jak mała sprężynka co dobrze rokuje na przyszłość. Jest w niej coś szczególnego co przyciągnęło ogromny uśmiech na moją twarz. Chyba dałam się zauroczyć kolejnej córce Grande (Londonderry)...

Więcej »

15.06.2022 Narodziny Fluttershy Jak Malowanej

 

     Jestem na ciągłym niedoczasie :) Dlatego spieszę z informacją, że prawie tydzień temu, ostatnie z 7 źrebiąt zameldowało się zdrowo na świecie. La Grande (Londonderry) czekała na nas cały dzień. Musiałyśmy zawieść inną klacz na embriotransfer do kliniki i wracając, obserwując kamerki, już wiedziałyśmy co wydarzy się wieczorem. Po zaparkowaniu auta pod stajnią od razu pospiesznie skierowałyśmy się do boksu. Grande spojrzała na nas, zakręciła jedno kółko po boksie i położyła się do porodu. Chwilę później na słomie leżała cudna córeczka ogiera Furst Zonik (Furstenball x Zonik). Dziewczynka okazała się niezwykle delikatna, subtelnej budowy i bardzo żeńskiej urody. Odrazu skojarzyła mi się ze słodką, bardzo empatyczną bohaterką „My Little Pony”, Fluttershy. Niebywale się cieszę, że moja ukochana La Grande, mająca już 18 lat, tak dobrze sobie poradziła. W sumie urodziła już u mnie 10 źrebiąt, a ostatnie 2 lata przyniosły 3 maluchy z embriotransferów. Mam więc nadzieję, że Fluttershy będzie jej kolejną, doskonałą następczynią w moim stadzie hodowlanym. Zapraszam Was do fotogalerii z jej pierwszych minut na świecie :)

Więcej »

13.06.2022 Pierwsze spacery Vertigo Jak Malowanego

 

     Źrebię po Vitalis od Die Fee (Diamond Hit) ma już prawie 2 tygodnie, jednak przez moją nieobecność urlopową, zobaczyłam go na żywo dopiero całkiem niedawno. No i dostrzegłam dokładnie to czego się spodziewałam: ogierek w charakterystycznym dla Vitalisa typie, solidnej budowy, o mocnym ruchu, z którego wyróżnia się bardzo galop „płynący przez cały grzbiet” oraz mega obszerny stęp. I do tego kasztanek jest przeuroczym miziakiem, który aż się prosi o atencję. Chodzi za człowiekiem bardziej niż za mamą i w bardzo subtelny sposób zaprasza do wspólnego drapania. Jedyne co mnie zaskoczyło to jego gigantyczne rozmiary! Jest ogromny! Zdecydowanie jest to największe źrebię od Die Fee i jedno z największych jakie urodziły się w mojej hodowli. Myślałam długo o imieniu dla tego „chłopca z placu Pigalle” (kto nie wie o co chodzi niech przeczyta wcześniejsze posty). Nie mogłam nic wymyślić… Cudny kasztanek tymczasem zawrócił mi w głowie na dobre, ciągłe myślenie o imieniu dla niego powodowało zawroty głowy, a wszystko to razem zawracało mi głowę tak mocno, że nie mogłam się na niczym skupić :D No i tak powstał Vertigo Jak Malowany, z francuskiego (no nie mogło być w innym języku) „zawrót głowy” :D Oglądnijcie fotogalerię z jego spacerów po placu i jeśli Wam Vertigo zawrócił w głowie tak jak mi, to zapraszam do kontaktu gdyż jest przedstawiony do sprzedaży.

Więcej »

7.06.2022 Miesiąc Tangelo Jak Malowanego

 

     Po powrocie z przedłużonego Dnia Dziecka we Francji, szybko zabrałam się za przegląd koni. Na pierwszy ogień źrebaczki i zaległa fotogaleria z Tangelo Jak Malowanym w wieku miesiąca. Potomek odnoszącego aktualnie ogromne sukcesy w sporcie, ogiera Total Hope (Totilas) jest do niego niezwykle podobny. To bardzo charakteryzuje jego matkę, La Grande E (Londonderry), że wszystkie jej źrebięta, większość cech eksterierowych, ruchowych dziedziczą po ojcu. Ona sama za to dokłada każdemu wzrostu (wszystkie źrebięta od 170 do 178cm) i cudownego charakteru. Lepszej klaczy hodowlanej nie mogłam sobie wymarzyć. Tangelo zdziwił mnie jednak swoim umaszczeniem, gdyż wszystkie dzieci Grande w łączeniu z karym ojcem dziedziczyły jego kolor. W przypadku Tangelo kasztanowa maść nie miała być końcem moich zaskoczeń, bo choć w fotogalerii (wykonanej jeszcze przed moim wyjazdem) tego nie widać, to aktualnie kazało się, że będzie pięknie, ciemno czekoladowy. A kto lubi czekoladę to nadmienię, że Tangelo jest przedstawiony do sprzedaży i na pewno bardzo osłodzi życie nowemu właścicielowi.

Więcej »

1.06.2022 Narodziny Vertigo Jak Malowanego

 

     „Najlepsze kasztany są z placu Pigalle”. A u nas właśnie taki się urodził! Jednak w tym roku obiecałam dzieciom, że zabiorę je do Francji na Dzień Dziecka. I tak właśnie przywitałam kasztanowe źrebię od Die Fee (Diamond Hit) po Vitalisie, w centrum Paryża. Zostawię Was więc tylko z fotorelacja z kamerki (przebieg porodu krok po kroku po kliknięciu "czytaj więcej") i dodam tylko, że ogierek oraz jego mama mają się wyśmienicie. Są pod najwspanialszą opieką, niezastąpionej Asi, której z tego miejsca DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO!!! A sąsiadowi Jarkowi za szybką akcję pomocy w urodzeniu największego z kasztanów jaki „plac Pigalle widział”!

Więcej »

27.05.2022 I Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Warniku

 

     We wspólnej inicjatywie Verso la Natura, Zachodniopomorskiego Związku Hodowców Koni oraz naszej, stworzyliśmy wydarzenie hodowlane, które pozwoli hodowcom zaprezentować swoje konie podczas imprezy na najwyższym poziomie. Już 24.07.2022 odbędzie się I Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Warniku. Zaprezentować może się każdy hodowca źrebiąt ujeżdżeniowych, skokowych czy klaczy powyżej 3 lat. W tym samym czasie odbędą się także Czempionaty w skokach luzem dla rocznika 2019 i 2020. Dzięki naszym sponsorom (Cichoń Stallions, Bidfood, IAI) przewidziane zostały bardzo atrakcyjne nagrody w każdej z kategorii. Dodatkowo zostaną wyłonione i nagrodzone najlepsze konie Polskiej hodowli oraz najlepsze z potomstwa ogierów ze stacji Verso la Natura. Zapraszamy serdecznie hodowców, nie tylko z naszego okręgu, do zapoznania się z regulaminem i zgłoszenia swoich koni. Jednocześnie zachęcamy także publiczność do kibicowania lub też przyglądnięcia się koniom dostępnym na sprzedaż podczas wystawy. Przede wszystkim jednak, polecamy każdemu koniarzowi, posłuchanie opinii wykwalifikowanej komisji sędziowskiej, która będzie komentować każdego z koni, przekazując niezwykle cenną wiedzę! Zapraszamy!

Więcej »

23.05.2022 Fotogaleria z 3 letnią Twilight Jak Malowaną

 

     Parę dni temu pisałam o cudnym Tullamore od Starling (San Amour) po Totilasie więc przyszedł czas na odświeżenie też informacji o jego starszej siostrze. Twilight Jak Malowana ma w tym roku 3 lata i wygląda fenomenalnie. W zeszłym roku jej potencjał ruchowy i uroda zostały dostrzeżone na Czempionacie w Radzionkowie gdzie wygrała z dość liczną konkurencją. Jestem super dumna z kierunku w jakim ta klacz się rozwija. Z pewnością zostanie jeszcze długo w naszej stajni bo mamy co do niej duże plany. Tymczasem przyszedł moment na wcielenie jej w stado klaczy hodowlanych bo udało się ją zaźrebić pięknym i bardzo efektownym Don Sarkozy (Don Allegro x Sarkozy). Puki jeszcze brzuch nie zaczął jej zbytnio „zasłaniać” dodaję fotogalerię z Twilight w wieku 3 lat. A jeśli ktoś miałby ochotę przyjrzeć się jej bliżej i zaczerpnąć więcej informacji o niej, to zapraszam do jej nowej zakładki (już wśród klaczy hodowlanych) na naszej stronie.

Więcej »

17.05.2022 Fotogaleria z pierwszego spaceru Tullamore Jak Malowanego

 

     Tullamore (Totilas x San Amour) jak wszystkie nasze źrebięta wyszedł na swój pierwszy spacer jak tylko było to możliwe. Oczywiście każdemu z nich towarzysze z aparatem. Tu jednak „zdjęcia robiły się same”. Mój kasztanowy obiekt był tak bardzo fotogeniczny. Tullamore to bowiem źrebię, które gdy tylko stanęło na nogi, było jasne, że braku urody nikt nigdy mu nie zarzuci, a do tego natura wyrzeźbiła go wzorcowo. Wystarczyła mu chwila by poczuć otwartą przestrzeń. No i zapomniałam o zdjęciach… Patrzyłam jak się rusza i pękałam z dumy. Ponowienie połączenia z Totilasem dla Starling było bardzo dobrym pomysłem. Tullamore zdecydowanie spełnia wszelkie moje oczekiwania i z pewnością pójdzie w ślady swojej starszej siostry Twilight. A może będzie nawet od niej lepszy?! Sami zobaczcie o czym mówię w fotogalerii z jego pierwszego spaceru! A jak już obejrzycie to chciałabym podać do oficjalnej informacji, że ten niebanalny potomek Totilasa jest na sprzedaż!

Więcej »

14.05.2022 Nowa klacz w stadzie - Rozalinda Wood

 

     Wczoraj na Węgrzech Romeo von Furstenball wygrał tytuł Mistrza Europy Centralnej Młodych Koni wśród stawki 5cio latków (z wynikiem 83,8%, otrzymując aż 9 pkt za kłus!) pod Aleksandrą Szulc. Tak więc dzisiaj czas najwyższy się pochwalić, że nasze stado matek ma nową członkinię. I to nie byle jaką, bo samą Rozalindę Wood (Bretton Woods x Christ) czyli matkę Romeo. Klacz urzekła mnie od pierwszego otrzymanego zdjęcia i już wiedziałam, że doczekam momentu kiedy przekroczy bramę mojej stajni. No i jest! W dodatku źrebna! Nasz wybór nie mógł być żaden inny jak ponowić połączenie z Furstenballem. Z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować Pani Marysi za zaufanie i oddanie w nasze ręce tej perełki (klacz jest kontuzjowana i nie może dalej brać czynnego udziału w sporcie). No i oczywiście składam ogromne gratulacje Oli za wspaniałe przejazdy na Romeo oraz życzę dalszych sukcesów! A jeśli ktoś chciałby bliżej przyglądnąć się Rozi (wybaczcie, ale imię Rozalinda to jedyne co w tym koniu jest słabe) to zapraszam do fotogalerii z nią albo jej zakładki wśród klaczy hodowlanych.

Więcej »

12.05.2022 Narodziny Tullamore Jak Malowanego

 

     Ostatniej nocy na świecie przywitaliśmy źrebię, na które osobiście bardzo czekałam. Jego biologiczną matką jest bowiem moja ukochana Starling (San Amour), a ojcem ogier, którego przedstawiać nie trzeba – Totilas. Takie połączenie pojawiło się już w naszej stajni, a jest nim kara Czempionka klaczy z zeszłorocznego Czempionatu w Radzionkowie, Twilight Jak Malowana. Myślałam, że wiem czego się spodziewać. Oj… byłam w dużym błędzie! Surogatka Sandra urodziła gigantycznego ogierka, o kasztanowo złotej maści z przepiękną odmianą na głowie. Ogierek zupełnie nie przypomina noworodka, a jego kształty od razu wskazują na płeć jakiej jest. Jest NIESAMOWITY!!! No i te cudowne, białe chrapki… Zerknijcie na tą „tonę słodyczy” w fotogalerii z jego pierwszych chwil po narodzinach. Przystojniak otrzymał imię Tullamore (Jak Malowany) od legendarnej marki irlandzkiej whiskey. Historię imienia dopowiedzcie sobie sami, a ja tylko powiem, że przyjście na świat tak wyjątkowego źrebięcia wymagało wyjątkowego uczczenia ;P

 

Więcej »

4.05.2022 Miesięczny Freedom Jak Malowany sprzedany !

 

     Freedom (Finest x San Amour) ma już ponad miesiąc więc dziś dodaję także fotogalerię i film z tym pięknisiem w jego zakładce. Jednak nie to jest informacją tego dnia! Dziś jest bowiem dzień, w którym ogierek ten zmienił oficjalnie właściciela. Magda wiedziała, że musi być jej od samego początku. Wygląda na to, że spełnił jedno z jej największych marzeń, a zarazem ona spełniła jedno z moich. Freedom trafił w najwspanialsze ręce jakich mogłam mu życzyć. Przed nim wiele zadań ale najważniejsze, że będzie wiódł nadal życie „po końsku”! Do tego otoczony opieką i miłością, która wesprze jego potencjał. Jestem przeszczęśliwa! I myśle, że on będzie również! Dziękuję Magdo za miło spędzony czas i za stworzenie dla Freedoma tak wyjątkowego miejsca w Twoim sercu!

Więcej »

1.05.2022 Fotogaleria miesięcznej Sweetheart Jak Malowanej

 

     Piękna pogoda w tą majówkę to i pokażę Wam pięknego konia :) Kolejne ze źrebiąt tego rocznika skończyło jakiś czas temu miesiąc. Wtedy też robiliśmy fotki i udało się nagrać krótki, spontaniczny filmik z klaczką Sweetheart Jak Malowana (Secret x Dancier x San Amour). Oglądnijcie sobie coś przeuroczego w tej cudny dzień w fotogalerii i jej zakładce! Prawda, że jest przepiękna?

Więcej »

28.04.2022 Fotogaleria miesięcznego Totally Perfect - NA SPRZEDAŻ !

 

     Pierwszy z naszych tegorocznych źrebiąt, Totally Perfect (Total McLaren x Furstenball) ma już 1,5 miesiąca. Niedawno zrobiliśmy mu kilka nowych zdjęć bo jesteśmy zachwyceniu kierunkiem w jakim się rozwija. Jest bardzo długonożny, zwarty, krótki i w męskim typie. Jego niesamowita poprawność sprawia, że całościowy obrazek chwyta za oko każdego bo jest niemal doskonały. Bardzo kontaktowy i sympatyczny, czaruje przechodzących na amen. Może kiedyś będzie z niego licencjonowany ogier podbijający „serca niewiast”? Zaglądnijcie do fotogalerii gdzie dodaję jego zdjęcia. Kilka z nich jest też w jego zakładce, gdzie można dowiedzieć się więcej o ofercie jego sprzedaży. Wszystkim bowiem, którzy poszukują prospektu sportowego lub hodowlanego polecamy go ze zdwojoną siłą!

Więcej »

23.04.2022 Fotogaleria z pierwszego spaceru Tangelo Jak Malowanego - NA SPRZEDAŻ !

 

     W naszej hodowli ogromny nacisk kładziemy na jak największą ilość czasu spędzaną przez konie na świeżym powietrzu. Bardzo szybko nasze źrebięta wychodzą na pierwsze spacerki. Tangelo znalazł połączenie między mózgiem, a nogami już w drugiej dobie życia. Działa doskonale! Zobaczcie sami w fotogalerii lub osobiście poznając naszego „Cytrynka”, który poleca sam siebie (ogierek jest NA SPRZEDAŻ) swoimi zdjęciami w ruchu :)

Więcej »

20.04.2022 Narodziny Tangelo Jak Malowanego - NA SPRZEDAŻ !

 

     Owoc ostatniej nocy – Tangelo Jak Malowany. Słodki jak mandarynka i piękny jak grejpfrut. Tangelo to bowiem odmiana cytrusa pochodząca z Florydy. Przy odrobinie ciepłego klimatu myślę, że nasz Tangelo wyrośnie na prawdziwy rarytas. Jest bardzo ładny i ma piękne umaszczenie. Gdy owoc ten dojrzewa staje się ciemno pomarańczowy, wręcz czerwony. Myślę, że i nasz źrebak taki będzie idąc śladem jego biologicznej matki La Grande E (Londonderry x Weltmeyer). Urodziła go bowiem surogatka Ella, która spisała się na medal. Syn Total Hope (Totilas x Don Schufro) zapewne otrzymał tez coś od taty: mocne i solidne fundamenty. Oj… dawno nie widziałam takich kopyt u noworodka. Są przynajmniej wielkości średniej, męskiej pięści. To będzie ogromny koń! Zapraszam do zobaczenia fotogalerii z jego pierwszych chwil, a jeśli ktoś lubi słodkie cytrusy to informuję, że Tangelo jest na sprzedaż!

Więcej »

14.04.2022 Zdjęcia z kamer w stajni

 

     12 lat temu, czekając na porody moich klaczy spałam w boksie obok, na sianie. 8 lat temu podglądałam je z siodlarni na elektrycznej niani po moim dziecku. 5 lat temu miałam jedną kamerkę internetową, która „luksusowo” pokazywała mi obraz w telefonie na zwiększonej odległości od boksu. Od 3 lat mam profesjonalny system monitoringowy w całym ośrodku i w boksach. Mogę obserwować moje klacze w każdym miejscu na ziemi. Z perspektywy czasu mogłoby się wydawać, że już mnie nigdy nie zaskoczą. I fakt! Niektóre z nich obserwuję tak długo, że mogłabym napisać książkę o ich nocnych rytuałach i schematach. W paru momentach jednak ,własnym oczom nie wierzyłam, jak to jest możliwe w ostatnim tygodniu ciąży? Zobaczcie fotki klikając "Czytaj więcej"!

Więcej »
<< poprzednie 123456789101112...26 następne >>
pixel