Totilas
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o koniu, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
PEŁEN OPIS

     Totilas to klasa sama w sobie. Ciężko w obecnych czasach by ktoś nie znał imienia tego kruczoczarnego ogiera. Niekwestionowanie jeden z najlepszych koni ujeżdżeniowych ostatniej dekady. Mimo dość dynamicznej i burzliwej historii nadal wzbudza wiele emocji oraz zachwytów.

Kariera Totilasa

     Sukcesy Totilasa można by wyliczać bardzo długo dlatego najlepiej przedstawić je w formie zestawienia wybierając te najważniejsze:

- 2009 - 1 miejsce Mistrzostwa Europy Windsor drużynowo i indywidualnie

- 2010 – 1 miejsce Finał Pucharu Świata s'Hertogenbosch

- 2010 – 1 miejsce Mistrzostwa Świata Kentucky drużynowo i indywidualnie

- 2011 – 2 miejsca Mistrzostwa Europy Rotterdam drużynowo

- 2015 – 3 miejsce Mistrzostwa Europy Aachen drużynowo

     Edward Gal w 2009 w Hickstead, pobił na Totilasie nieoficjalny rekord świata w wysokości oceny w konkursie Grand Prix Freestyle - 89,4%. W Windsorze para ta zdobyła mistrzowski tytuł w GP Freestyle we wspaniałym stylu: jako pierwsza w historii przekroczyła granicę 90% - 90,75! A w grudniu rekord ten poprawiła na 92,3% podczas zawodów w słynnej hali Olympia w Londynie. Sam Edward o Totilasie opowiada: „Na początku się go trochę obawiałem, gdyż miał - i nadal ma - bardzo dużo energii. Ale znaleźliśmy na to sposób: cztery razy dziennie wychodził ze stajni. Poza jazdą pod siodłem chodził w karuzeli oraz w ręku. On nie może się nudzić, potrzebuje, aby się nim nieustannie zajmować. Mimo młodego wieku, bardzo szybko się uczył. Zawsze jest zadowolony, wesoły, zawsze chętny do pracy, nie trzeba go specjalnie naciskać. Sam daje sygnały: "Tak, dam radę to zrobić, nie przejmuj się". Nie potrzebuje dużo treningu. Nie trzeba z nim bezustannie pracować, poprawiać go, a tylko utrzymywać w dobrym zdrowiu i samopoczuciu. Jazda na nim to prawdziwa przyjemność. Jest ogierem, a więc czasem ma chętkę, aby uszczypnąć, trzeba uważać. Chociaż od jakiegoś czasu kryje, nie ma z tym żadnego problemu. Rano biorę go na trening, a po południu pełni obowiązki reproduktora i nie wpływa to na jego zachowanie pod siodłem. Ma wspaniały galop, piaff i pasaż. Wszędzie, gdzie się pojawia, wywołuje owacje na stojąco. Po występie rozgląda się po publiczności, jakby oczekiwał tego aplauzu, jakby chciał powiedzieć: "Patrzcie, jaki jestem dobry"."

     W 2011 Totilasa kupił Paul Schockemoehle (znany jeździec i reprezentant Niemiec, a także utalentowany człowiek biznesu) za oficjalną sumę 10 milionów euro (nieoficjalnie mówiono o 15 - 19 milionach). Natychmiast też ubezpieczył konia na całą sumę, jaką za niego zapłacił. Nikt, nigdy nie zapłacił za konia do sportu takich pieniędzy! W stacji Schockemoehle Totilas rozpoczął swoją karierą hodowlaną.

Ojciec Totilasa

     Ojciec Totilasa – Gribaldi był Trakeńskim Czempionem Ogierów, Trakeńskim Reproduktorem roku 2008 i multimedalistą aren międzynarodowych, które zdobywał wraz z Edwardem Galem. Jego potomstwo także godnie kontynuowało niekończące się pasmo sukcesów. Wśród najwspanialszych z jego potomków można wymienić Mistrza Świata - Painted Black (Anky van Grunsven), Peter Pan (Beatriz Ferrer-Salat), BMC Pasternak (Coby van Baalen), Girasol (Nadine Capellmann) and Zardin Firfod (Patrik Kittel). Gribaldi posiada w Niemczech 27 licencjonowanych synów. Także dzięki ich sukcesom w 2014 roku był liderem reproduktorów wg rankingu WBFSH.

Matka Totilasa

     Lominka poza Totilasem urodziła także Uusminke, która również z sukcesami startowała w wysokich konkursach ujeżdżeniowych. Z kolei babcia Totilasa może pochwalić się takimi sportowcami zaawansowanego poziomu jak Talan czy Uljanoff. Ogólnie linia żeńska rodowodu Totilasa to jedna z bardziej wiodących linii w Holenderskiej hodowli. Dzięki niej mamy konie sportowe o międzynarodowej sławie tj: Iowa, Topas, Palermo (Wolfgang Kun) i Marius (Caroline Bradley).

Potomstwo Totilasa

     Totilas to bardzo cenny reproduktor dla stacji Schockemoehle. Dochód na sezon z jego stanówki szacuje się na 5,6 miliona euro. Także jego potomstwo od początku zaczęło wybadać bardzo dobrze. Już w 2012 jego syn Total Recall został najdrożej sprzedanym źrebięciem w historii aukcji w Vechcie – 200 tys euro. Krótko potem 20 jego synów uzyskało licencje. Governor i Top Gear oboje byli vice czempionami swoich testów licencyjnych. Następnie pierwszy z nich został vice czempionem świata koni 6 letnich. Total US – także uznany syn Totilasa był drugi w Pavo – Cup dla koni 5 letnich i wygrał kwalifikacje zdobywając powyżej 90%. Z kolei córka Totilasa - True Love została w 2016 vice czempionką Niemiec.

     Większość potomków Totilasa cechuje mocny charakter i duże predyspozycje do ujeżdżenia dzięki wyjątkowej jezdności, którą przekazuje.

     Totilas to żywa legenda – nic dodać, nic ująć!

 

Totilas w naszych rodowodach

* oczekujemy źrebięcia na 2019 po Totilas od Tanousca (Metall x Jazz) – NA SPRZEDAŻ / DO REZERWACJI !

* oczekujemy źrebięcia na 2019 po Totilas od Starling (San Amour x Londonderry) - NA SPRZEDAŻ / DO REZERWACJI !

 

Film z pobicia rekordu świata w Grand Prix Freestyle (pod Edwardem Galem - 92,3%):

Film prezentujący ogiera na stronie stacji ogierów Schockemoehle:

 

Opracowane w 2018 roku na podstawie:

http://sporthorse-data.com

http://schockemoehle.com

https://equista.pl

http://kossobor.neon24.pl

pixel