22 sierpnia 2012 r.

grande i starling   

     Lato przecieka między palcami z prędkością światła. Stajenne obowiązki wypełniają skrajnie cały dzień. Ilość godzin doby wydaje się za mała... Jednak liczne próśb wysłanych do mnie o uzupełnienie aktualności i fotogalerii zdecydowanie zmobilizowała mnie do zrobienia tego dla wszystkich śledzących skrupulatnie koniejakmalowane :) Zaczynając od dziś codziennie przez tydzień pojawiać się będą zaległe materiały. Obejrzyjcie jak mija lato w naszej stajni zaczynając od fotogalerii z majową Starling!

Więcej »

25 maja 2012 r.

 

     Po sprzedaży Desiree liczba matek w naszym stadzie hodowlanym nie zgadzała się. W ostatnim tygodniu, niespodziewanie i przypadkiem Splash sama wpadła w moje ręce. Jechała do innego hodowcy robiąc przystanek w naszej stajni. Wysoka, kara klacz z pochodzeniem, które nieraz sprawdziło się wśród koni prezentowanych na mojej stronie. Została! Obejrzyjcie ją w „Fotogalerii” lub poznajcie bliżej w zakładce „Hodowla”.

23 maja 2012 r. DIVERSO SPRZEDANY !


     Kasia wraz z rodziną odwiedziła Diverso dwa razy. Poszukiwała dobrego młodzieńca, z którym w przyszłości będzie mogła rozpocząć ujeżdżeniową przygodę. Bardzo cieszyłam się gdy przyszła wiadomość, że zakochana w Diverso zdecydowała się na jego zakup. Ogierek trafi w doskonałe ręce, które z pewnością dadzą mu wyśmienitą przyszłość. Trzymam kciuki za Wasze wspólne sukcesy i życzę by każdy dzień spędzony z Diverso był wyjątkowy!

10 maja 2012 r. DESIREE SPRZEDANA !

 

     Dziś odwiedził Nas stary znajomy hodujący konie w okolicach Hamburga. W zeszłym roku kupił od nas Cristallo – źrebaka Desiree. Od zawsze interesował się także jego matką. Bardzo zadowolony, że została przedstawiona do sprzedaży nie wahał się ani chwili. Tak więc Desiree trafi jeszcze dziś do ojczyzny i spotka swojego synka. Gratuluję zakupu i życzę wielu sukcesów hodowlanych!

7 maja 2012 r.

 

     Dzisiaj ostatni ze źrebaków hodowli „Ferstil” obchodzi urodziny. 14 kwietnia świętowaliśmy dwa lata Helatio, 17 Diverso dostał worek marchwi kończąc rok, a dziś to samo spotkało Sarabi. Choć wydaje się, że jeszcze przed chwilą ssały mleko po najaktualniejszych zdjęciach wcale tego nie widać... Zobaczcie sami w nowej fotoglerii.

22 kwietnia 2012 r.

 

     Nawis i Te Amo pojechały na pierwsze zawody. Dla Te Amo był to start rozpoczynający sezon, a Nawis zaliczył pierwszy wyjazd w swoim życiu. Młody wałach spisał się wyśmienicie wygrywając swoją klasę. Kary za to uplasował się na 2 miejscu w wyższej klasyfikacji. Zawody, mimo że rozgrywane w formie turniej polsko-niemieckiego uważam za bardzo udane ze względu na fantastyczną atmosferę, miłe towarzystwo i piękne widoki, które udało nam się uwiecznić na zdjęciach. Koniecznie je obejrzyjcie w fotogalerii.

18 kwietnia 2012r

     Do grona konijakmalowanych dołącza Nawis. Przesympatyczny rumak o bardzo towarzyskim usposobieniu. Niesłychanie spokojny i opanowany. Mimo młodego wieku doskonały dla każdego jeźdźca. Ogromny pieszczoch i łasuch. Ale to nie wszystko... Nawis prezentuje bardzo dobry ruch we wszystkich trzech chodach i niesłychaną jezdność. Zachęcam do odwiedzenia jego zakładki.  

14 kwietnia 2012r

 

starling     Godzina 22.05 dnia dzisiejszego Grande urodziła przepiękną klaczkę po San Amour. Jej urokowi nie oprze się nikt! Długonożna Starling umaszczeniem przypomina swoich starszych braci od tej samej matki. Odróżnia ją jednak dużo szlachetniejsza choć mocna budowa oraz bardzo dziewczęca, subtelna główka. Mała zahipnotyzowała mnie od pierwszego wejrzenia. Poznajcie ją oglądając zdjęcia w fotogalerii z jej pierwszej doby życia. 

7 marca 2012r

koń na sprzedaż     
     Po opublikowaniu historii Minako w Fotogalerii zrobił się duży szum na stronie i Facebooku. Myślę, że to dobrze, zwraca uwagę na to ile ludzi zna takie okoliczności z własnego doświadczenia. Tymczasem dodaję kilka nowych zdjęć Minako do jej zakładki. Obejrzyjcie je i zastanówcie się czy nie chcielibyście dać jej nowego domu pełnego kochających rąk.  

2 marca 2012r

koń na sprzedaż     Kiedyś obiecana historia „Ślicznego kucątka” doczekała się publikacji w fotogalerii. Obejrzyjcie zdjęcia, koniecznie przeczytajcie jak to się wszystko zaczęło i obowiązkowo przemyślcie moją radę, uważania na różnorodne emocje kierujące ludźmi, a dyktowane sercem własny, innych lub jego brakiem!

15 lutego 2012r

kon na sprzedaz     Zimno, biało, wietrznie. Z wielką frajdą odszukałam zdjęć Te Amo z najcieplejszych miesięcy poprzedniego roku. Od razu zrobiło mi się lepiej. Te Amo za to jest najszczęśliwszy w aktualnej aurze. Zobaczcie sami w nowej fotogalerii. 

14 lutego 2012r

kon na sprzedaz     Nareszcie na stronie ukazał się film prezentujący Diverso w ruchu. Niestety ze względu na brak dobrego oświetlenia hali nie jest zbyt dobrej jakości ale mimo wszystko zapraszam do obejrzenia. Dodałam też kilka nowych zdjęć ponieważ urokowi tego młodzieńca nie można się oprzeć – tym bardziej w Walentynki :)Więcej »

2 lutego 2012r

helatio z sarabi     Bardzo ciekawe relacje zapanowały na padoku źrebaków. Jedno jest pewne - sympatii jest tam wbród. Helatio przewodzi stadu, Sarabi jest księżniczką, a Diverso nie ustaje podszczypywać do zabawy. W tym wszystkim są prześmieszne i dają obserwatorowi ogrom pozytywnej energii. Zobaczcie i poczytajcie więcej w fotogalerii! 

13 stycznia 2012r

 

 grande    Parę dni temu zdecydowałam się na profesjonalny masaż dla mojej źrebnej Grande. Poczytajcie jakie były moje powody i zobaczcie jak wyglądała sesja udokumentowana w fotogalerii. Zapoznajcie się ze stroną www.fizjo-konie.pl, która oferuje bardzo profesjonalne, zdecydowanie podobające się pacjentom chwile relaksu. Razem z Grande zdecydowanie polecamy!!!      

5 stycznia 2012r


sarabi     Nowa galeria na dobry początek roku. Udało mi się uwiecznić prześmieszne zabawy, bryki i dęby źrebaków, które zdawały się nie chcieć stąpać po ziemi. A temu wszystkiemu winny jest pierwszy w ich życiu śnieg. Dawno się tak nie uśmiałam obserwując ich wygibasy na padoku. Zapraszam Was do obejrzenia fotografii z tego dnia. Mam nadzieję, że dostarczą Wam tyle samo uśmiechu na twarzy co mnie...


 

 

1 stycznia 2012r


minako   Nowe konie... nowa strona... Nowy Rok... tyle nowości od pierwszych jego chwil. Aż miło pomyśleć jak wiele może przynieść najbliższe 12 miesięcy. Koniecznie przecztajcie więcej w aktualnościach lub fotogalerii. Jednocześnie zapraszam do zapoznania się z funkcjonalnością nowej srony zaczynając od obejrzenia zdjęć naszych podopiecznych w
ich nowych domach.

19 grudnia 2011r - KAMELIA SPRZEDANA !

     Kamelia to klacz, którą znałam od urodzenia. Wychuchane i wypieszczone źrebię wyrosło na fantastyczną do wspólpracy klacz. Od zawsze bardzo przyjacielska do ludzi prezentowała fantastyczny charakter przy stawianych przed nią wymaganiach. Aż dziwię się, że jej ogłoszenie o sprzedaży znajdowało sie na stronie tak długo. Dziś klacz trafiła do Pani Agnieszki pod Warszawę. Ciesze się bardzo wiedząc, że to odpowiednie ręce dla tak miłego konia. Zycze Pani Agnieszce by koń sprawdził się we wszystkich zadaniach jakie Pani będzie chciała. No i oczywiście mam nadzieję, że klaczka podbije Państwa serca tak jak od zawsze Nasze! 15 grudnia 2011 r

15 grudnia 2011r

logo kondlaciebie     Minęły dwa tygodnie od powstania nowego Portalu. Koń dla Ciebie zaczyna sie rozkręcać, coraz więcej osób tam trafia. Zaczęłam dostawać nowe, poważne maile z propozycjami zakupu z odległych miejsc tj Rosja czy USA. W takim razie przyszedł czas na przeniesienie koni, które nie są mojej własności na tamten Portal definitywnie. Dziś znikną z konijakmalowanych. Jeśli chcecie je nadal śledzić zapraszam na www.kondlaciebie.pl

12 grudnia 2011r

     Czy w tym roku zimy wogóle nie będzie? Nie żebym narzekała bo razem z końmi jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Stajnia lekko opustoszał. W pierwszym boksie stoi Te Amo wyciągający coraz dalej głowę do każdego kto przechodzi prosząc o głaskanie. Mój dżentelmen nareszcie zaakceptował chodzenie na padoku co uważam za milowy krok w odbudowywanie jego "końskości". Grande zaczyna maleńkimi kroczkami tyć. To już w końcu 7 miesiąc... Ciekawe co tym razem dla Nas szykuje :) Helatio, Diverso i Sarabi całymi dniami figlują na padokach. Wszystkie z wielkim spokojem i absolutną powagą szukają tylko powodów do bryków i zabawy. Godzinami można na nie patrzeć. Oczywiście dwóch, majestatycznych młodzieńców tylko pod wodzą Sarabi decyduje się na ubrudzenie kopytek w błocie. Desiree stoi na łące dzień i noc zbierając siły do zostania matką w przyszłym roku. No i co? I to wszystko? Dziwnie... Nie ma na czym jeździć, kilka boksów w stajni zajętych, pracujących ludzi brak... Bardzo dziwnie... No ale cuż przynajmniej mam chwilę, żeby uzupełnić braki w opisach. Dziś dodałam po kilka słów o Diverso, Te Amo i Desiree. Przynajmniej będziecie mieli co poczytać jak w końcu pojawi się zima.  

1 grudnia 2011r

     Chciałabym wszystkich serdecznie przeprosić za dość długie przerwy w aktualizacji strony. Szybko śpieszę z wyjaśnieniami. Od dłuższego czasu pracowałam bowiem nad nowym projektem. W związku z tym, że koniejakmalowane zyskały duże uznanie i stały się popularne, nie tylko wśród kupujących ale także chcących sprzedać konie, musiałam podjąć kroki w kierunku modernizacji portalu. Niestety aktualna jego wersja nie daje już dużych możliwości rozwojowych, tak więc postanowiłam stworzyć coś nowego. Coś z klasą, pełnym profesjonalizmem, przyjazne i przejrzyste. Tak powstał nowy portal pod nazwą "Koń dla Ciebie". Wszystkie konie mojej własności nadal pozostaną tu gdzie są. Konie jak malowane są bowiem nie tylko ogłoszeniami, ale także częścią mnie. Są bardzo spersonalizowane... Koń dla Ciebie będzie skupiał wszystkie inne konie, które są przedstawione przez mnie do sprzedaży. Portal jest otwarty dla każdego. Wszyscy mogą na nim nawiązać ze mną współpracę, niezależnie jaki zakres jej ich interesuje. Już widzę, że nowy Portal jest świetnie dostosowany i dużo lepszy niż poprzedni. Może kiedyś do tego systemu trafią także koniejakmalowane? Zobaczymy... Na razie zapraszam wszystkich do obejrzenia przedstawianych przez mnie koni na www.kondlaciebie.pl. Jestem pewna, że Wam się spodoba :)

28 listopada 2011r - DEVINETTE SPRZEDANA !

devinette    Klaczą interesowało się bardzo wiele osób. Jednak Pani Alina i jej córka trafiły do mnie jako pierwsze i miały możliwość podjęcia decyzji o zakupie najwcześniej. Mimo wielu pytań z strony kolejnych zainteresowanych klacz wciąż była zarezerwowana dla nich. Gdy córka Pani Aliny próbowała Devinette pod siodłem klacz wyglądała świetnie. Właśnie takiego jeźdźca potrzebowała. Fajna, spokojna ręka, lekki dosiad, ładna sylwetka i do przodu... Gdy 10 grudnia zawiozłam klacz do jej nowego domu w okolicach Poznania wszystkie moje przypuszczenia się potwierdziły! Devinette trafiła we wspaniałe ręce! Cudowna, swojska stajenka, miły trener i przyjęcie konia z dużym przejęciem. Klacz była bowiem prezentem od Pani Aliny dla córki więc pojechała w czerwonym kantarze i z czerwoną kokardą na szyi. Wyglądała ślicznie! Mam nadzieję, że teraz nowe właścicielki Devi zapewnią jej taką samą dawkę uczucia jak ja. Trzymam kciuki za sukcesy wszystkich Pań oraz na ogrom satysfakcji z klaczy! To wyjątkowy koń i cieszę się, żę trafił w tak dobre ręce! 

25 listopada 2011r

     Niestety nie udało mi się poznać nowych wlaścicieli Strady osobiście. Chcą oni pozostać anonimowi. Kupująć tą klacz zaewnili sobie jednak możliwości zarówno sportowe jak i rekreacyjne czy hodowlane. Na pewno klacz dobrze sprawdzi się w nowych rękach i poradzi sobie ze wszystkimi stawianymi przed nią wyzwaniami. Gratuluję zakupu bardzo dobrego konia oraz życzę wielu sukcesów i pociechy z konia!

23 listopada 2011r

      Wczoraj ze łzami w oczach wprowadziłam Dancing Dream do boksu w stajni przewoźnika koni, który zawiezie ją do Finlandii. Mimo, że klacz została sprzedana w lato poprzedniego roku, do wczoraj stacjonowała w Naszej stajni. Było to spowodowane narodzinami Sarabi. Dream spędziła z nami 22 miesiące i oprócz Grande, która jest poza wszelkimi regułami, jest koniem, z którym najdłużej obcowaliśmy. Nie trudno więc zgadnąć, że bardzo się do niej przywiązałam. Tym bardziej, że od pierwszego razu jeździło mi się na niej wyśmienicie i zawsze powtarzałam, że takie właśnie konie chciałabym mieć pod względem jezdności. Odpinając karabinczyk uwiązu w jej ostatnim, Polskim boksie, poczułam się tak jakby pozostawiała wraz z nią cząstkę konijakmalowanych. Znała tak wiele z rumaków, które przewinęły się przez stajnie. Obserwowała moje wszystkie kroki od niemalże początku istnienia stajni. Tak bardzo się zmieniła odkąd ją kupiliśmy... Z zadziornego dzieciaka wyrosła na piękną, dojrzałą, cudowną matkę. Eh... Jeszcze pisząc to mam łzy w oczach. Ale tak sobie myślę, że ta część konijakmalowanych, którą Dream posiada, pojedzie wraz z nią do nowego domu i zostanie zapamiętana do końca życia. W zamian za to, w naszych głowach pozostanie wspomnienie jej fantastyczności oraz szczypta uczuć, którą wypełniła Nasze serca na zawsze.

22 października 2011r

     Od tygodnia dostaję po głowie za brak aktualizacji zakładki Iliona. Jego jeździec codziennie przychodzi do mnie z uśmiechem od ucha do ucha. Nie musze już pytać co go tak cieszy. Wiem, że zsiadł właśnie z Iliona. Koń zrobił tak niebotyczny postęp, że szczęka mi opadła gdy zobaczyłam to na własne oczy. Elastyczność, łatwość i chęć współpracy sprawiły, że jest aktualnie na poziomie klasy P i brakuje mu tylko kilku elementów by kolejny poziom uznać za wykonany. Fantastycznie wygląda i jest tak łatwy w prowadzeniu, że nie dziwię się, że każdy chce na nim jeździć. Poza tym wziął udział w pierwszych zawodach, które okazały się ogromnym sukcesem bo zakończył czworobok z wynikiem 69%. Ilion to koń wyjątkowy, z ogromnymi predyspozycjami do wszystkiego. Nie z byle powodu w stajni został okrzyknięty Milionem...

16 października 2011r - STARSCREAM SPRZEDANA !

     Nasza Starscream stała się w ostatnim czasie "dziewczyną na topie". Przy pierwszych ogłoszeniach o jej sprzedaży aparat nie chciał współpracować, więc zdjęcia licho odzwierciedlały jakość konia. Nikt nie chciał mi wierzyć, że to klasowa klacz. Przy drugim podejściu fotografie wyszły bardzo dobrze, a film pokazał ją w całej okazałości. Pojawiło się wtedy mnóstwo osób nią zainteresowanych. Na najbliższy miesiąc, w każdy weekend miałam zarezerwowany czas na prezentowanie Starscream potencjalnym kupcom.
     Kasia oglądała Nasze konie nie pierwszy raz szukając tego odpowiedniego. Ciągle coś nie było do końca takie jak by chciała. Stasia wpadła jej w oko w ostatniej chwili, gdy planowała wyjazd do Nas. Oglądała ją jako ostatnią z gromadki koni. Była jednocześnie pierwszą osobą po mnie, która na niej siedziała. Klacz okazała się bardzo chętna do współpracy z nowym jeźdźcem i doskonale zaprezentowała swoje walory. Nie dziwię się Kasi, że decyzja była szybka i jeszcze tego samego dnia klacz przeszła pełne badania weterynaryjne. Fantastyczny stan zdrowia i uroczy charakter sprawiły, że klacz już w piątek pojedzie do nowego domu w okolice Łodzi. Trzymam kciuki Kasiu za Waszą wspólną edukację oraz życzę sukcesów na pęczki wraz ze Stasią! 

1 października 2011r

    Rozpoczynamy miesiąc, który upłynie pod znakiem rżenia źrebiąt. Maluchy po kolei dorastają do 6 miesięcy i jeden po drugim zostaną odstawione od matek. Dlatego też pozwoliłam sobie na stworzenie galerii z ostatnich paru miesięcy gdzie szczęśliwe i nieświadome co ich czeka brykały w gromadce po padokach. Obejrzyjcie stadko łobuzów jakich mało i życzcie im by tak samo dziarsko radziły sobie w swoim samodzielnym, dorosłym życiu!

30 sierpnia 2011r

     Cała ekipa Konijakmalowanych składa gratulacje Ani i Wiwien, która fantastycznie zaprezentowana uplasowała się na 3 pozycji w Mistrzostwach Polski Młodych Koni. W kategorii koni 5 letnich hodowli zagranicznej prezentowała się świetnie. Chciałabym również zdementować wszelkie dopływające do mnie informacje o przejściu własności klaczy na inną osobę. Ania świetnie prowadzi Wiwien i nie wydaje się być zainteresowana pozbyciem się jej. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i życzymy wszystkim klientom by także ich koniejakmalowane plasowały się na tak dobrych lokatach. Powodzenia!!! 

2 sierpnia 2011r

teamo     Właśnie rozpakowaliśmy koński sprzęt w stajni. Przedwczoraj w nocy wróciliśmy z United Te Amo z zawodów ogólnopolskich rozgrywanych w Solcu Kujawskim. Koń zaprezentował wszystko co mógł na tamtejsza chwilę. Pierwszego dnia nie dopisywało mu bowiem szczęście od samego rana. Apogeum nadeszło gdy inny, spłoszony koń wpadł w niego z całym impetem podczas rozprężenia przed startem. Ostatecznie uplasował się na 3 miejscu co i tak uważam za duży sukces. Więcej na ten temat możecie przeczytać i obejrzeć w fotogalerii.

26 lipca 2011r - CZARNULA SPRZEDANA !

      Klaczka o niebywałym potencjale. Grzeczna, łagodna, sympatyczna, a skoki sprawiały jej tyle frajdy, że wydawała się śmiać nad przeszkodą. Nie było dla niej żadnych trudności... Niesamowity styl i technika! Aż żal by się było rozstawać... Dlatego bardzo ucieszyła mnie informacja, że klacz nie pojedzie daleko - niemalże zostanie "w rodzinie". Trzymam kciuki by sprawdziła się pod każdym względem. Liczę na mnogość sukcesów i dnie pełne zadowolenia z tak dobrego wyboru! Gratuluję!   

25 lipca 2011r


    Pogoda tragiczna... Pada, wieje i zacina. Aż się koniom nie chce chrap wystawić poza stajnie mimo, że coraz zieleńsza trawa puszcza do nich oczka. Wielki opad ekspresji jeźdźców w stajni, obniżenie poziomu zaangażowania koni oraz zmniejszenie chęci do jakichkolwiek działań obsługi stajni. Ogólny marazm... Potrzebny nam wszystkim był ten bodziec! Dziś minęły 2 miesiące od krycia La Grande E. I co??? I będzie znów mamą!!! Cokolwiek ukazało się na ekranie USG wydało mi się kolejnym z najpiękniejszych źrebiąt świata... W tym roku wybrałam dla Grande "faceta" z taką klasą, że inaczej być nie może. San Amour to ogier kryjący w stacji Schockemohle. Niesamowity ruch, nowoczesny typ i fantastyczna prezencja. Trzymajcie kciuki za naszą Mamuśkę! Jeśli wszystko pójdzie dobrze na koniec kwietnia 2012 roku urodzi malucha jak malowanego, a potem dostanie zasłużony roczny urlop na zielonych łąkach. Więcej w dziale Hodowla. 

<< poprzednie 1...17181920212223242526 następne >>
pixel