3.06.2021 Pierwszy spacer Tanzanita Jak Malowanego - NA SPRZEDAŻ !

 

     Dzieci mojej La Grande mają parę cech wspólnych zawsze, mimo krycia jej zupełnie różnymi liniami ogierów. Podstawowymi i na pierwszy rzut oka zauważalnymi jest ich bardzo duży wzrost oraz wyśmienity charakter. Jednak Tanzanita urodziła matka surogatka dzięki metodzie embriotransferu. Moje doświadczenia z kolei z potomkami Totilasa wskazują, że są to konie dość mocno reaktywne, delikatne w swojej skorupie twardzieli i nie lubiące popełniania błędów. To konie dla profesjonalistów, które dobrze prowadzone oddają każdego dżula swojej energii człowiekowi. Ciekawi więc mnie bardzo jakim koniem będzie Tanzanit. Przykładowo prowadzenie go na „torebce” jest jak utrzymanie piórka na jednej wysokości. Jest bardzo subtelny i przyjemny w kontakcie, ale zdecydowanie nie lubi presji. Mam nadzieję, że taki pozostanie i znajdzie bardzo odpowiedzialnego właściciela, który tego nie zaprzepaści. Tak! Tanzanit jest na sprzedaż, ale moim marzeniem jest by trafił w ręce doświadczone, mające dla niego czas i chcące zajść tak daleko jak to tylko będzie możliwe. Ogierek bowiem ma ogromny potencjał na duże czworoboki, a jego prezencja nie pozostawia nic do życzenia. Obejrzyjcie jego zdjęcia z pierwszego spaceru w fotogalerii, a więcej szczegółów sprzedaży znajdziecie w jego zakładce.

Więcej »

2.06.2021 Narodziny Tanzanita Jak Malowanego

 

     Dokładnie w Dzień Dziecka został szczęśliwie dostarczony jeden z najbardziej wyczekiwanych prezentów tego sezonu. Na świat przyszedł pierwszy z bliźniaczego embriotransferu (bliźniaki zostały rozdzielone do dwóch różnych matek surogatek) od La Grande E (Londonderry x Weltmeyer) i Totilasa (Gribaldi x Glendale). Matka zastępcza, nazwana przez nas Melanie Brown, dała sobie doskonale rade mimo ogromnego zaskoczenia, które dopadło także ją. Za to kary młodzieniec od pierwszej chwili wydawał się zupełnie nie zdziwiony swoim lądowaniem na ziemi i bardzo żywo walczył o każdy krok i łyk mleka. Przyglądając się mu stwierdziliśmy, że jest bardzo podobny do swojego, już nie żyjącego ojca, nie tylko z prawie identycznych odmianek na głowie. Imię było kwestią chwili. Tanzanit! Jest to kamień szlachetny, którego wydobycie już praktycznie się zakończyło. Jego pokłady na ziemi były bardzo małe i właśnie się wyczerpały. Tyle biżuterii ile zostało z niego wykonanej, to wszystko co kiedykolwiek powstało i powstanie. Jej wartość jest bardzo duża i będzie tylko rosnąć. Skojarzyło mi się to z Totilasem i jego potomstwem, które jest już z grubsza policzalne i będzie coraz trudniej dostępne. Mam nadzieję, że nasz mały prezent na Dzień Dziecka będzie właśnie takim wyjątkowym owocem natury, niesamowicie docenianym w swojej unikalności! Trochę fotek tego niecodziennego źrebięcia do oglądnięcia w fotogalerii.

Więcej »

25.05.2021 Narodziny źrebaka Cichoń Dressage

 

     Kolejny rok z rzędu klacz własności braci Cichoń, oźrebiła się szczęśliwie w naszej stajni. Olympia (Don Olymbrio) pokryta Don Deluxem (De Niro) urodziła twa tygodnie temu uroczego, karego ogierka, zaskakujących rozmiarów. Źrebię od pierwszych chwil wydawało się starsze przynajmniej o tydzień. Niesamowicie dojrzale wyglądający chłopiec równie dobrze prezentował się w ruchu podczas pierwszych spacerów. Myślę, że wspaniale uzupełni kiedyś stado stacji ogierów w Radzionkowie. Tego z całego serca życzę jemu oraz jego właścicielom!

Więcej »

23.05.2021 Miesiąc Tiramisu Jak Malowanego

 

     Nasz przepiękny Tiramisu (Total McLaren) pochodzący z embriotransferu od naszej zasłużonej La Grande (Londonderry) skończył niedawno miesiąc. Czas najwyższy na znalezienie mu jego własnego kawałka tej strony. Zakładkę poświęconą tylko jemu uzupełniamy dzisiaj po brzegi. Znajdziecie tam film w ruchu, zdjęcia dokumentujące jak się zmieniał od dnia narodzi do dziś oraz pełen rodowód by móc prześledzić wszystkie gwiazdy jego rodowodu. Dodatkowo materiały z ostatniej sesji zdjęciowej tworzą nową fotogalerię. Zapraszamy do podziwiania, jednak zaznaczamy od razu, że ten przystojniaczek już znalazł nowych właścicieli i nie jest dostępny do zakupu :)

Więcej »

21.05.2021 Pierwszy spacer Bonjour Cherie Jak Malowanej

 

     No po prostu musicie to zobaczyć! Bonjour Cherie (Callahos Benicio x Diamond Hit) to totalnie nieprzeciętne źrebię! W każdym centymetrze i parametrze. Poszła na pierwszy spacer w drugiej dobie swojego życia… Puściłam linkę… Zebrałam szczękę z ziemi z wrażenia i złapałam za aparat. Zdjęcia w fotogalerii, filmik w jej zakładce. Nie ma sensu nic tu więcej opisywać! Ją trzeba po prostu obejrzeć! Jest absolutnie WYJĄTKOWA, PIĘKNA i BARDZO UTALENTOWANA!

Więcej »

19.05.2021 Narodziny Bonjour Cherie Jak Malowanej

 

     Gdy hodowca podejmuje decyzje o ogierze jakiego chciałby użyć na swoją klacz wyobraża sobie jakiego pokroju źrebię otrzyma. Musi zastanowić się bardzo krytycznym okiem co chciałby poprawić w swojej klaczy. A potem żyje marzeniami, że dobre cechy klaczy zostaną przekazane, a ogier dołoży swoją wisienkę na torcik. Jednak nigdy nie zmienię zdania, że hodowla jest jak ruletka. Geny mieszają się i nigdy nie wiadomo czy powstanie odwzorowanie zbliżone naszym wyobrażeniom. Dziś chciałabym przedstawić Wam klaczkę urodzoną przedwczoraj w nocy. Zdążyłam położyć moje dzieci spać. Głaszcząc młodszą córeczkę, przyglądałam się napisowi na jej kołderce i zastanawiałam co przyniesie jutro. Od 3 nie mogłam już spać obserwując kamerkę z relacją z boksu klaczy, która była 2 tygodnie po terminie porodu. W końcu pojechałam do stajni bo i tak na sen nie miałam szans. Klacz jakby czekała na moje przyjście. Przywitała mnie cichym rżeniem takim samym jak matki witają źrebięta. Ona już wiedziała. Położyła się przy mnie i pozwoliła obserwować najbardziej magiczny z momentów hodowli. To był cudowny, wczesny poranek kiedy zobaczyłam efekt połączenia Callahos Benicio (Belissimo M) z Die Fee (Diamond Hit). Wszelkie moje oczekiwania znalazły odzwierciedlenie w tym źrebaku (sami zobaczcie w fotogalerii). Duża, silna, długonoga, okrągła i nowoczesna, o pięknej głowie, szyi oraz umaszczeniu. Przypomniał mi się napis z kołderki mojej ukochanej córeczki: „Bonjour Cherie” – „Dzień dobry Kochanie”! Oj tak!!! To był bardzo dobry dzień bo zaczął się od wygranej ruletki!!! Dziękuję Die Fee!!!

Więcej »

17.05.2021 Denissita Jak Malowana sprzedana !

 

     Mój ostatni post o Denissicie (De Niro Gold x San Amour) w zeszłym tygodniu, informujący o możliwości jej zakupu okazał się musztardą po obiedzie. Parę dni wcześniej otrzymałam wiadomość: „Poszukuję starszego wałacha, karego, gotowego do pracy”. Moja odpowiedz brzmiała „Niestety takiego nie posiadamy ale coś czuję, że muszę Pani pokazać kasztanową klaczkę, która dopiero co się urodziła”. Totalnie się rozmijałyśmy… Brzmiało to wręcz nierealnie, żeby kierujące mną przeczucie miało choć w minimalnym stopniu znaleźć odbiór w zainteresowanej. Dzień po oficjalnej publikacji postu sprzedażowego odebrałam kolejną wiadomość od Anity: „Bierzemy!”. Strasznie ucieszyła mnie ta informacja! Anita to przesympatyczna osóbka, o ogromnym serduchu do koni. Niesamowicie się cieszę, że kolejny maluch naszej hodowli trafi do wspaniałego domu. Trzymam kciuki za wszystkie plany i marzenia związane z Denissitą. I nadal mam przeczucie, że ta para jeszcze wiele zwojuje na tym świecie :)

Więcej »

10.05.2021 Pierwszy spacer Denissity Jak Malowanej

 

     Denissita (De Niro Gold x San Amour) to prawdziwa damulka. Jest w niesłychanie nowoczesnym, lekkim typie z piękną szyjką i śliczną głową w dodatku. Bardzo żeńska z urody i subtelna w obejściu. To jeden z najbardziej pojętnych źrebiąt jakie mieliśmy. Reaguje na najdelikatniejsze sugestie i bardzo dobrze już teraz współpracuje z człowiekiem. Przyjmuje wszystko jakby znała to od zawsze i ciekawsko podchodzi do każdego z naszych pomysłów. Jesteśmy oczarowani jej urokiem i uwielbiamy codzienność z nią na pokładzie. Dziś przedstawiam Wam zaległe fotki z jej pierwszego spaceru w fotogalerii i filmik w ruchu luzem w wieku tygodnia, który znajdziecie w jej zakładce. Jednocześnie nadmienimy, że ta super elegancka dziewczynka jest na sprzedaż! Kto miałby ochotę na taki klejnocik do sportu, hodowli lub po prostu codziennej radochy?

Więcej »

8.05.2021 Tiramisu Jak Malowany sprzedany

 

     W czwartej dobie po urodzeniu się Tiramisu (Total McLaren x Londonderry), usłyszałam w słuchawce znajomy głos, który poinformował mnie, że ten ogierek jest nie tylko naszym spełnieniem marzeń, ale i osoby dzwoniącej. Koleżanka przyjechała do mnie bardzo szybko i równie szybko dokonałyśmy wszelkich formalności by ten piękniś mógł zmienić właściciela. Wciąż wahaliśmy się czy chcemy go sprzedać. Jednak oferta najwspanialszych rąk pod słońcem i ogrom miłości u nowej posiadaczki przekonał nas, że jest to dobra decyzja. Gratulujemy nabycia wspaniałego konia i spełnienia marzeń na równi z nami! Bo nasze są zaspokojone gdy źrebaki trafiają do tak wspaniałych domów! Dziękujemy!

Więcej »

4.05.2021 Nowy film Joy of life

 

     Nasza wschodząca gwiazda Joy of life (Jovian x Furstenball) doczekała się „pełnowymiarowej produkcji”. Zagrała główną rolę w filmie o… niej samej :P Wraz z jej współwłaścicielami nie możemy wyjść z zachwytu nad tą cudowną aktorką, której wróżymy świetlaną przyszłość. Wczoraj na profilu Cichoń Dressage pojawił się zwiastun tej produkcji. Dziś zapraszamy do obejrzenia całego filmiku, który umieszczamy w jej zakładce. Jednocześnie nadmieniamy, że Gwiazdy takich formatów niezmiernie rzadko pojawiają się w naszej ofercie sprzedażowej. Jednak w tym przypadku Joy chętnie zagra także w waszych własnych filmach. Wystarczy zgłosić się do jednego z jej agentów: Agata 503622626 lub Mateusz 606189090 i uzgodnić warunki „transferu Gwiazdy” :)

Więcej »

30.04.2021 Narodziny Denissity Jak Malowanej

 

     Przedwczoraj San Sita postanowiła zrobić nam niespodziankę i oźrebić się przed planowym terminem porodu. Po raz kolejny okazało się, że nadzór człowieka przy wyźrebieniu jest nieodzowny. San Sita położyła się zadem tak blisko przy drzwiach, że przyjście na świat źrebięcia byłoby bardzo utrudnione. Na szczęście czujne oko Asi wychwyciło komplikacje, która w tym wypadku była prosta do rozwiązania. Wystrczyło otworzyć drzwi :) Za chwilę kasztanowa klaczunia urodziła się wprost na korytarz. Pozostałe konie były zachwycone takim widowiskiem. Tymczasem my patrzyliśmy na kolejne zdrowe i silne źrebię, które przywitało się ze światem. Już na pierwszy rzut oka nie sposób było nie zauważyć, jak kształtna jest mała damuka. Bardzo żeńska i szlachetna, o przepięknej głowie osadzonej na okrągłej, mocnej szyjce, wzbudziła nasz zachwyt. Źróbka stając na nogi pokazała nam także, że jest dużym źrebakiem, a jej przepiekny kolor kawy Latte wieńczył sukces! Śliczna córka De Niro Gold (De Niro x Florencio I) i San Sity (San Amour x Don Pikado) otrzymała imię łączące w sobie obu jej rodziców – Denissita Jak Malowana. Mamy tym samym nadzieje, że pięknie przeplecione cechy obu linii, doskonałych przodków, pozwolą jej w świecie zawędrować daleko. Myśle, że jest to bardzo realne bo już na wstępie wyszła poza schemat aż na korytarz ;P Zapraszamy do fotogaleri tym razem popijając kawe Latte :)

Więcej »

28.04.2021 Pierwsze spacery Tiramisu Jak Malowanego

 

     Nasz przepięknej urody Tiramisu (Total McLaren x Londonderry) już biega wesoło w stadku maluchów. Jednak nie możemy się oprzeć żeby nie dodać kilku zdjęć z jego pierwszego spaceru. Tiramisu zachwycił nas jeszcze bardziej gdy tylko z pełnym impetem, ruszył dynamicznym kłusikiem przy mamie. Wspaniały widok w pełni spełnionych oczekiwań i marzeń! Nie ma sensu nic więcej pisać, musicie po prostu pooglądać! Zapraszamy do fotogalerii.

Więcej »

25.04.2021 Narodziny kolejnego źrebaka Verso La Natura

 

     Podczas gdy własność Verso La Natura, klaczka Calineczka (More than Special), bryka już wesoło wraz z naszą Joy of life (Jovian x Furstenball), na świat przyszedł kolejny źrebak ich hodowli. Pod naszym okiem urodził się ogierek po Casambie, od zasłużonej matki, niegdyś chodzącej wysokie konkursy skokowe, Coliny (Clearway). Chłopak jest niecodziennie dużym źrebięciem i bardzo dzielnie walczył od pierwszych chwil o panowanie nad swoimi, mega długimi „szczudłami”. Bardzo cieszymy się, że już wszystkie źrebaki VLN są na świecie całe i zdrowe. Możemy spać spokojnie ;) Tymczasem gratulujemy hodowcom i życzymy samych sukcesów na wielkich parkurach z tym małym gigantem!

Więcej »

22.04.2021 Narodziny Tiramisu Jak Malowanego

 

     Wczoraj rano spełniło się moje bardzo dawne, zapomniane już marzenie. Po raz kolejny dzięki mojej najbardziej zasłużonej klaczy La Grande E (Londonderry x Weltmeyer). Na świat przyszedł długo wyczekiwany ogierek (z embriotransferu) po Total McLaren (Totilas x De Niro). Przepiękny chłopczyk o karej maści z 4 skarpetkami i uroczo pomalowaną chrapką. Nasz zachwyt nie miał końca! Jest idealny! Dodatkowo to właśnie on zamknął klamrą wspaniały kawał historii hodowli. Jest to 10 źrebię od Grande i 30 naszej hodowli. Do tego idealnie takie jakie chcieliśmy wyhodować ją zaczynając. Bardziej szczęśliwi być nie mogliśmy pomimo, że przyjście na świat ogierka okupiliśmy ogromnym stresem. Obszerny opis tej walki z czasem zamieściłam w fotogalerii. Dodałam też zdjęcia, żebyście razem z nami, mogli się pozachwycać małym cudkiem! Najlepiej zagryzając pysznym Tiramisu ;)

Więcej »

20.04.2021 Smoczek dla źrebaka

 

     Jeśli ktoś ma dzieci to doskonale wie, że często przypadkowe rzeczy stają się największymi w ich życiu skarbami. Jest to absolutnie niewytłumaczalne dla dorosłego człowieka. Moja młodsza córka za taki zestaw skarbów, od zawsze uznawała puchatą szmatkę, przytulankowego Boberka i smoczek. Szmatka już puściła na wszelkich szwach, Boberek wygląda jakby przeżył przejechanie przez czołg, a smoczek… no cóż, on się trzymał za dobrze żeby móc użyć argumentu, że się zniszczył żeby się go pozbyć ;) Kiedyś dzieci wrzucały smoczki do kaflowego pieca, potem słyszałam, że zawiesza się je na specjalnych drzewkach, „zjada je pies”, „odlatuje z nimi mucha”, „wymienia u Wróżki Smoczuszki” itp. Moja wyobraźnia wzbijała się na wyżyny poszukując kreatywnych rozwiązań eliminujących to „dziadostwo” z naszej codzienności. Parę dni temu moje dziewczynki poznały nowego członka naszego końskiego stadka. Młodsza powiedziała mi wieczorem słowa, które zapamiętam do końca życia: „Mamusiu, ja już jestem taka duża, a ten źrebaczek się dopiero urodził. Oddam mu swojego smoczka żeby mu było miło”. Na drugi dzień źrebaczek, o cudownym imieniu (nadanym przez jego hodowcę Verso La Natura) Calineczka, został obdarowany największym skarbem mojej latorośli. Bez mrugnięcia okiem zawiesiła źróbce tasiemkę ze smoczkiem na szyi i pomachała z uśmiechem na dowidzenia. Byłam w szoku! Jestem dumna z mojego dziecka i choć jest jeszcze takie malutkie wiem, że wyrośnie na cudownego człowieka o pięknym sercu.

Więcej »

18.04.2021 Nowe zdjęcia Joy of life

 

     Juz za parę dni Joy of Life (Jovian x Furstenball) skończy 2 miesiące. Tymczasem mamy parę fotek sprzed dwóch tygodni, które bardzo dobrze oddają jakość tej klaczki. Bezsprzecznie wyrośnie z niej spory koń, na duże czworoboki, o ogromnych walorach ruchowych, gigantycznej urodzie i olbrzymim sercu! Oglądnijcie koniecznie te nowe materiały w jej zakładce i nie krępujcie się pytać, gdyby ktoś z Was marzył o posiadaniu właśnie jej w swojej stajni.

Więcej »

9.04.2021 Narodziny źrebaka Verso La Natura

 

     Przedwczoraj w naszej stajni na świat przyszedł długo wyczekiwany źrebak od klaczy NC Cortina (Cicero Z). Klacz jest własności i hodowli Stacji ogierów Verso La Natura, z którą mamy przyjemność współpracować w tym roku, w zakresie opieki nad ich stadem matek stacjonującym u nas. Cortina sprawdza się wspaniale w opiece nad swoją córką po ogierze More Than Special. Czekamy na nadanie imienia dla „maleństwa”, które tak naprawdę zdecydowanie zaprzecza opinii, że pierwiastki dają mniejsze źrebaki. O tym dlaczego tak się stało napisała właścicielka VLN w swoim poście na Facebooku (kliknij czytaj więcej). Gratulacje dla Hodowców i trzymamy kciuki za przyszłe podboje parkurów!

Więcej »

7.04.2021 Zakładka z sukcesami Koni Jak Malowanych

 

     Zaczynamy kolejny sezon wyjazdów. Ha! Ale mnie teraz poniosło! W zeszłym roku nie najeździliśmy się zbytnio przez pandemię Koronawirusa. Ten rozpoczął się od informacji o zamknięciu „końskich imprez” ze względu na Herpeswirusa. Ale my wciąż wierzymy, że będzie normalnie! Narazie potrzymamy ten entuzjazm tworząc zakładkę gdzie prezentujemy zbiór naszych sukcesów. Tych większych i tych mniejszych, wszystkich równie ważnych dla nas i przywracających cudowne wspomnienia. Zapraszamy do przeżycia tych chwil jeszcze raz razem z nami :)

Więcej »

5.04.2021 Nowe zdjęcia i film Shavalou H - NA SPRZEDAŻ !

 

     W związku ze sprzedażą Firefly na liście naszych koni na sprzedaż została tylko miesięczna Joy of life (Jovian x Furstenball). Wychodząc naprzeciw pytaniom o starsze konie przedstawiamy do sprzedaży roczną Shavalou H (So Unique x Hohenstein). Klacz, która bezsprzecznie przyciąga wzrok swoją urodą. Wyrośnie z niej bardzo wysoki koń o nienagannym ruchu, dobrym charakterze i dużych perspektywach sportowych. Zachęcamy do zapoznania się z jej zakładką z nowymi zdjęciami i filmem.

Więcej »

3.04.2021 Firefly Jak Malowana sprzedana !

 

     Już ostatnie Święta Firefly spędzi z nami, w naszej stajni pod Szczecinem. Swoje drugie urodziny będzie obchodzić u nowego właściciela, na Słowacji. Życzymy ogromu sukcesów i wiele satysfakcji z Firefly! A przy okazji wszystkim Wam życzymy zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

Więcej »

1.04.2021 Wielka, zimowa fotogaleria młodzieży

 

     O nie! Nasza ukochana wiosna dała nam ostatnio mega słoneczne dni. Niesamowicie się cieszymy bo wraz z nimi wszystko staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Jest jednak jedno „ale”! Nasz komputer zawalony jest zdjęciami z cudownego, jeszcze zimowego słońca i śniegu, a ja wciąż nie mam czasu tego wstawić. Jednak te fotki są tak piękne, że muszą się tu pojawić, a dosadny sygnał od wiosny mnie zmobilizował. W dzisiejszej fotogalerii (właściwie nie jednej a czterech), znajdziecie aż 60 zdjęć z całym naszym stadem młodziaków w prezentacji każdego z osobna. Gdyby ktoś miał wątpliwości w rozpoznaniu co poniektórych z nich, to uzupełniłam także ich zakładki o te zdjęcia. Jednak tu system płata nam figla i znajdują się one na końcu zbioru zamiast na początku. Ale nawet tą złośliwość rzeczy martwych mogę wybaczyć przy tak cudnej wiośnie :)

Więcej »

26.03.2021 Miesiąc Joy of life - NA SPRZEDAŻ !

 

     Pierwszy w tym roku źrebak jest bardzo dobra zapowiedzią tego rocznik. Joy of life od Brix Furstiny (Furstenball) po fenomenalnym Jovianie (Apache) dostała od natury wszystko co powinien mieć nowoczesny koń ujeżdżeniowy. Jest bardzo poprawna, duża i bardzo towarzyska. Odważnie przemierzyła pierwszy miesiąc swojego życia, pokazują się w samych superlatywach. Przede wszystkim ujawniła, że drzemie w niej ogromny potencjał ruchowy o dużej dynamice, elastyczności i mocno „pod górkę”. Cieszymy się ogromnie, że wraz z Cichoń Dressage udało nam się już w pierwszym wspólnym „projekcie” osiągnąć tak kompletnego konia. Idąc jednak za pierwotnymi ustaleniami, ta urocza, wschodząca Gwiazda zostaje przeznaczona do sprzedaży. Już zazdrościmy komuś kto będzie miał okazję wykorzystać ten potencjał na czworobokach. Zapraszamy do przyjrzenia się bliżej Joy of life w jej zakładce lub fotogalerii z pierwszego miesiąca życia.

Więcej »

21.02.2021 Narodziny Joy of life

 

    Nareszcie! Sezon wyźrebień oficjalnie otworzyła klaczka po Jovian od Brix Furstiny (Furstenball). I to we wspaniałym stylu! Sam poród był jednym z najlepszych jakie udało mi się odebrać, ale o tym przeczytajcie w fotogalerii z tego wydarzenia. Natomiast klaczka okazała się bardzo poprawnym, silnym źrebięciem sporych gabarytów, obdarzonym przecudowną otwartością i pozytywnym nastawieniem do świata. Cała ekipa stajni już wpadła w sidła jej uroku! Nie możemy się od niej odkleić :) Chwilę więc zajęło zanim wraz z współwłaścicielami Furstiny oraz jej córeczki, braciami Cichoń, podjęliśmy decyzję o imieniu. Jednak dla tak wyjątkowego źrebięcia nie mogło być inne jak JOY OF LIFE. Rośnij zdrowo mała Królewno!

Więcej »

10.02.2021 Rezerwacja źrebiąt planowanych na 2021r

 

     Przedstawiamy listę naszych, planowanych na 2021r źrebiąt dostępnych do rezerwacji! W celu uzyskania szczegółów zapraszamy do kontaktu.

1. 3.04.2021 - embriotransfer La Grande E (Londonderry) x Total McLaren (Totilas)

2. 3.05.2021 – Die Fee (Diamond Hit) x Calahos Benicio (Belissimo M)

3. 4.05.2021 – San Sita (San Amour) x De Niro Gold (De Niro)

4. 27.05.2021 – embriotransfer La Grande E (Londonderry) x Totilas (Gribaldi)

5. 27.05.2021 – embriotransfer La Grande E (Londonderry) x Totilas (Gribaldi)

6. 1.06.2021 – Toccata (Sandro Hit) x Zenon (Zonik)

Więcej »

3.02.2021 Zimowe materiały z Firefly - na sprzedaż !

 

     Na sprzedaż przedstawiamy niespełna 2 letnią Firefly Jak Malowaną. W jej zakładce nowy film i zdjęcia w zimowej scenerii. Klaczka po ogierze Fursten Look, od matki Toccata po Sandro Hit prezentuje na dzień dzisiejszy solidne 3 chody, poprawną, mocną i okrągłą budowę oraz doskonały charakter. Zapraszamy do kontaktu!

Więcej »

23.12.2020 Nasz ośrodek Jak Malowany

 

     Nasz prezent Gwiazdkowy właśnie został „rozpakowany”. Nareszcie zakończył się remont naszego ośrodka. Był to już ostatni etap budowy. Na początku, 4 lata temu, ogrodziliśmy cały teren stajni i łąk białymi słupkami co już wzbudziło w nas chęć na więcej. Kolejno powstawała siodlarnia z pomieszczeniami socjalnymi, ujeżdżalnia zewnętrzna oraz hala do jazdy. Następnie wyremontowaliśmy małą stajnię tworząc z jednego z jej skrzydeł magazyn na siano i słomę. W tym roku odnowiliśmy cały budynek dużej stajni głównej. Powstało w sumie 28 boksów, których ściany działowe wysuwają się na korytarz tworząc długi, pusty ciąg, mega wygodny do usuwania obornika maszynowo. Wśród boksów znaleźliśmy także miejsce na 2 porodówki z pełnym monitoringiem. Poza boksami stworzyliśmy również przestrzeń do siodłania i pielęgnacji koni oraz zewnętrzną i wewnętrzną myjkę z ciepłą wodą. No i nie można pominąć mojej największej radości w postaci strefy obsługi weterynaryjnej z poskromem i miejscem do badań. Tu oświetlenie pozwala znaleźć „igłę w stogu siana”, a bliskość sprzętów tj aparat USG, w bezpieczonych szafach, pod ręką, sprawia że skracamy czas potrzebny na wykonanie zabiegów do minimum. Cała stajnia została wyposażona w kamery, zaawansowany system przeciwpożarowy, alarmy przeciwwłamaniowe oraz systemy elektryczne sterowane zdalnie z elementami automatycznymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów. Jest nawet lepiej niż planowaliśmy. Stajnia jest jasna, otwarta i bardzo przytulna dzięki dużym świetlikom w dachu i wykończeniu w drewnie. Konie czują się w niej świetnie! Skoro im się podoba to możemy ogłaszać pełen sukces!!!

     Życząc Wszystkim równie udanych prezentów Gwiazdkowych jak nasz zapraszamy do fotogalerii gdzie znajdziecie zdjęcia naszego całego Jak Malowanego ośrodka :)

     Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować całej ekipie Heavybud za niestrudzone spełnianie moich marzeń o stajni, pomimo codziennego pytania „dlaczego tak?”. 4Horses Consulting za zbudowanie białymi błotami naszej „ochoty na więcej”, wspaniałe doradztwo w każdym zakresie oraz wyśmienite podłoże na hali. Equi Projekt za stworzenie czworoboku moich marzeń z ogromną dbałością i profesjonalizmem. Firmie Grazzo za kompleksową usługę z zakresu elektryki, monitoringu, ppoż oraz połączeniu tego w cały „ekosystem”, pomimo że zaczęliśmy od tego, że większość kabli w skrzynce zasilała rzeczy nie istniejące, a ja nie znałam nawet hasła do wifi. Wielu ekipom, które pracowały nad wykończeniówką oraz Wojtkowi Dornakowskiemu trzymającemu pieczę nad ostatecznym szlifem. Asi Patorskiej, Marcie Iżbickiej, Monice Kuczyńskiej-Siewierskiej i Jarkowi Podolakowi za pomoc w organizacji codzienności stajni utopionej w remoncie przez tak długi czas i ogarnięcie tego pobojowiska na glanc. Jesteście wspaniali!!! DZIĘKUJEMY!!!

Więcej »

15.12.2020 Totilas nie żyje

 

     Bardzo smutna wiadomość dotarła do mnie niedawno. Z powodu kolki został uśpiony ogier Totilas. Tym samym kończy się pewna era. Epokowy koń, który ustanowił nowe standardy jakości. Podniósł poprzeczkę tak wysoko, że ciężko go będzie dogonić jakiemuś z reproduktorów. Nie mam słów żeby opisać jak bardzo mi przykro. Był dla mnie szczególny. Gdy moje koleżanki wzdychały do sławnych aktorów i piosenkarzy ja zachwycałam się Totilasem jak na „starszą nastolatkę” przystało. Nadal zapierał mój dech kiedy byłam na początku mojej hodowlanej drogi. Był wtedy nieosiągalny. Dziś mam już w stajni jego potomstwo i jestem z niego bardzo dumna. Nigdy jednak nie będzie już takiego konia w moich oczach. Nie mówię, że nie pojawią się lepsze ale jako dorosła osoba, twardo stąpająca po ziemi nie będę już nigdy mogła tak bardzo dać się ponieść zachwytowi i omotać wrażeniom. Wraz z Totilasem odchodzi część moich emocji. Pozostanie jedynie wspomnienie o wspaniałym koniu, który przyprawiał mnie o gęsią skórkę… Wiecznie zielonych łąk Toto!

Więcej »

12.12.2020 Nowy film z Firefly - NA SPRZEDAŻ !

 

     Firefly Jak Malowana (Fursten Look x Sandro Hit) ostatnimi czasy bardzo wyrosła. Stała się dojrzalsza i mocniejsza, coraz bardziej upewniając nas, że będzie koniem dosłownie dla każdego. Za to cudowny charakter wciąż bez zmian. Ta niesamowicie przyjacielska i otwarta klaczka poleca się wielbicielom kompletnych, pożądnych koni z potencjałem. Myślę, że Firefly sprawdzi się w każdej roli przyprawiając właściciela o uśmiech od ucha do ucha. Bo praca z takim typem konia to sama przyjemność! A tak na marginesie dodam, że Święta tuż tuż… Firefly pięknie wyglądałaby także w czerwonej kokardzie pod choinką :P Na dowód przedstawiamy nowy film z nią w jej zakładce. Polecamy gorąco!

Więcej »

10.12.2020 Bubble Bee Jak Malowana sprzedana !

 

     Nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać nieoczekiwane sploty ludzkich dróg i zakręty wydarzeń. W centrum jednego z takich zawirowań znalazła się nasza Bubble Bee Jak Malowana (Bretton Woods x San Amour). Choć Sylwie widywałam swego czasu dzień w dzień, to nigdy bym nie przypuszczała, że jej marzeniem jest posiadanie źrebaka i właśnie do mnie przyjdzie z misją jego spełnienia. Wraz z Wojtkiem oglądnęli wszystkie konie, ale od początku wizyty ciągnęło ich do przesłodkiej Bubble Bee. Gdy ją zobaczyli starali się bardzo nie działać pochopnie i pod wpływem emocji ale przesłane, przerobione zdjęcie (jedno z tony arcydzieł wykonanych podczas dłużących się godzin pracy) klaczki wskazywało jasno, że już przejęła ich serducha na dobre! No i wszyscy szczęśliwi! Sylwia z Wojtkiem spełnili swoje marzenie, Bee otrzymała najcieplejsze ręce, które przede wszystkim będą dawać jej ogrom pieszczot i miłości, a my cieszymy się, że mogliśmy pomóc znaleźć się tym dwóm drogom na naszym skrzyżowaniu przy Wołczkowskiej 21 w Pilchowie :)

Więcej »

6.12.2020 Fotogaleria z 6cio miesięczną Next to me Jak Malowaną

 

     W dzisiejszy dzień, przepełniony od rana radością i uśmiechem najmłodszych, dodajemy fotogalerię z już prawie 6cio miesięczną Next to me Jak Malowaną (Negro x Sandro Hit). Jako najmłodszy mieszkaniec naszej stajni wciąż jest jeszcze u boku swojej mamy. Został jej jeszcze tydzień beztroski. Następnie ruszy dzielnie do „przedszkola”. Nie przewidujemy, żadnych trudności ani oporów w tym temacie bo klaczka jest genialna charakterowo, wybitnie przyjacielska i bardzo pozytywna w odbiorze. Rozwija się w kierunku, którego się spodziewaliśmy i który skłonił nas do pozostawienia jej z nami trochę dłużej. Z pewnością za parę lat idealnie zastąpi swoją matkę w stadzie matek. Zobaczcie sami naszą najmłodszą pociechę i zarazem klona Toccaty w fotogalerii lub jej zakładce.

Więcej »
<< poprzednie 123456789101112...23 następne >>
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel